Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ex-KATÁs emberek: hogy jöttök...

Ex-KATÁs emberek: hogy jöttök ki anyagilag így pár hónap távlatában?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva engem mentálisan eléggé megvisel, hogy a nálam maradó nettó bevétel szemmel látható összegekkel kisebb, mint KATÁs EV-ként volt. Oké, elismerem, hogy a KATA fenntarthatatlan és aránytalanul alacsony adóterhet jelentett.


Személy szerint én mellette tettem azt, amit minden KATÁsnak illett volna: gondoskodni a nyugdíjas évekről. Ez nálam rendszeres megtakarítás formájában jelentkezett (részvények, állampapír).


Nem panaszkodom, a bevételem átlagban havi 1 millió körül alakul és alakult, viszont így, hogy havi szinten közel 300ezerrel kevesebb marad nálam, plusz még az infláció is kiharap egy hatalmasat a büdzséből, egyre távolabbinak érzem a céljaim.


Tudom, tudom és pofán is verem magam érte, de így sincs rossz dolgom, van munkám, fedél a fejem felett, de egyszerűen mentálisan megvág az, hogy mennyivel többet dobálok ki az ablakon, mert:

- nyugdíjam az államtól ígysem-úgysem lesz

- állami egészségügyi szolgáltatást nagyjából 15 éve nem vettem igénybe, bármi bajom van, csak magánúton intézem a siralmas egészségügyi helyzet okán


Persze tudom, hogy a közteherviselés nem így működik, tiszta sor és rendben van ez így.


Viszont ez, hogy két oldalról ég a gyertya (infláció + többlet adó) eléggé elkedvetlenít és motiválatlanná tesz. Talán annyiban rosszabb ezt fejben megélni, mint egy rendes munkabéres embernek, hogy ő a bruttóját soha nem látta, soha nem fogta a kezében, nekem viszont befolyik és be kell dobálni a feneketlen kútba.


Biztos idővel elfogadom meg feldolgozom, hogy nem most rossz, eddig volt szürreálisan jó és ez a normális. Erre várok tavaly ősz óta, de nehezen megy.



2023. febr. 2. 03:43
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
79%

"Ott voltak a devizahitelesek, diákhitelesek, csokkosok stb."


A devizások és csok-os, babavárós hitelesek esetében minden benne van/volt a hitelszerződésben. Nincs és nem volt egyikben sem meglepetés. A diákhitelnél is közzé van téve minden szükséges adat, mi a probléma vele? Minden felsorolt esetben az adott hitelt felvevő egyén saját hülyesége vagy/és kockázatvállalása okozta a problémát.

2023. febr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
20%

"Minden felsorolt esetben az adott hitelt felvevő egyén saját hülyesége vagy/és kockázatvállalása okozta a problémát."


Ja, vagy a nagy félretájékoztatás szóban...


Frankó ajánlatoknál legtöbbször nincs probléma... Érdekes...

2023. febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Az is undorító amit a nyugdíjfolyósító megenged magának hivatali szinten!


[link]


[link]


[link]


Ez aztán a korrekt állami hozzáállás az adófizetőkhöz!

2023. febr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Erős a forint, előre megyünk!


Beetetés sokadik.0


[link]


Hajrá fussatok bolondok!

2023. febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
83%
#22 Azért nincs probléma, mert azok jellemzően alacsony kockázatú, de a fevlétel pillanatában drágább konstrukciók -> eleve olyan veszi igénybe, akinek van pénze, anyagilag stabilabb. Ez azon, hogy a legtöbben a saját kardjukba dőltek, nem változtat. Azért okoljuk a mindenkori kormányzatot, meg a bankokat, mert emberek felelőtlenül vesznek fel orrba-szájba mindenféle hitelt? Ez azért nem így működik. A hitelfelhasználók baromsága az, ami megalapozta a kialakult helyzetet. És még csak 5-10 év múlva jön a csokos, babavárós "buli". Olyanok is fölvették, akiknek 300 eft fix kamatozású személyi kölcsönt nem adnék.
2023. febr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
A kata megszünése után komolyabban kellett vennem ezt a vállalkozósdit, hamarosan KFT-t kell létrehozzak mert az általányadózásból is ki esek lassan. Nyilván fáj befietni az adót, de meg így is sokkal többet keresek mint anno katasként jóllakott ovodásként...
2023. febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Azta, nem számítottam rá, hogy így elszabadulnak az indulatok.


Egyrészt köszi a hasznos válaszokat, áraemelésre én is gondoltam már, de nagyon árérzékeny területen dolgozom és most egyelőre nem merek.


Másrészt marha tipikus, hogy valaki meglátja leírva, hogy "egymillió" és azonnal azt gondolja, hogy "hú hát én abból havi 950ezret félre tudnék tenni". Nem, nem tudnál. Az átlag ember minél többet keres, annál többet költ.

De még azoknak is akik megtakarítanak, az átlagos megtakarítási rátájuk havi 10-15%, de több kutatás szerint is a plafon az 20%. Én ehhez képest elteszek 40-50%-ot. Persze nem mindegy, hogy mennyiből, mondhatná az aki kötözködni akar. De mint mondtam, az emberek többsége ha többet keres, akkor többet költ: több étterem, új cipő, új teló, új kocsi, még egy áruhitel...hadd ne soroljam.


Nem marad 1 millióm zsebben. Alapból leadózom átlag havi 280ezer forintot (beleszámolva a "mentes" keretet ahol csak Szocho és TB van, SZJA még nincs). Erre jön a könyvelő, havi 30k. Marad 690k zsebben. Ebből jön a vállalkozásommal járó havi átlag költség, az kb 50k, ha nem romlik el semmi és nincs extra kiadásom. Maradt 640k.

Ebből albérlet 120k (Pesten ez elég jó ár) + rezsi 50k.

Marad 470k kajára, megtakarításra és minden egyéb másra. Én ennek el tudom tenni kb a felét, de inkább kicsivel alatta.

2023. febr. 2. 11:33
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

"áraemelésre én is gondoltam már, de nagyon árérzékeny területen dolgozom és most egyelőre nem merek."


Na, hát ez az...


Ha pedig az embereknek nincs pénzük, és már hitelt sem kapnak akkor neked sincs bevételed, és az egész begyűrűzik...

2023. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Bingo. Ez volt a 90-es években, úgy nevezik ár-bér spirál. És egyszer valaki a rövidebbet húzza a másik végén. Nem megoldás az áremelés, csak a "forró krumpli" tovább dobálása. Meg lehet én vagyok csinovnyik, de "jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint". Persze tudom, akkor ne nyafogjak. Meg amúgy sem. :)
2023. febr. 2. 15:13
 30/33 anonim ***** válasza:

"Minden felsorolt esetben az adott hitelt felvevő egyén saját hülyesége vagy/és kockázatvállalása okozta a problémát."


Kivéve, amikor nem. Diákhitelnél legalábbis nem ritka, hogy összesen az marad, ha egyáltalán szeretne a kölyök elvégezni egy szakot. Nagyszerű, hogy lehetősége nyílik upgrade-elni a kiszolgáltatottságát.

2023. febr. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!