Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem féltek attól, hogy idővel...

Nem féltek attól, hogy idővel nehezebb lesz új munkát találni az IT területén?(többi lent)

Figyelt kérdés
A professionön még februárban 190 pozició volt, ami a java kulcsszóra matchelt, ma már csak 98, illetve júniusban 140 pythonra ma már csak 78. Ez számotokra nem félelmetes, mármint a tendencia? Van erre nektek B tervetek?

2023. jan. 19. 12:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Arra az oldalra soha nem nézek fel.. :-D megleptél, hogy van még aki azt használja. ;)
2023. jan. 20. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

11

xD

hát nyilván linkedIn, facebook csoportok álláslehetőség(programozói) + profession, én erről a három helyről + plussz indeed állás lehetőségek, ezekről szoktatom tájékozódni, hogy mire van szükség.


#10

van linkedIn profilom, ha véleményezni tudnád azt megköszönném. (tavaly április, májusban több megkeresés ért, mint most, bár jelenleg olyan cégnél dolgozok, amiről kb senki sem tud, hogy létezik. :))


#7

Nyilván az alacsony fizetés, mindig mellettünk fog szólni, ez egyértelmű, csak nem mindegy, hogy az AI-oknak, illetve a politikai helyzettől függően mennyi munka lehetőség lesz. Nem arról beszélek, hogyha van 2-3 év java fejlesztői tapasztalatod, akkor nem kapsz munkát java fejlesztői munkát, hanem arról, hogy nehezebben kapsz lehetőséget, ha teljesen más területre, pl devOps-ra szeretnél menni. Mivel a juniorokra nem lesz már annyira szükség.


#4

De akkor gondolom, te nem egy startupnál vagy mint én? Mert néha az érzésem, hogy nem is nézik meg a HR-ek linkedIn-en az előző munkatapasztalatokat, csak a jelenlegit és az alapján írnak/nem írnak.


#3

Az a te dolgod, ha eggyel kevesebb forrásból szeretnél tájékozódni, megteheted persze. :)

2023. jan. 20. 09:06
 13/18 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy lövésed sincs a jelenlegi munkaerő piacról. Meg úgy általánosságban semmiről.

Juniorokra mindig lesz szükség. Ennek nagyon sok oka van, de egy a sok közül, hogy jelenleg seniorokat találni szinte lehetetlen. Mármint persze lehet, de aki jó az inkább remoteban dolgozik külföldre dupla-tripla pénzért vagy itthon akkora bérigényt dob be, hogy inkább kifizet a cég két mediort belőle.

Egy jó junior pedig kincs a cégnek. Olcsó, motivált, lelkes és tanul. Ez nem az átlag, de sosem azt keresték. Nem a frissen kiesett egyetemről, bootcampről pályakezdő gyakorlatilag nulla tudással személy a junior.


De ez már a sokadik ostoba kérdésed ebben a témában. Szerencsére rajtad kívül senki nem írja devOps-nak, így könnyen lehet szűrni.

2023. jan. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Látszik, hogy lövésed sincs a jelenlegi munkaerő piacról. Meg úgy általánosságban semmiről."

Ezt miből érzed? Illetve akkor mond már el, hogy hány éves vagyok dolgoztam-e az IT-ban, vagy bootcampes vagyok-e. Ha dolgoztam az IT-ban akkor melyik szektorban? Ha ez nem megy, akkor légyszi ne minősíts, mert csak magadat járatod le. köszi. :)

2023. jan. 20. 12:23
 15/18 A kérdező kommentje:
Kb ez olyan, hogy most, hogy írom a devops-ot, mintha a helyesírásom alapján/ vessző hiány alapján akarod megítélni a tudásom.... :)))Hát ez vicc....
2023. jan. 20. 12:30
 16/18 anonim ***** válasza:

#12

"Az a te dolgod, ha eggyel kevesebb forrásból szeretnél tájékozódni, megteheted persze"

Szellemileg sérült vagy, vagy mi? Ha eggyel kevesebb forrásról szólna a kérdésed, akkro hoztál volna kb. 30 különböző oldalt és azokon történő álláshirdetések számának változásáról beszélnél és nem csak egyről.

Itt pont arról van szó, hogy rossz forrást nézel.


A legtöbb valamire is adó mérnök, programozó rá se néz a profession-re, ami miatt érthető, hogy a cégek nem fognak ott hirdetni, ahol nem éri meg.


"Mivel a juniorokra nem lesz már annyira szükség."

Ez szintén rettentő fogyatékos kijelentés, mivel a senior-ok junior-okból lesznek. Ha senior-ra lesz szükség, akkor junior-ra is, mivel kell utánpótlás képzés.

2023. jan. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem a helyesírásod alapján ítéllek meg, hanem a baromságok alapján amit itt és korábbi kérdéseidben összehordasz. Mivel ezzel az írásmóddal és a sok bődületes hülyeséggel könnyű egy mintát találni az írásaidban, így a korábbi kérdéseidre se nehéz emlékezni, megtalálni.


Az meg, hogy milyen tapasztalatod van, hol dolgoztál, miért és mit végeztél pedig teljesen irreleváns számomra. Attól függetlenül, hogy tudnék rólad bármit még tudok véleményt alkotni olyan témában amiben otthonos vagyok. De szerintem elég jó képet alkot az is, hogy van egy véleményed amivel egyetlen lélek nem értett egyet az oldalon, sem itt, sem a korábbi kérdéseidnél.


Végül pedig mivel degradálónak vetted így külön kihangsúlyoznám, hogy nem szégyen bootcampes fejlesztőnek/it szakembernek lenni. Akad bőven kollegám aki egy ilyen képzést végzett és nem rosszabb a saját területén mint más.

2023. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

#17

Akkor egy kérdés. Szeretnék tanulni tőled. Mik a legfontosabb skillek, ahhoz, hogy jó java fejlesztő legyek/python backend fejlesztő legyek? Illetve légyszi mondd már meg, hogy a kérdéseim alapján, hogyan tudod ezeket a skilleket megállapítani. Semmi támadás csak érdekel. (például az angol tudásomat vagy a probléma megoldó képességemet, vagy azt, hogy mekkora rendszert láttam már át életemben miből tudod megállapítani?).

2023. jan. 20. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!