Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet kezdeni az irigységg...

Mit lehet kezdeni az irigységgel? Látom a facebookon, hogy ismerőseim utaznak, világot látnak, luxusban élnek. Én akármennyit dolgozom, tanultam és képzem magam folyamatosan, nem tudom ezt a szintet elérni. Ilyenkor elszomorodom.

Figyelt kérdés
Úgy érzem én is mindent megteszek. Talán az átlagnál valamivel jobban élek, de ezt az állandó külföldi nyaralgatást pl. nem engedhetem meg magamnak....Van aki pl. Ugyanabban a szakmában van, mint én de pl. a marketinges kapcsolatai miatt jobban keres.

2023. márc. 28. 23:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Random tiktokot láttam egyszer, ahol egy nő azt mondta, hogy nem akar olyan 20-30 közötti férfivel összejönni, akinek van rá ideje és oda tud rá figyelni, mert az nem megy sehova az életben.


Nekem nem az a probléma, hogy nem engedhetem meg magamnak, hogy 1 hétre Skóciába utazzak vagy bárhova máshova, hanem hogy nincs időm rá.


Baráti sörözéseket is alig tudok leszervezni magamnak havi 1x.


Mindenkinek választani kell. 20-30 között addig üti a vasat amíg meleg és olyan kényelmes pozícióba helyezi magát, hogy őt irigyeljék élete későbbi részében és azt kényelmesen leélje.


Vagy pedig ebben az időben kiéli magát és mindig is csak középszerű lesz, ami küszködéssel jár.


Persze vannak szerencsés élethelyzetek, ahol egyszerre lehet a két dolgot csinálni.


Szóval engem kifejezetten nem hat meg, amikor látom egyik volt gimis osztálytársamat, hogy éppen New Yorkban van.

2023. márc. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Lilluci27 ***** válasza:
77%
Saját magaddal foglalkozol és nem másokkal
2023. márc. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%

Utazni manapság nem drága, most voltunk pl Cipruson, szezonon kívül 150e volt a szállás és a repjegy 3 főre! 8 nap

Tehát 50e ft per fő

Azért ahhoz nem kell milliós fizu

Most Madridba megyek, repjegy 45 ezer, szállás 3 éjre 40 ezer per fő, ez se több 85 ezernél.

Oké költőpénz is kell de az már opcionális, szóval manapság utazni azért nem egy akkora hú de valami.

2023. márc. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
58%
#13 Tényleg nem sok az a 85 ezer, de én pl. biztos hogy nem költenék annyit azért, hogy 3 napra Madridba menjek, inkább 3x megtankolom az autót amivel 1,5-2 hónapig közlekedem. Nem beszélve arról, hogy 3 nap bevétel kiesés. Bőven megtehetném, de nekem az a pénz sok egy 3 napos városi botorkálásért.
2023. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
64%

Ő írta az utazást,arra írtam neki, hogy azért az nem luxus.

Én is tankolok amúgy ettől független.

2023. márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
36%

Én nagyon szeretek utazni, de mégis alig voltunk valahol az elmúlt években. Pandémia, majd gyerekünk született. Én is sokszor látom a nagyon menő anycikat, akik már a 3-4 hónapos babával repkednek, de én nem irigységet érzek, sokkal inkább szánalmat, vagy nem is tudom. Más, ha az ember elmegy egy évben egyszer nyaralni, vagy a munkájához tartozik, de én az állandó utazgatást és azok posztolását valahol nem tartom normálisnak. Mintha az ember nem lenne boldog az életében, a jelenben, állandó ingerkeresés, visszacsatolási igény, hogy igen, király vagyok.

Ezért ezeket a posztokat objektíven nézem. Bár biztos azért is, mert éppen nem azért nem utazunk, mert nem tehetnénk meg, hanem mert más a prioritás! Nem gondolom, hogy egy kisbabát végig kéne hurcolnom 2 havonta a fél világon (de ez csak az én véleményem).

Szerintem a kérdésed kulcsa az önbecsülés. Ne gondolod, hogy annak a világutazónak csak megszületni volt nehéz és csak fenszimensziségből áll az élete. Keresd a boldogságot az életedben és ha ez megvan, akkor igazán nem számít más mit villant körülötted!

2023. márc. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

Te is nagyon szélsőséges vagy előző.

Fél világon?

Vannak remek helyek 2 órányira is..

Másrészt a gyereknek kb a szüleire van szüksége, ez a legfőbb szükséglet, mindegy hol.

Hidd el nem vallod be magadnak de inkább irigy vagy te is, mert más megy gyerekkel is, te meg nem akarsz /mersz

2023. márc. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
50%

Mindjárt elhiszem, hogy így ismersz. :)

Remek helyek mindenhol vannak!

Ha akarunk, megyünk.

Akkor mondom úgy, hogy az én gyerekemnek szerintem igen, a szüleire ÉS nyugalomra volt szüksége néhány hónapos korában, nem nyüzsgésre, repülőtérre, állandó ingersokkra. Nekem az ő igényeit szem előtt tartani fontosabb, minthogy állandóan utazgassunk és facebookra gyártsuk a képeket. Menjen 1-2 havonta, aki akar, én csak válaszoltam (nyilván szubjektíven) a kérdésre.

2023. márc. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
81%
A social media feluleteken altalaban mindenki a legjobb formajat szokta megmutatni, ami nem feltetlen felel meg a valosagnak. Facebook,Insta,Linkedin. Az osszes ilyen. Amugy meg szard le oket es tegyel a sajat sikereidert.
2023. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
75%
Azt azért ne felejtsd el, hogy az emberek az ilyen közösségi médiás oldalakon legtöbbször csak a jó dolgokat mutogatják és ezzel fals képet mutatnak magukról, hogy az egójukat tömjék vele ami sokaknak feneketlen. Anyámnak mániája, hogy a munkahelyén a céges autókból fotózgatja magát, meg az udvarában mikor épp melyikkel megy haza mintha az övé lenne mindegyik vagy a melóban ha olyan helyen jár úgy adja lelő hogy nyaral és szabadságon van. :D Ki is raktam ismerőseim közül egy idő után az ilyenek miatt, Messengeren tud írni, ha valamit akar, de amúgy meg nem vagyok kíváncsi az online életére.
2023. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!