Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik továbbtanulási lehetősé...

Melyik továbbtanulási lehetőség lenne nekem a legjobb karrier szempontjából?

Figyelt kérdés

Fejlesztőként dolgozom, nem is vagyok rossz. BSc diplomám van, de szeretnék továbbtanulni. A manageri, vezetői pozíciók jobban vonzanak, ezért efelé szeretnék orientálódni. Melyik papírral mennék többre?

A) MSc megszerzése a területen (programtervező informatikus vagy mérnökinformatikus)

B) Gazdálkodás és menedzsment szak elvégzése

C) Egyik sem


2023. jan. 29. 09:43
A kérdező szavazást indított:
A
B
C
16 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy sokan az A)-t fogják szavazni. Leírjátok miért döntöttetek így? Egy gazdasági papírral nagyon sok olyat tanulok, ami hasznomra válik egy manageri beosztásnál. Ezzel szemben MSc-n semmi. A szakmai tárgyak anyagát a 7-8 év tapasztalatommal már bőven elsajátítottam, a többi matek és tölteléktárgynak (pl formális szemantika) semmi hasznát nem venném.
2023. jan. 29. 09:54
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Ezek ez a kérdés sem kérdés, csak az elképzelt válaszra kell a megerősítés. Szóval B, hajrá.
2023. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván van véleményem, mint mindenki másnak. És ha azt látom, hogy ez más, akkor érdekelne, hogy miért látjuk máshogy. Mi ebben a probléma?
2023. jan. 29. 10:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A cégnél írása karriertervet egyél magasabb pozícióra mint a jelenlegi, és itt kérj kommunikációs tanfolyamot, vezetési ismeretek stb.


Ha a cég Kihagyásával akarsz tanulni, akkor vannak operatív vezetői képzések, pl ez, ilyeneket keress. Többet ad, mint még egy diploma


[link]

2023. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha már van BSc diplomád, fejlesztőként dolgozol és manageri irányba akarsz orientálódni, akkor ezek közül egyiknek sincs értelme, csinálj egy MBA-t valamelyik nevesebb külföldi egyetemen (sok a 100% online végezhető lehetőség is, nem kell elköltözni).
2023. jan. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#3: Azért, mert egyből véleményezted a válaszolókat és kifejtetted részleteiben, hogy miért gondolja mindenki rosszul. Valószínű nem vagy rendszeres látogatója az oldalnak, teli van ilyen kérdésekkel. Csak önigazolásról van szó, nem pedig valódi kérdésről. Így aztán kb. felesleges is válaszolni, keresztkérdést feltenni.


#2

2023. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6: Nem mondtam, hogy rosszul gondolod. Csak meg szeretném érteni miért gondolod úgy :D Inkább leállsz vitázni, mint írni egy, max két érvet.. így a szavazatod is ennyit ér.
2023. jan. 29. 10:31
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#7: Látod, erről beszélek. Nem mondhattad, hogy rosszul gondolom, mert direkt nem foglaltam állást. Azt meg nem látod, hogy konkrétan melyikre szavaztam.

De akkor menjünk bele a játékba. Fel tudod vázolni, milyen karrierutat akarsz felépíteni?


#6

2023. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az 5-ös pártján állok. Ha mindenképpen menedzselni akarsz, akkor jól jöhet egy MBA, főleg egy küldöldi neves egyetemről. Ha nincs pénzed vagy nem akarsz kijárkálni, akkor egy Corvinus, uram bocsá’ egy BME MBA is megteszi.


Indoklás: tartalmilag kb. mint egy gazdálkodás és menedzsment, de módszertanilag teljesen más, magasabb színvonalú (komoly esettanulmányokat dolgoztok fel felnőtt szakemberként stb.). Sok munkával jár, de nem szivatnak értelmetlenül. A csoporttársak is dolgozó szakemberek.

2023. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatot, utánanézek! :)
2023. jan. 29. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!