Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Húszas éveikben járó fiatalok!...

Húszas éveikben járó fiatalok! Mennyi pénzt tudtok félretenni havonta és jelenleg mennyi megtakarításotok van? Ha volt már nagyobb kiadásotok, mi volt az?

Figyelt kérdés

2023. márc. 26. 12:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%
24 éves vagyok, jelenleg 706 ezer a nettóm, ebből 500-at rakok félre. Egyetem mellett kezdtem el dolgozni 3 éve, azóta 9 millió megtakarítást gyűjöttem, de diákmunkában még nem volt ennyi a fizum.
2023. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
1# vagyok. Az alapbér mellé van még 40 ezer havi szép kártyára, utazás támogatás, rezsi támogatás, ezért költök csak ennyit az alapbéremből.
2023. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
25 évesen egy szaros egy miliót sikerült félre rakni,hát ez van
2023. márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy tanácsod adnék kérdező: ezt a kategóriát azok látogatják általában, akik pénzügyileg tudatosabbak. Általában (de nem kizárólag) az pénzügyileg tudatos, akinek van jelentősebb megtakarítása, amivel kezdeni kéne valamit és esetleg még magasabb végzettsége is van.

Az ilyen huszonéveseknek potencionálisan sokkal magasabb megtakarítása lesz, mint a kortársaik átlagának.

Ha valóban érdekel az, hogy egy átlagos huszonévesnek mekkora tartaléka van, akkor inkább a KSH és az MNB statisztikái között kutakodnék.

De most csak egy gyors google keresés:

[link]


Felhívnám továbbá a figyelmet arra, amit a cikk is megemlít, hogy hatalmas az egyenlőtlenség. Az átlag önmagában nagyon csalóka, szórást pedig nem igazán közölnek, de ahogy látom mediánt sem.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: itt szinte biztosan olyan válaszokat is fogsz kapni, hogy 10-20-30 milliós megtakarításokkal rendelkeznek, sőt akár még 40-50-60 milliót érő ingatlanjuk is van (nyilván szülőtől kapták). Én is ismerek olyan huszonévest, akinek az ajándék lakása cirka 120 milliót érhet, van egy ajándék kocsija kb. 10-13 millióért és még nem is keres rosszul mellé. De olyat is, akinek mondjuk az is anyagi problémát jelente, ha elromlana otthon a mosógép és most rögtön újat kéne vennie. És egyik ember sem okosabb vagy talpraesettebb a másiknál, csak szimplán nagyon más a szülői háttér. Az egyik tanulhatott a világ minden pénzéért a legjobb egyetemeken külföldön is, a másik családja pedig azt sem engedhette meg, hogy eltartson egy másik magyar városba tanulni készülő leendő egyetemistát...

2023. márc. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Havi 150-200 körül teszek fèlre. kb 8m Ft megtakarítàs.


29, szülőkkel lakva, sajàt ingatlanom, autóm nincs.

2023. márc. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
25 éves koromig csak tanultam, a pénzemből utaztam. 27ig szintén főleg utaztam, kapcsolatokat építettem, trainingekre jártam, ill elkezdtem a doktorim, és szabadúszni. 29 éves koromig nem volt megtakarításom. Utána eléggé jól ment a bolt, évi 8-10 milliót félre tudtam tenni.
2023. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
37%
Lepontoztok mert válaszoltam a kérdésre? XD
2023. márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

4.válaszoló:


Tisztában vagyok azzal, hogy nem ebben a kérdéskiírásban - de nem is ezen az oldalon - fogok kézzel fogható eredményeket kapni, természetesen a célom sem ez volt. :)


Ha reprezentatív kutatást keresnék, akkor ebben a témában készült statisztikákból tallóznék, ahogyan te is említetted. Nyilvánvaló az is, hogy rengeteg más, magyarázó erővel bíró változó kell ennek vizsgálatához.


Csupán kíváncsi lennék néhány válaszra, az eddigieket köszönöm!

2023. márc. 26. 15:02
 9/23 anonim ***** válasza:
57%
30 vagyok, és havi 150-200 körül teszek félre, ez a keresetem durván negyede. Államkötvényeket vásárlok és régi karórákat. 2 éve csinálom, előtte utaztam és élményeket gyűjtöttem, nem tettem félre. A családi hátterem különösen szegény, a szüleim elváltak, apám alkoholista.
2023. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Illetve most hónapban össze fog jönni a 350 (még 500 megvan, és költségem a kaján kívül már nincs). Autóvezetés függő vagyok (tényleg), de jól haladok vele. Csak célok szerint megyek már, mindig kitűzök valami kicsit, és azt csinálom meg. Ne az út legyen a lényeg, hanem pl elmegyek túrázni valahová. Voltak hónapok mikor heti 100ezret költöttem benzinre. Csak az autóban és útközben éreztem jól magam.

9-es voltam.

2023. márc. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!