Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kevesebb pénzt kellene kérnem...

Kevesebb pénzt kellene kérnem az autóm használatáért?

Figyelt kérdés

Céges autó hijján a sajátomat használom munkaügyekre, amiért a főnököm pluszban fizet. Eddig egy benzines autóm volt, kb 8 litert fogyasztott és főnök 10 litert fizetett, mert az amortizáció meg stb mégis az én költségem marad. Mindenkinek megérte, működött a rendszer.

A házam tele van napelemmel, és nemrég vettem egy elektromos autót, amit itthon ingyen tudok tölteni. A legutóbbi elszámolásnál a főnököm sérelmezte, hogy továbbra is 10 liter benzinnek megfelelő összeget kértem 100 kilométerre, mert nekem az már nem jelent költséget, és a jövőben 5 litert akar fizetni.

Nekem ez a napelem + autó több tízmilliós beruházás volt, nem azért csináltam, hogy a főnököm nyerészkedjen rajta. Azt mondtam neki, hogyha nem akar 10 litert fizetni akkor adjon céges autót és annyit tankolok amennyit fogyaszt.



2023. márc. 8. 09:27
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
10, akkor mit ajánlasz? ÉN megtermelek energiát amit aztán neked adok. Mert tulajdonképpen ez történik, a kérdező a saját maga által megtermelt energiát adja amunkahelyének. Valamilyen módn ezt a munkahelynek ki kell fizetnie. Oké, ha nem is piaci áron, mondjuk ÁFA mentesen vagy ilyesmi..
2023. márc. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Az lényeg, hogy 6000ft/100km díját kérek a saját autóm használatáért. Az már lényegtelen, hogy dúsított uránnal vagy lepkefinggal üzemel.
2023. márc. 8. 11:57
 13/42 anonim ***** válasza:
13%
12, nem lényegtelen. Továbra is a te költségeidet téríti a főnököd, nem pedig a megtettm km-ek után fizet neked, mint valami taxisnak.
2023. márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

Az autóm magántulajdon, nem azért vettem, hogy másnak hozzon hasznot. Amíg benzines autóm volt, addig fizetett 6ezret/100km, de már soknak tartja.

Tekintsük úgy, mint egy szolgáltatást. Ennek ennyi az ára, ha nem tetszik akkor lehet venni céges autót. Jaj, hogy az pénzbe kerül? Akkor nem.

2023. márc. 8. 12:38
 15/42 anonim ***** válasza:
78%

Ezt neki mondd, ne nekünk.


De akkor ha ez egy szolgáltatás, írjatok róla szerződést. Ugyanis jelenleg arról van szó, hogy a költségeidet téríti meg, nem pedig sozlgáltatást vesz. Márpedig ha nincs költséged, nincs mit megtérítsen. Ez ennyire egyszerű.

2023. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nav álláspontja az elektromos autók "tankolására":


"A tisztán elektromos meghajtású járművek használata esetén igazolás nélkül, költségként elszámolható 3 liter/100 km ESZ 95 ólmozatlan motorbenzinnek az állami adó és vámhatóság által közzétett árával meghatározott összege.

Például, ha a 95 ólmozatlan motorbenzin, akkor 200 km üzleti útra igazolás nélkül elszámolható (3 liter/100 km*481 forint*200 km=) 2 886 forint üzemanyag költség és 15 Ft/km*200km= 3 000Ft általános személygépkocsi normaköltség, összesen 5 886 Ft számolható el igazolás nélkül."


Ez alapján el lehet indulni az árazásban.

2023. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
27%
Hm, azaz a Kérdező pont a dupláját kéri el a NAV által meghatározottnak. Szép.
2023. márc. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
Illetve a nav infofüzetben még az is benne van, hogy a töltésről szóló számla ellenében a teljes összeg megtéríthető. De ez ugye itt nem áll fenn.
2023. márc. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
#17 ja, dupláját, az enyém az autó szóval én ugatok. Ha nem tetszik akkor lehet venni céges autót. Kapja be a NAV.
2023. márc. 8. 13:33
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, feltettél egy kérdést, megkaptad rá a lehető leghivatalosabb választ.

Az, hogy hisztizel, az már senkit nem érdekel.

2023. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!