Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik, ha egy munkahelyr...

Mi történik, ha egy munkahelyre a dolgozó 1 héten keresztül nem megy be dolgozni?

Figyelt kérdés
Nem közli a főnökével, hogy miért nem jelent meg, majd 1 hét után megjelenik a munkahelyén. Igazolni nem tudja a hiányzását. Azonnal kirúgják?
2023. jan. 28. 22:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Már ki vagy rúgva valószínűleg.
2023. jan. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

"Csak valószínű? Tehát nem 100 %?"


Munkahelye/vezetője válogatja. Nálunk többször megértő volt a főnök. Tudta, hogy Jóska fizetés után 2 napig nem jár be dolgozni. Olyankor a kocsmába költözött 2 napra. A munkát is mindig ennek megfelelően tervezte. Az a két nap vagy szabadság lett, vagy ha már az sem volt időarányosan, akkor igazolatlan távollét.


Az új főnök az első ilyen után elbocsátotta. Nála ez nem működött... :)


Én is elnéző vagyok, mindent megértek egy bizonyos pontig. Azt a pontot átlépni nem érdemes.

2023. jan. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
78%
#5: ez csak nagyon gyenge kifogás, mellédumálás. Egy hét alatt egy rohadt sms-t, vagy hívást nem volt időd megengedni? De próbaidő alatt igazából mindegy is, már rég ki vagy rúgva, papírokat vedd át és mehetsz amerre akarsz
2023. jan. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
#13: Jajj de kegyetlennek tetszik lenni.:D Mehetek amerre akarok xDDD Van egymás seggében 20 ilyen gyár nem nagy kunszt találni jobbat.
2023. jan. 29. 11:14
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

#14: És te mégis a legrosszabbat választottad valamiért :D

De akkor csak igazam lesz, mehetsz amerre akarsz, ott is találsz munkát bármerre is lesz. Majd körbeérsz az összes gyárban, addig nem kell aggódni.

2023. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
#15: Tényleg? :D :D Igen, mivel nem ismertem a gyárat azt választottam, de miután sikerült kipróbálnom a munkát és a bért látni kösz inkább nem.:) Szerencse, hogy felvettek egy másik helyre havi nettó 450-ért...
2023. jan. 29. 11:39
 17/27 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Bárcsak én is ilyen könnyedén venném mint a kérdező. Már legalább 15 éve othagytam volna a munkahelyemet. Méghozzá felmondás nélkűl. De majd csak eljön valahogy a napja.
2023. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Felmondás nélkül ne hagyd ott, mert abból munkaügyi per is lehet amiből nem jöhetsz ki jól anyagilag. Én csak azért tettem ezt meg, mert próbaidős voltam és nem jelentett számomra semmit a munkahely. Kellemetlenül éreztem magam a munkatársak primitív viselkedése miatt...Ráadásul egy koszos gyár volt ahol olyan fluktuáció van, hogy havonta 100 ember megfordul. Interjún nem kértek önéletrajzot sem, sőt még szólni sem kellett, hogy megyek csak a kapuban kellett várni a megadott napokon, megadott időpontokban.


Mindig felmondással kell felmondani!!!

2023. jan. 29. 15:35
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Láthatóan kérdező nagyon képben vagy. Ha ennyire megy minden, akkor nem is kellett volna kérdést feltenned, szerintem tudtad rá a választ is.
2023. jan. 30. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Nem vagyok képben azzal kapcsolatban, hogy ilyenkor mi van, ha valaki 1 hétig nem dolgozik és nem szól be a munkahelyére. Munkaidőkeret miatt nem egyértelmű a kirugás, hiszen a hiányzással keletkezett mínusz órákat lelehet hétvégente dolgozni.
2023. jan. 30. 07:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!