Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges, hogy azért nem...

Lehetséges, hogy azért nem hívnak be sehova, mert nem írok motivációs levelet, csak az önéletrajzot csatolom az álláspályázathoz?

Figyelt kérdés

2023. jan. 26. 12:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kitartást. Erre is rájöttem már. A legtöbb munkáltató sír és azt hangoztatja, hogy nincs ember, senki nem akar dolgozni...közben ember lenne, aki dolgozna, csak akkor fizetni is kellene. Na az már nem tetszik. Volt olyan főnököm, aki hetente adott fel állásinterjút, de soha senkit nem hívott be. Pedig rengeteg önéletrajz érkezett, sok jó közöttük, de nem hívott be senkit. Azt is levágtuk miért. Mi fejenként 3 ember munkáját végeztük már 1 fizuért. Látta, hogy ki vagyunk idegileg mindenhogy. Ilyenkor adott fel hirdetést, s hangoztatta, h de higyjük el, ő keres embert, de nem akarnak dolgozni. Sokszor csak színjátek, mert mikor mondtam, hogy hozok én embert, aki akar dolgozni, akkor majd beszélünk volt a válasz hetekig...egyszerűbb kipengetni 2-3 embernek fizut, akik dolgoznak 8 helyett, mint felvenni 5t, s 5 fizut kifizetni. Tipikus magyar mentalitás.
2023. márc. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Itt is van pl. egy cég, már 8 hónapja keresnek embert, havonta meghirdetik a pozíciót, többször is jelentkeztem rá, de nem hajlandóak behívni még interjúra sem.. Pedig ha ennyire nem találnak embert, miért nem? Csak egy betanított munka, érettségi kell hozzá, semmi más. Nem kell hozzá szakmai végzettség.
2023. márc. 29. 03:00
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én hányszor voltam így...még anno a kis faluba, ahol éltem. Olyan is volt, hogy a cégnél dolgozott egy ismerősöm, aki jelezte nekem, hogy küldjek önéletrajzot, mert annyi munkájuk van, hogy nem győzik, a főnök meg csak ígér embert. Elküldtem. Még akkor rögtön bevitte a főnöknek. Majd pár nap múlva kaptam egy mait, hogy bocs, de betelt az állás. Mondanom se kell, hogy azóta se vett fel senkit. Mondom én, legtöbbször ez színjáték a dolgozók felé, hogy azt higyjék, keresnek embert. Közben nagyon is jó az nekik, hogy elmegy a cég kevesebb emberrel is, mert így kevesebb bért és járulékot kell fizetni.
2023. márc. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Multinál vagyok vezető, én mindig mindent elolvasok, mikor megkapom a pakkot. Legyen egy pozitív példa is. :) Motiv. levelet, ha van és az életrajzot is.
2023. ápr. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!