Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges, hogy azért nem...

Lehetséges, hogy azért nem hívnak be sehova, mert nem írok motivációs levelet, csak az önéletrajzot csatolom az álláspályázathoz?

Figyelt kérdés

2023. jan. 26. 12:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Valahol azt olvastam, hogy a motivációs levélben az alábbi két kérdésre írj valamit:

- Miért épp ezt a munkát pályáztad meg, azaz miért azzal akarsz foglalkozni, amivel.

- Miért éppen Téged válasszanak? Miért vagy Te a legalkalmasabb az adott feladatra.

2023. jan. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem.

Az önéletrajzot kellene átnézni. Olvass utána a neten, mivel tudod feldobni.

2023. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem.


A motivációs levél eléggé kiment a divatból. Nyilván ne csak egy üres emailt küldj az életrajzoddal, mert az elég bunkó dolog, de 2-3 sorban elég megírni, hogy az állás felkeltette a figyelmed, mert "5 szóban", és amennyiben a pályázatod elnyeri a tetszésük, akkor szívesen találkoznál egy személyes beszélgetésre is.

2023. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem a recruiter kiscsaj kollegina mondta egyszer, hogy a motivációs levelet ők el se olvassák...
2023. jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én egy helyre írtam motivációs levelet, onnan még aznap felhívtak
2023. jan. 26. 17:10
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a motivációs levelet nem olvassák, nagy gyógyszergyár behívott úgy interjúra, hogy valószínűleg nem olvasta az önéletrajzot senki, mert akkor jöttek rá, hogy nem is ilyen végzettségű embert keresnek...
2023. jan. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7 - Osztom. Vannak olyanok, akik az önéletrajzodat se olvassák el. A sokadik ilyen után, egyszer nagyon ki is fakadtam. Két kiscsaj (max.20 évesek) behívtak. Egy távoli helyen kellett volna vezetni egy kisebb panziót. Ott menőztek, hogy az egyik ilyen manager, a másikuk a másik nem tom milyen manager stb. Egyértelműen beleírtam a motivációs levelembe, az önéletrajzomba, sőt a levélbe is, hogy csak akkor tudom vállalni az állást, ha ott tudok aludni, mert ingázáshoz messze van, illetőleg máshogy nem vállalom. Kértem, hogy csak akkor keressenek, ha ott tudok lakni a panzióban. Örültem, mikor hívtak. Körülményes volt az egész lejutás vidékre, hajnalba elindultam 3 átszállással. Hogy időben ott legyek korábban mentem, így 2 órát vártam. Se egy kocsma, vagy bármi, ahová beülhettem volna addig. Majd az interjún derült ki, hogy el se olvastak ezek semmit. Kinyomtatták az összes önéletrajzot, ami beérkezett és akkor olvasták el, amikor interjúztattak. Nyeltek egy nagyot, mikor látták, hogy mit írtam mindenhova... Na megkapták tőlem a magukét, hogy mire kellene figyelni ilyen meg olyan menedzserként...utána újabb órákat dekkoltam azon a pusztulat helyen, mire jött egy nyamvadt busz. Rengeteg pénzembe és egy teljes napomba került ez a sztori. Undorító az ilyen.
2023. márc. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Visszatérve a kérdezőhöz: nem a te hibád. Sajnos, ez a mai "trend". Arra nem méltatják az embert, hogy visszaírjanak. Még egy nagyobb helyen, ahová egyszerre több száz, vagy több ezer önéletrajz beérkezik, ott még el is fogadja az ember valamennyire, bár egy automatikus választ lehetne küldeni ott is az összes címzettnek...de ok. De hogy a kisvállalatok, ahová páran jelentkeznek, miért ne képesek visszaírni, hogy nem kellesz pá...az érthetetlen. Nem tisztelik a munkáért már itt sem. Nem a te hibád. Átlagosan 50-60 jelentkezésemből, max.2 aki visszajelez. Szerintem sok olyan hirdetés is van, amire előre meg van a jelentkező.
2023. márc. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9

Pedig munkaerőhiány van, mégsem jeleznek vissza. Nem tudom, hogy miért. A kérdés kiírása óta sem kaptam munkát.

2023. márc. 28. 00:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!