Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kevesebb pénzt kellene kérnem...

Kevesebb pénzt kellene kérnem az autóm használatáért?

Figyelt kérdés

Céges autó hijján a sajátomat használom munkaügyekre, amiért a főnököm pluszban fizet. Eddig egy benzines autóm volt, kb 8 litert fogyasztott és főnök 10 litert fizetett, mert az amortizáció meg stb mégis az én költségem marad. Mindenkinek megérte, működött a rendszer.

A házam tele van napelemmel, és nemrég vettem egy elektromos autót, amit itthon ingyen tudok tölteni. A legutóbbi elszámolásnál a főnököm sérelmezte, hogy továbbra is 10 liter benzinnek megfelelő összeget kértem 100 kilométerre, mert nekem az már nem jelent költséget, és a jövőben 5 litert akar fizetni.

Nekem ez a napelem + autó több tízmilliós beruházás volt, nem azért csináltam, hogy a főnököm nyerészkedjen rajta. Azt mondtam neki, hogyha nem akar 10 litert fizetni akkor adjon céges autót és annyit tankolok amennyit fogyaszt.



2023. márc. 8. 09:27
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem két korrekt út van. vagy a nav-os hivatalos elszámolás. Vagy az, hogy nem adod oda céges célra az autót
2023. márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
19: Hogyha te ugatsz, miért tetted fel a kérdést? Szembesítsd vele a vezetőd és probléma megoldva.
2023. márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozóként mondom hogy ha nekem ilyet ajánlana bármely alkalmazottam akkor szó nélkül belemennék.

Ugyanis ha erre a célra kell vennem egy céges autót akkor az éves kötelező biztosítás és a súlyadó kb lefedné ezt az összeget és akkor még nem gurultunk egy métert sem. Ha nagyobb értékű a gépjármű akkor a cascóról és az esedékes kötelező szervízelésről se feledkezzünk meg.

Egyébként havi 100 km futásteljesítménynél nem éri meg autót venni mivel az értékvesztés több mint amit a taxis elkér.

2023. márc. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
86%
Felesleges itt hisztizned. A főnököd jelenleg kevesebbet ad mint amennyit te szeretnél. Megmondod neki hogy innentől kezdve az autódat nem használod a cég érdekében. Aztán ezt vagy elfogadja vagy nem. A főnököd ezt majd megoldja. Vagy teljesíti a feltételeidet vagy extrém esetben elbocsájt.
2023. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
Kb 350 kilométert járok havonta céges ügyekben, ezért kb 21 ezret fizet. Ha venne egy olcsó céges autót, ami mondjuk 7 litert fogyaszt, akkor havi 14700 forintot költene tankolásra. A különbség kevesebb mint 6e havonta! Ennyiért megéri, hogy fenntartson egy céges autót? Nyilvánvalóan nem, tehát mondhatjuk, hogy jól jár velem. De még ezt is sokallja.
2023. márc. 8. 14:48
 26/42 anonim ***** válasza:
86%
Akkor esetleg vele beszélj, ne itt hisztizz.
2023. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondd meg neki, hogy ez neked így nem éri meg és a jövőben nem szeretnéd használni a saját kocsit a kiküldetésekhez. Ha ez nem tetszik neki, akkor vagy vesz céges autót vagy keres új munkavállalót.
2023. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
83%
Ezt beszéld meg inkább a főnököddel és zárd ezt a topicot!
2023. márc. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim válasza:
68%
Enyhén szólva pofátlanság 60 forintot kérni kilométerenként. Havi 350 km az munkanaponként 19. Ennyi simán vállalható robogóval vagy villanybringával és mindkettőtöknek jobban megérné. Ha te ragaszkodsz az autó kényelméhez és a luxushoz, akkor fizess te érte, na mástól várd, hogy finanszírozzák!
2023. márc. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Az a havi 350 km nem az ingázasra megy, hanem a céges ügyeket intézem. Olyan ügyeket ami neki hoz hasznot, nem pedig nekem. Az autó nem luxus, hanem munkaeszköz, amit normális esetben a munkáltatónak kellene biztosítania.
2023. márc. 8. 15:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!