Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kevesebb pénzt kellene kérnem...

Kevesebb pénzt kellene kérnem az autóm használatáért?

Figyelt kérdés

Céges autó hijján a sajátomat használom munkaügyekre, amiért a főnököm pluszban fizet. Eddig egy benzines autóm volt, kb 8 litert fogyasztott és főnök 10 litert fizetett, mert az amortizáció meg stb mégis az én költségem marad. Mindenkinek megérte, működött a rendszer.

A házam tele van napelemmel, és nemrég vettem egy elektromos autót, amit itthon ingyen tudok tölteni. A legutóbbi elszámolásnál a főnököm sérelmezte, hogy továbbra is 10 liter benzinnek megfelelő összeget kértem 100 kilométerre, mert nekem az már nem jelent költséget, és a jövőben 5 litert akar fizetni.

Nekem ez a napelem + autó több tízmilliós beruházás volt, nem azért csináltam, hogy a főnököm nyerészkedjen rajta. Azt mondtam neki, hogyha nem akar 10 litert fizetni akkor adjon céges autót és annyit tankolok amennyit fogyaszt.



2023. márc. 8. 09:27
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Halkan megjegyzem a nagy vitában, hogy semmi törvénytelen nincs abban, ha a munkavállaló és a munkáltató fix összegű kilométerdíjat fizet
2023. márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
54%

“ Enyhén szólva pofátlanság 60 forintot kérni kilométerenként”


Miért is, ha abban állapodtak meg?

Én 16-50 eutocentet kérek kilométerenként az ügyfelektől

2023. márc. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%
Egy megjegyzés: a saját autó használata a esetén a benzinköltség mellé még amortizációt is kellene fizetni, ami kb ugyanannyi, mint a fogyasztás.
2023. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim válasza:
64%
33 A kérdező maga írta, hogy ingyen tölti az autóját, ergo nincs semmi benzinköltség. Az a havi 350 km neki egész konkrétan semmibe sem kerül, ennek ellenére 21000 forintot követel érte. Tetszik érteni? Egy marék levegőért púposkodik, ami neki nem kerül semmibe. Oké, amortizáció az van, de havi 350 kilométer után az kb jelentéktelen, ha 3000 forintot fizetne a főnöke már akkor is bőven nagyvonalú lenne.
2023. márc. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 krwkco ***** válasza:

Itt több megoldás lehet:

1. Mondhatod azt, hogy a napelem a háztartásod igényét fedezi. Az autót fizetett lakossági árammal töltöd. Vagy töltenéd, ha nem lenne saját költségen vásárolt napelemed. Tehát ha a munkáltatód csak üzemanyagot akar fizetni, akkor ezt fizesse ki. (Persze ezzel nem jársz túl jól.)

2. A NAV átalánynak abból a szempontból van jelentősége, hogy az kedvezményesen adózik. De kérheted ugyanazt mint eddig, úgy hogy a munkáltatód adja a többit fizetésként nettoban. Vagyis csökkentse a megnövekedett adóköltséggel.

3. Még egy lehetőség: Te autóval hasznosabb munkaerő vagy, autó nélkül. És ezért több pénzt kérsz. Annyit, mint eddig. Úgy kifizetve ahogy lehet. És ennek semmi köze ahhoz, hogy az autód mennyit fogyaszt. Gyorsabban elvisz oda ahova a munkához kell és ebből több haszna van a munkahelynek. Ez az erkölcsi alapod az emelt fizetéshez, ha a saját kocsidat használod.

2023. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
34-es: igen, ingyen tölti az autóját, de CSAK AZÉRT, mert felszereltetett egy napelemes rendszert, ennek a költsége egy része az, amiért most ingyen tud tölteni, illetve vett egy drága autót, aminek az amortizáció szintén költség a részére, szóval ha ezek részarányos költségét beszámolja, akkor az több, mintha a régi autót használná és a benzinkúton tankolna.
2023. márc. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim válasza:
36-os, A kérdező a napelemes rendszert önmagának vásárolta, nem hiszem, hogy a főnöke kérte rá vagy utasította volna. Ha Magyaroszág erőmű nagyhatalom lenne, akkor a lakossági áram ára értelemszerüen csökkenne. Ezért olcsóbb oroszországban a gáz és az olaj, mint idehaza. A pék sem emeli föl a kenyér arát, csak azért mert új kemencét épített a régi helyett.
2023. márc. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hoyg részarányosan kellene beszámolni a költséget! A kérdezö MAGÁNAK csinálta, NEM AZÉRT, hogy a fönöknek legyen belöle haszna.

A hasonlatod meg azért is rossz, mert a péknek a kemence munkaeszköz, a kérdezö fönöke meg nem ad neki autót = munkaeszközt, a kérdezö autója a fönöknek hoz hasznot. A példád akkor lenne helytálló, ha az új kemence árát a szomszéd kisboltnak kellene fizetnie, ahová a pék szállít!


A kérdezönek akkor van igaza, ha a saját autóját megtartja privát autónak, a munkához meg a fönök biztosítson egyet.

2023. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Az az energia nincs ingyen, csak nincs róla számlája, ha nem autózná el a meló miatt, akkor visszatáplálhatná a rendszerbe, üvegházat/kerti tavat fűthetne vele szb

Emellett amortizálódik a kocsi

2023. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

Itt egyesek, különösen aki a NAV ajánlást propagálja, nagyon el van tévedve, vagy nagyon le van maradva. A minap feltettem töltőre a kocsit, miközben a Metro áruházban vásároltam. 1,839 kWh fogyasztásért 291 forintot fizettem! Ezzel 4-5 km-t lehet megtenni. Szóval a mai piaci áram-árak mellett teljesen reális, hogy 8-10 literes átlagfogyasztással számol valaki.

[link]

2023. márc. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!