Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Régen is ilyen sok volt a...

Régen is ilyen sok volt a próbaidő kereskedelemben? Közszférában 6 hónap volt anno amikor mentem rendben,de azon kívül 3 hónap máshol. Most csodálkoztam 5 hónap adott üzletláncnál,ahova a testvérem jelentkezett.

Figyelt kérdés
Szóval ez bevett gyakorlat és ennyi volt mindig vagy valóban kitolták ebben a szektorban is? Kicsit féltem őt nem arról van-e szó cserélgetik az embereket, mivel próbaidő alatt kevesebb a bér (sajnos ez sok helyen szokás).

2023. márc. 13. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a tényleges kérdéshez nem tudok hozzászólni, de ha nincs kollektív szerződés, akkor legfeljebb 3 hónap lehet a próbaidő.
2023. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Részleteket még nem tudok csak annyit hívta a HR - es, akivel beszélgettek és ott tért ki részletekre mennyi lenne a bér, hogy kéne dolgoznia és mennyi a próbaidő. Nagyon meglepődtem az öt hónapon, de nem kereskedelemben dolgozom ezért nem tudom ez mennyire van rendben viszont ha ezt mondták neki, akkor nyilván így vagy úgy, de megoldja a cég ennyi lehessen.
2023. márc. 13. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 24 hónap próbaidő volt egy raktár logisztikai rendszerének az üzemeltetési területén. Kritikus helyeken még több is lehet, például egyik ismerősöm a paksi atomreaktorban dolgozik, neki 36 hónapos próbaideje volt azalatt folyamatos kiképzések
2023. márc. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as!

Ez azért érdekes, mert 6 hónapnál hosszabb próbaidő nem köthető ki.

Az is csak kollektív szerződés hatályával.

Ha nincs kollektív szerződés, akkor maximum 3 hónap lehet.

2023. márc. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!