Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aldi Plu számok tudása? Mi...

Aldi Plu számok tudása? Mi történik ha nem tudom az összes plu számot fejből a teszten?

Figyelt kérdés

Emiatt kirúghatnak?

Gyakorlati és nem elméleti ember vagyok sajnos, és 150 random számot nem igazán tudok megjegyezni, viszont gépi begyakorlás után menne.



2023. febr. 26. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
A teszten nem valószínű, hogy kirúgnak. Majd a vásárlók foknak ízekre szedni, amiért olyan kezdőt ültetnek a kasszába, akinek mindent keresni kell...
2023. febr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a vásárlók ne lennének megértőek egy kezdővel szemben. Mindenki kezdett valahol, és senkinek nem ment minden elsőre. Az meg hogy mondjuk néhány ember olyan bunkó mint te, azt el lehet engedni, mert ha kedves vagyok akkor általában kedvességet kapok vissza. De köszönöm, hogy megfogtad a kérdésem lényegét.
2023. febr. 27. 13:33
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

😂 Pedig elhiheted, hogy a vásárló a kasszasorban minden, csak nem türelmes. Különösen ünnepek, hosszú hétvégék előtt, korán reggel munkába menet, este munka után, stb.

Köszönöm a megtiszteltet~st, hogy bunkónak titultál. De a bunkó nem én vagyok, hanem majd amikor egy 8 órás munkaidőben a proli "nagycsasszony", vagy az újgazdag vállalkozó elküld a p*csába, vagy esetleg a cigány asszony mert miért nem vehet egy zsugor lisztet 😂😂

Ja és igen, ha sokáig keresed a plu kódit, akkor beszólnak, hogy sietnek, esetleg ott hagyják a kód nélküli terméket, vagy simán megvitatják a sorban állva, hogy "naa, megint egy új dolgozó, vajon 1 hónap múlva is itt lesz még?"

A kereskedelem nem az a munka, ahol kedvességre kedvességgel reagálnak..

De sok sikert. Egy jó tanács, ha már engem le bunkóztál, akkor változtass a stílusodon, mert a vevőnek akkor se szólhatsz vissza, ha anyásba küld. 😁

2023. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem ez az első alkalom, amikor kereskedelemben dolgozok. Az esetek 70 százalékában az emberek kedvességre, kedvességgel reagálnak. Nagyon sajnálom, ha ez a te környezetedben nincs így. Mondjuk szerintem ez kisugárzás kérdése is. :) Viszont majdnem az ÖSSZES kolléga azt mondta nálunk a (mert azóta kiderült, hogy felesleges félnem emiatt) hogy SENKI nem tudta az összes kódot rögtön, hanem hónapok begyakorlása után ment nekik az összes hibátlanul. A stílusomon nem nekem, hanem az azonnal támadó és kritizáló félnek kellene változtatnia. Persze ha észre sem veszi hogy rögtön kritizál... Természetes, hogy a vevőkkel nem megengedhetetlen stílusban beszélek, viszont nekem nem kell tolerálnom ha mondjuk "elküldenek az anyámba". (Apropó, minden plu kód abc sorrendben van és mivel hál isten tudok olvasni, nem 10 perc megtalálni, de még csak 1 sem.) És még egyszer köszi hogy megfogtad a kérdésem lényegét, miszerint KIRÚGHATNAK-E amiatt hogy nem tudom az összes kódot.
2023. márc. 1. 15:53
 5/9 anonim ***** válasza:

:D ha nem ez lenne az első alkalom, mikor kereskedelemben dolgozol és valaha ültél volna PLU-s kasszában, akkor fel sem tetted volna a fenti kérdésedet. :)

De!! Mivel továbbra is leírt kérdésedre adott válaszadáshoz, leírom, hogy sikerüljön végre felfognod: a munkáltatót kellett volna megkérdezi, hogy mi történik abban az esetben, ha nem tanulod meg a kért PLU kódokat. Mi, innen a net másik végéről, honnan a jó fenéből tudjuk, hogy a munkáltatót, a területi vezetőd, az üzletvezetőd, az üzletvezető helyettesed, illetve a műszakvezetőd mennyire tolleráns a fenti kritériummal szemben? :)

A gyakorlatban van olyan, ahol kikérdezik, van ahol nem számít.

