Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ex-KATÁs emberek: hogy jöttök...

Ex-KATÁs emberek: hogy jöttök ki anyagilag így pár hónap távlatában?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva engem mentálisan eléggé megvisel, hogy a nálam maradó nettó bevétel szemmel látható összegekkel kisebb, mint KATÁs EV-ként volt. Oké, elismerem, hogy a KATA fenntarthatatlan és aránytalanul alacsony adóterhet jelentett.


Személy szerint én mellette tettem azt, amit minden KATÁsnak illett volna: gondoskodni a nyugdíjas évekről. Ez nálam rendszeres megtakarítás formájában jelentkezett (részvények, állampapír).


Nem panaszkodom, a bevételem átlagban havi 1 millió körül alakul és alakult, viszont így, hogy havi szinten közel 300ezerrel kevesebb marad nálam, plusz még az infláció is kiharap egy hatalmasat a büdzséből, egyre távolabbinak érzem a céljaim.


Tudom, tudom és pofán is verem magam érte, de így sincs rossz dolgom, van munkám, fedél a fejem felett, de egyszerűen mentálisan megvág az, hogy mennyivel többet dobálok ki az ablakon, mert:

- nyugdíjam az államtól ígysem-úgysem lesz

- állami egészségügyi szolgáltatást nagyjából 15 éve nem vettem igénybe, bármi bajom van, csak magánúton intézem a siralmas egészségügyi helyzet okán


Persze tudom, hogy a közteherviselés nem így működik, tiszta sor és rendben van ez így.


Viszont ez, hogy két oldalról ég a gyertya (infláció + többlet adó) eléggé elkedvetlenít és motiválatlanná tesz. Talán annyiban rosszabb ezt fejben megélni, mint egy rendes munkabéres embernek, hogy ő a bruttóját soha nem látta, soha nem fogta a kezében, nekem viszont befolyik és be kell dobálni a feneketlen kútba.


Biztos idővel elfogadom meg feldolgozom, hogy nem most rossz, eddig volt szürreálisan jó és ez a normális. Erre várok tavaly ősz óta, de nehezen megy.



2023. febr. 2. 03:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
25%

Havi 1 millióval a zsebben minek kell sírni? Ennyi pénzből is lehet részvényt, állampapírt venni meg magánorvosnak fizetni. Azt is bele kéne számolni mikor kicsi voltál és a szüleid az állami doktorhoz vittek el és 8 évig jártál az állami középiskolába, plusz 4 év állami középiskola, plusz 3+2 év egyetem szintén az államon való élőskodéseddel valósult meg. Ezeket már rég elfelejtetted gondolom.

Amugy van pár lehetőséged:

-Pszichológus, nagyot fog röhögni a markában, h emiatt mész.

-Dolgozz többet, h visszahozd a kiesést pénzt, gondolom ehhez fűllik legkevésbé a fogad.

-Külföldre költözés, ez lenne a legjobb, mert én nem nagyon akarok egy levegőt szívni a hozzádhasonlókkal.


Amúgy az ilyen kérdés pontosan mutatja a társadalmi érzékenység totális hiányát.

2023. febr. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
27%
Legközelebb majd tudod hova kell tenni az ikszet. Tetszett volna forradalmat csinálni. Az vigasztaljon, hogy a politikusoknak sincs pénzük. Ez most derült ki számomra.
2023. febr. 2. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
80%
1, nincs havi 1 milliója a zsebben
2023. febr. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
96%

En mondjuk mar igy is szivtam a 12M kerettel, és fizettem a 40%ot felette, szoval vegulis nem volt akkora arcon ütés.


Csináltam egy kft-t, ahol ugye lehet költségelni is (laptop, uzleti utak), 25%os adòval veszek ki osztalékot, illetve átalányosként 2.3M adómentes számlàzás. Összesen tehat tobb adót fizetek, es fáj a hiánya, de ez van. Kell a köznek is, ugy vagyok vele. Majdnem 8 évig kihasznaltam a gyakorlatilag 5%nyi adót a KATAval

2023. febr. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből azért el lehet gondolkozni a bevételek növelésén. Nem tudom, hogy nehezebb-e, mint pityeregni és pszichológust vágyni vég nélkül.
2023. febr. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%
Megemeltem a díjaimat, szóval nettóban ugyanannyi marad a zsebemben, így annyira nem vág földhöz.
2023. febr. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Lett egy 8 órás, full home office állásom, ahol a napi munkamennyiséget le tudom tolni 3-4 óra alatt. Így munkaidőben megcsinálom a vállalkozással kapcsolatos feladatokat is, az még kb 4 órát vesz igénybe naponta. Most ott tartok, hogy napi 8 órával 2 fizetést szedek össze, a vállalkozásra meg 2,3 millióig pontosan nulla forintot fizetek ki. Először azt hittem, szívás lesz, de végül jól jártam.
2023. febr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
79%
7: ja, és igen, emeltem is azért egy 25-30%-ot az áraimon, így akkor se olyan vészes, ha az adó- és járulékmentes keret elfogy.
2023. febr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
37%
#2 Az meg van, hogy ki vezette be és ki biztosította az elmúlt 10 évben, hogy élhess vele? Nem kell politikát csinálni a kérdésből, volt egy relatíve jó lehetőség, ami egyébként bizonyos rétegnek ugyan úgy jó lehetőség maradt, akinek meg nem, az fejlődjön tovább. A körülmények megváltoztak, lépni kell.
2023. febr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
79%
Én megemeltem a díjamat aztán kész. Mindenki ezt csinálta.
2023. febr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!