Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyarok 83%-a létbizonytala...

A magyarok 83%-a létbizonytalanságban él? Ennyinek van a cikk szerint MAX 3 havi megtakarítása, ami azért valljuk be, kábé semmitérő. Szerintem ez elég túlzó arány.

Figyelt kérdés
2023. febr. 23. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Igen. A kis mikrokörnyezetemben, ami kb 30-50 embert ölel fel, csak nekem van valamire való tartalékom. A többség mér 10.e fele rinyál, hogy hol van még a következő fizetésnap.
2023. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Ez pl. Amerikában is kb. így van.

[link]

2023. febr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sőt a többség el van adósodva hitelkártyákkal, személyi kölcsönnel, providenttel stb.
2023. febr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, az én környezetemben is így van. De még a jómódúbb ismerőseim majdnem egyetlen értéke az ingatlanvagyon. Szóval az ő fizetésük vagy vállalkozásuk sem olyan mértékű, hogy kizárólag arra alapozni lehessen.
2023. febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

"Csak" ingatlanvagyon = ha bent a krach, nem kell egyből a híd alá menned.

Ettől függetlenül, mindenkinek jó lenne ha lenne a számlacskáján 3-4 guriga, akár kisebb ingatlan, kisebb autó stb árán is.

2023. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 a legtöbb embernek van hitele a házán, azt ugyan úgy fizetnie kell.


Kérdező ez a szám szerintem nagyon függ attól hogy a felmérés mit néz megtakarításnak. Konkrét pénzösszeget vagy egyebet is beleveszünk. Illetve 3 fizetésnyit vagy 3 hónapig eléldegéléshez szükséges összeget.


Nekem a számlámon konkrétan nem szokott 1 hónapi keresetnél több összeg lenni. Állampapírba szokott lenni 3-4 hónapnyi keresetem amit könnyű pénzé tenni, a többi meg megy hosszabbtávú befektetésbe ami nem annyira likvid.

2023. febr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem az utolsó reálisabb képet fest. Nekem is így van. Nem gondolom, hogy 83% ennyire kiszolgáltatott. Biztos vannak, persze, de majdnem mindenki?
2023. febr. 24. 10:53
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

A magyarok 83%-a létbizonytalanságban él? Ennyi biztos hogy nem lehet, mert akkor már az ország, jelenleg ott tartana, mint Ukrajna.

Én olyan 55-65% közzé tippelném ezt, akinek volt megtakarítása, azoknak el is ment a járvány idején.

A jelenlegi gazdasági helyzetet, azok fogják átvészelni, akik saját házban laknak és nincsen hitelük, plusz jó pár millió félre rakott pénz, amihez bármikor hozzá tud nyúlni.

2023. febr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annyi a szerencse, hogy Magyarországon sokan saját lakásban, házban élnek, amit örököltek. Nem is tudom, hogy tudnának kijönni azok az emberek albérletben, akiknek így sem marad hó végére 10-20 ezrük,mikor egy garzon is már 120 ezer+rezsi. Fel sem fogják, hogy milyen szerencsések, akik örökölt ingatlanban lakhatnak. Az én generációmnak már nincs is esélye lakáshoz jutni, csak ha pénzes családba születnek vagy felvesznek 30 évre hitelt.
2023. febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!