Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire lehet nehéz a pszichi...

Mennyire lehet nehéz a pszichiáter munka?

Figyelt kérdés
2023. márc. 29. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon nehéz, én nem csinálnám dehát azok akik ezt csinálják ők meg a házépítést tartják nagyon nehéznek szóval ez nagyon egyénfüggő.
2023. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
11%
Nem nehéz,csak ész kell hozzá.
2023. márc. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Rezidens időszakban megismerik, hogy milyenek a neurológiai/pszicihiátriai páciensek.


Demensek, ősemberek kb, bszarnak/hugyoznak maguk ala, sikertelen öngyilkosságkísérlet, rengeteg adminisztrációs meló, sűrgősségi, vér mindenhol, bipolárisok, skizofrének, gyógyíthatatlan fiatal depressziósok, és talán azokkal a legnehezebb akik racionális érvekkel jönnek amikre a pszchiáter sem tud pozitív választ adni, mert így van, sok a beteg, túlterheltek, az egyik most támadott meg valakit küldeni sebészetre, betegfelvételt intézni


és úgy hogy nincs asszisztens sokszor. És az egészségügynek nincs pénze rendes ellátásra, ekkor le kell mondani esetleg emberi életekről amiket el kell hallgatni, de nem tudtak ők mit tenni mert nem volt kapacitás pl. vagy nem felszerelt az intézmény.


Most egy kórházi pszichiátert írtam le.


A magánpszichiáter az elég laza, felír gyógyszert, picit beszélget veled úgy 10 percet - 30 percet, az assziszens jegyzetel, cuppant egyet a szájával és mondja az aszisztensnek hogy ez a diagnozis meg ez meg ez, és ilyen gyógyszer meg ilyen gyógyszer ilyen adagolásban, majd közli - 35 000 Ft-ot kérek szépen.


Ja nem, a recepciós közli ezt kint.

2023. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Lelkileg nagyon megterhelő, mert gyakorlatilag azzal néz szembe az orvos, hogy meggyógyítani nem tudja, legfeljebb gyógyszerrel kezelni és szinten tartani az állapotot, de ez az egyetlen sikerélménye.
2023. márc. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

4


Én szerintem nem. Mármint az elején igen, akik most kezdik a pályát azoknak először megterhelő az első pár év.


De az idősebb 60 évesek már én úgy látom deszenszitizálódtak ezekre, annyira nem rázza meg őket, hogy valaki megölte magát vagy vagdossa magát mert ilyet kb. naponta látott és lát sőt még durvábbakat is és azon sem lepődik meg.

2023. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!