Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van aki hasonló helyzetbe van?

Van aki hasonló helyzetbe van?

Figyelt kérdés
Lassan 30 éves vagyok de most minden olyan kilátastalan hiába dolgozok folyamatosan suli óta nemtudok kilábalni a szegénységből. Pedig nemszorom a pénzt sporolgatok itthon lakom meg nemtudtam elköltözni hogy legyen félretett pénzem de most munkám sincs sajnos volt egy nagykiadasom elég sok megtakaritott pénzem elment egy baleset miatt.alapbol szegény családba születtem igy a nők a helyzetem miatt se akarnak semmit se tőllem. Hála isten van félretett pénzem de kitudja meddig nemlessz jövedelmem az most megy a megélhetesre. Hitelem nincs.szeretnék majd idővel felvenni hitelt hàzra ha majd minden biztosabb lessz.nem mint most. De igy most jelenleg ez a válság meg munkanélküliség eléggé beleszólt a terveimbe. Igy se voltam hu de jó helyzetbe de ezek után meg amugyse.szerencsére mèg nincs gyerekem igy még nem akkora a felelőségem.Van aki hasonló helyzetbe van ennyi idősen vagy ehez közel?mennyire cink ilyen helyzetbe lenni?néha nagyon elkeseredett vagyok.most meg hogy ez a világjárvány van ez felteszi az i.re a pontot.

2020. ápr. 4. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Szinte mindenki .
2020. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van egy mondás: "Ha élelem, fedél, ruha meg van, a többi ajándék"

Van fedél a fejed felett? akkor örülj neki, hogy nem vagy hajléktalan!

Van ruhád? Akkor örülj neki, hogy nem kell cipő nélkül járnod!

Van ennivalód? Akkor örülj neki, hogy nem kell éhezned!


Ajánlok Neked egy másik kérdést olvasásra, az én válaszom a 8-as (mely a kérdésedre is részben választ ad.


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. ápr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkora tanulj valami hasznosabbat. Tele a net oktatóanyaggal, nekem yt-ról egész nap angol oktatóanyag megy a háttérben.


Vannak más oktatóvideók is, nem csak nyelv.


Otthon vagy egész nap, van napi 15 órád a tanulásra. (meg munkakeresésre)

2020. ápr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem most kellene siránkozni, hanem az elmúlt 20 évben kellett volna építeni magad, hogy jobban keress, szakmailag sikeresebb legyél.

Most annyit tehetsz, hogy képzed magad. Amikor elcsitul a vihar jobb pozícióból vághass neki az álláskeresésnek

2020. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Nem most kellene siránkozni, hanem az elmúlt 20 évben kellett volna építeni magad, hogy jobban keress, szakmailag sikeresebb legyél."


Ezek a válaszok nem építő jellegűek, éppen ezért nem szeretem.


Mondom mindezt úgy, hogy én is "szegény" családban születtem, apám alkoholista volt, anyám 3 műszakban nyomta állandóan, hogy legalább főtt krumpli legyen vacsorára.

Faterom önbizalmamat nyomta le állandóan úgy, hogy napi szinten ecsetelte mennyire semmit nem érek.

Elég nehéz ilyen környezetből feltörni. Ezt csak az tudja, aki benne létezett. Akit terelgettek a szülei, és segítették, akár csak biztatással is, annak erről fogalma sincs.


Én mindig vallottam: Egyszer fenn, egyszer lenn.

Most sokunk nehéz időszakot él át, ez ne keserítsen el. Tényleg úgy van, hogy a hit hal meg utoljára. Én is úgy gondolom, nagyon nagy baj nincs, mivel nem ázol, nem fázol, nem éhezel.

A 30 év "otthon" pedig teljesen megszokott ma már. Jön majd egy jobb helyzet, aztán elkezdesz Te is előrébb lépni. Én is 25 éves voltam, mikor sikerült lelépnem otthonról. Addig nyeltem. Ha ez az ára, akkor kibírjuk. :)


KITARTÁST!

2020. ápr. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó:-)
2020. ápr. 5. 11:06
 7/9 anonim ***** válasza:

#5: Két mondatos válasz második mondatát el sem olvasod, de te regényt írsz? Ejnye-bejnye...


#4

2020. ápr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De elolvastam. Semmit nem változtatott azon, amit egyébként is leírtam... :)
2020. ápr. 6. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem éppen, de mindegy.
2020. ápr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!