Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ex-KATÁs emberek: hogy jöttök...

Ex-KATÁs emberek: hogy jöttök ki anyagilag így pár hónap távlatában?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva engem mentálisan eléggé megvisel, hogy a nálam maradó nettó bevétel szemmel látható összegekkel kisebb, mint KATÁs EV-ként volt. Oké, elismerem, hogy a KATA fenntarthatatlan és aránytalanul alacsony adóterhet jelentett.


Személy szerint én mellette tettem azt, amit minden KATÁsnak illett volna: gondoskodni a nyugdíjas évekről. Ez nálam rendszeres megtakarítás formájában jelentkezett (részvények, állampapír).


Nem panaszkodom, a bevételem átlagban havi 1 millió körül alakul és alakult, viszont így, hogy havi szinten közel 300ezerrel kevesebb marad nálam, plusz még az infláció is kiharap egy hatalmasat a büdzséből, egyre távolabbinak érzem a céljaim.


Tudom, tudom és pofán is verem magam érte, de így sincs rossz dolgom, van munkám, fedél a fejem felett, de egyszerűen mentálisan megvág az, hogy mennyivel többet dobálok ki az ablakon, mert:

- nyugdíjam az államtól ígysem-úgysem lesz

- állami egészségügyi szolgáltatást nagyjából 15 éve nem vettem igénybe, bármi bajom van, csak magánúton intézem a siralmas egészségügyi helyzet okán


Persze tudom, hogy a közteherviselés nem így működik, tiszta sor és rendben van ez így.


Viszont ez, hogy két oldalról ég a gyertya (infláció + többlet adó) eléggé elkedvetlenít és motiválatlanná tesz. Talán annyiban rosszabb ezt fejben megélni, mint egy rendes munkabéres embernek, hogy ő a bruttóját soha nem látta, soha nem fogta a kezében, nekem viszont befolyik és be kell dobálni a feneketlen kútba.


Biztos idővel elfogadom meg feldolgozom, hogy nem most rossz, eddig volt szürreálisan jó és ez a normális. Erre várok tavaly ősz óta, de nehezen megy.



2023. febr. 2. 03:43
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
#30 Merlegel, ha megeribelemegy, ha nem akkor nem. Azt sem kotelezo felvenni. En felvettem. Bagatel a torleszto a fizuhoz kepest, ami egyebkent 12 eft-ra minimalizalhato egyik honaprol a masikra, ha megszorul az ember. 12 ezerberminimumbol is kikohogheto, ha szukseges. Minimalis kockazatu konstrukcio.
2023. febr. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:
Nem mindenki tehet róla, hogy hitelt kell felvennie. A többség általában igen és itt most nem arra gondolok, hogy a szemét állam/sors/kutyafüle miatt KELL felvenni a hitelt. Az én családom például a 2000-es években hitelt hitelre halmozott, egyik hitelből fizették a másikat és ahogy betöltöttem a 18-at (itt jön a "nem tehet róla" rész) fel kellett vennem nekem is egy hitelt. Plusz ahogy egyetemre mentem, ott még a diákhitelt is felvettem. Akkoriban volt még szabadfelhasználású. Persze ez már a múlt, rég kifizettem a család minden tartozását az enyémekkel együtt. Persze ez még a KATÁs, daliás időkben volt.
2023. febr. 3. 10:53
 33/33 anonim ***** válasza:
50%
Itt is mennyi a rosszindulatú ember...sajnos engem is megvisel, hogy ugyanaz, amit egy év évvel ezelőtt kerestem, most már semmit nem ér. S nem hogy segítenének, hanem még tovább nyomoritanak bennünket.
2023. ápr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!