Személy szerint nálam az a bevett gyakorlat, hogy a betanulási időszak első napjaiban, egy hetében nem ültetek kasszába senkit sem. Először tanulja meg hogy melyik termék, illetve termékcsoport merre található, lássa át a dolgokat, mindeközben kikérdezem a PLU kódokat. Nem ábécé sorrendben, hanem a mondjuk a zöldség és pékárú osztályon szúrópróba szerűen. Általában nem a kódokkal szokott probléma lenni, hanem a termék felismerésével. :D

Továbbra is fenntartom a véleményem, miszerint ha kasszában szeretnél hosszútávon dolgozni, akkor érteni kell az emberek nyelvén, nem a mindent megmagyarázó, átmagyarázó nyelvén, mert a vásárlónak minden esetben ugysem fogod tudni elmagyarázni, hogy nincs igaza.... A kedvességre nem automatikus a kedvesség. Szerintem te ebben a kérdésben annyira naív vagy, hogy nemhogy kereskedelemben eladóként nem dolgoztál, de a vásárlói oldalról is elég minimális a tapasztalatod.

Egy sikeres HR interjú közel sem ad elegedő okot a hosszútávú bent maradásra, annál inkább a szorgalom, kitartás, stb... :D Szerintem egy fél év múlva olvasd vissza ezt a kérdésedet, mert te addigra már nem dolgozol az Aldiban. :)

Ettől függetlenül sikeres munkát kívánok neked.

2023. márc. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kávézóban dolgoztam eladóként,illetve családi kisboltban, ahol baromira nem voltak plu számok. Ez az oldal pedig arra van, hogy kérdést tegyek fel. Reménykedtem hogy van valaki aki dolgozott már Aldiban és el tudja mondani, hogy náluk mint és hogy történtek a dolgok. Tökmindegy hogy nálunk ez hogy van, tapasztalatot szerettem volna "hallani". És igazad van, fél év múlva már nem tervezek Aldiban dolgozni, viszont addig fogok, mert tökmindegy hogy mi hogyan nem megy, hál istennek a szorgalmam kárpótolja a hiányosságaim és ameddig a célomat el nem érem, addig maradok ( jó a céljaim elérése lehet hogy egy picivel több lesz mint hát hónap de nem tervezek túllógni). Jól megy az ítélkezés mint ahogy fentebb említettem. Viszont köszönöm a végét. 😊
2023. márc. 2. 23:13
 7/9 A kérdező kommentje:
Hat*
2023. márc. 2. 23:14
 8/9 anonim válasza:
Igaz gondolom már nem aktuális de hátha valaki szintén rátalál erre a kérdésre talán segíthet neki a válaszom. Aldis vezető helyettesként én ezt úgy látom hogy ha annak ellenére hogy nehezebben megy valaki számára a kódok tanulása nem okoz sok problémát, ha tudod kompenzálni ezt más területen pl. bake-off vagy a bolt felfedezése (megfelelő termék ismeret,helyismeret az üzletben illetve a kínálat folyamatos számontartása).Természetesen van olyan eset is hogy magabiztos vagy de nem tudod felvenni a ritmust ami ehhez a munkakörhöz kell, akkor általában inkább úgy állok hozzá én hogy egy pár héten keresztül végig kasszába helyezve az alkalmazottat rá utaltatom arra hogy az ott eltöltött idő és a folyamatosan változó akciók miatt akarva akaratlanul is meg maradnak a kódok mindenkinek eddigi tapasztalataim alapján.
2023. máj. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia. Nem rúgnak ki. Ha elsőre nem nagyon megy, akkor adnak még időt tanulni. Kb 1-2 hetet. Ez főnök függő! Aztán ha tobb mint fele megy, akkor kasszába ültetnek es ott már gyorsabban megtanulod. Sok sikert, és nem fognak szét szedni emiatt a vásárlók! ;)
2023. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!