Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindenki felkészült rá, hogy...

Mindenki felkészült rá, hogy a 2009/2010-es időszakhoz hasonló munkanélküliségi hullám vár ránk a következő 1-2 évben?

Figyelt kérdés

Ugyan még nincs itt, de a folyamat elkezdődött.

A covid idején történt munkaerőpiaci intézkedések nem fognak újra megtörténni (támogatás a munkáltatónak, ha megtartja a dolgozóit a válságos időszak alatt), mert akkor - gyakorlatilag nulla infláció mellett - kezdtek el rengeteg pénzt nyomtatni a központi bankok. Ez most nem opció ilyen infláció mellett.

Tudom, hogy ma még elképzelhetetlen, mert az elmúlt 10 év kényelmessé tett mindenkit, hogy bármikor válthatott, mert munkaerő hiány volt, de ennek hamarosan sajnos vége lesz.

2024-ben nem az lesz a kérdés, hogy tud-e a munkáltató inflációt meghaladó fizetésemelést adni neked, hanem hogy mennyi pénzt tud fizetni és meg tud-e tartani.

Ez most nem az az időszak amikor váltogatni kell a munkahelyeket. Ha érzed a késztetést, még most tedd meg, de már így is hátrányban leszel, mert a munkáltatók mindig a friss embertől válnak meg aki a legtöbbe kerül nekik.

Vigyázzatok magatokra!



2023. jan. 21. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Igen, 20m van a bankban, plusz állampapírban 40m.
2023. jan. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Elég bebiztosított állásom van ahol lekopogom, de pici az esély arra hogy gondom legyen. Jelenleg 3 hónapra amúgy is be vagyok biztosítva, könnyen hozzáférhető vésztartalékokkal, amit tovább tervezek növelni.


Viszont sokaknak nem biztos hogy ilyen egyszerű lesz a dolog. Különösen a kisebb cégek és a vendéglátás fogja megszenvedni a dolgot

2023. jan. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Aki felkészült, az biztos kibírja majd valahogy. Én ezt csak figyelemfelkeltőnek szánom, mert a környezetemben iszonyatosan nagy a fluktuáció. Mindenki infláció feletti béremeléseket próbál kérni a munkahelyén és akik nem kapják meg, azok felmondanak és keresnek újat...csak látom a makrogazdasági folyamatokat és idő kérdése, hogy ez a játék az iskolai évekből ismert székfoglalóra kezd emlékeztetni. Csak nehogy túl sokan üljenek egyszerre a földre amikor kikapcsolja valaki a zenét.
2023. jan. 21. 17:56
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Pénznyomtatás, központi bankok... eddig olvastam :) Minden elismerésem az elméleti közgazdászoké, de vilászerte olyan folyamatok zajlanak, amiket nem, vagy alig fogtok tudni bejósolni. COVID, háború... csak kapkodjuk a fejünket, és nem tudjuk, mi jöhet még. Mindeközben, ami a mi szerencsénk, Közép-Európa az élre tör. A Baltikumtól az Adriáig legkevésbé a munkanélküliség lesz probléma a következő évtizedekben.


DE! Mindezek ellenére nem árt válságállónak és rugalmasnak lenni. Tényleg bármilyen szektorban beüthet a krach, vagy akár a lezárásokhoz hasonlóan leállhatnak országok, régiók, hónapokra is. Én sokkal jobban ragaszkodom a bejárt karrierutamhoz, meglevő munkakörömhöz, ebben fejlesztem magam, gyűjtöm a pénzt, karban tartom a bázisomat, és van "B tervem" is, egy irodai munka utáni életre. 2020 előtt sokkal könnyelműbb voltam, sokakkal együtt.

2023. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Igen készülök van 40 milliom különböző valutában 40 millióért arany 30 millió a bankban, 3 lakás, köszönöm hogy szóltál!
2023. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mire készülnénk? Há' nem lesz itt semmi. :)
2023. jan. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
4-es: 2021 nyara óta 1-2 hónap eltéréssel "játszom meg" a folyamatokat (infláció - dollár erősödés - kamatemelések) és én csak egy hobbi közgazdász/befektető/kereskedő vagyok. Átláthatóak a folyamatok attól még, hogy Te nem értesz hozzá, amivel nincs is semmi baj egyáltalán! Én sem értek mindenhez, de nem jelentem ki konzekvensen, hogy "nem vagy alig fogunk tudni bejósolni" valamit. Nem értek hozzá, nincs rálátásom - önreflexió - önkritikát gyakorlok és nem teszek meredek kijelentéseket.
2023. jan. 23. 13:59
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

De, meredek kijelentéseket teszel, mert doktríner vagy :)

Ettől még időnként ráhibázhatsz.

Fogadjunk, te vagy az aki 7 éve is azt mondta, "ki fog pukkanni az ingatlanlufi" és hasonlók.

Amikkel szintén semmi baj nincs és az elméletek (egy része) szerint még logikus is lenne.

Tartom, hogy Magyarország felértékelődésének idejét éljük. Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy minden kib**** drága lesz. Lásd Norvég, vagy Svájci példa.

Ettől még mindenfajta válságra érdemes készülni.

P.S. lehet, hogy több közgázt tanultam, mint te... :)

2023. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy több közgázt tanultam, mint te..." Oké. Azt tanították neked is egyébként, hogy a világ legnagyobb biznisze az lenne, ha megvennénk mindenkit annyiért amennyit ér és eladnánk annyiért amennyit gondol magáról?

Nekem Te lennél a legjobb bizniszem. :)

2023. jan. 23. 15:57
 10/10 anonim ***** válasza:
98%
Van 2 ingatlanom, passzív jövedelmem, valutatartalékom, kriptovaluta tartalékom, külföldi birtokom Skóciában, készpénztartalékom, aranytartalékom, részvényeim úgyhogy engem az sem érdekelne ha 5 évig munkanélküli lennék, amit kötve hiszek alkalmazott matematikus végzettséggel és erős programozási tudással.
2023. jan. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!