Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter, Escitil, antidepr...

Pszichiáter, Escitil, antidepresszáns vélemények?

Figyelt kérdés
Gasztroenterológus utalt pszichológushoz, mert nagyobb stressz (pl nagy vizsga vagy stb) hatására előjön a reflux betegségem, sok a savam, rosszabbítja a tüneteim. Emiatt megbeszéltük, hogy elküld, hogy stresszkezelést tanuljak. Itt viszont a rendszer úgy működik, hogy előbb pszichiáter kell megnézzen és felvegyen a rendszerbe. Ma voltam, az orvos olyanokat kérdezgetett, hogy volt e pánikrohamom, szorongok e tömegben vagy épp listájat vezetek e… (?) kb minden kérdésére nem volt a válaszom, de elmondtam, hogy nehezen kezelem a stresszt, néha enyhe szorongásos tüneteim vannak. Nincsen se depressziós tünetem, pánikbetegségem sem (tudom milyen, egy barátomnak volt sajnos), semmi olyan ami pszichiátert igényelne, csak pszichológust. Kb ezeken kívül semmi személyeset nem kérdezgetett, majd rávágta a végén, hogy szerinte szedjek gyógyszert. Mondtam hogy nem szeretnék (mert ezek pl hasfájást is okoznak; nekem pedig jelenleg a refluxtól gyomor gyulladásom is van) de nem érdekelte, mondta hogy felírja, szedjem. Escitil, 10mg…. Szerintetek? Másnak is ilyen tapasztalata van a pszichiáterekkel, hogy meg se kérdezik mizu, csak gyógyszert írnak, és ezzel szerintük meg van oldva?? Ti mit javasoltok, én személy szerint nem érzem indokoltnak, és valószínű nem is kezdem el szedni, de azért írjon kérlek tapasztalatot az, aki szedte. Mennyire erős/hatásos, mit okozott, stb, minden érdekelne. Köszi!

2023. márc. 29. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos nem mindenki való arra a munkára, ami a bizonyítványában, diplomájában van.

Én elhiszem, hogy nincs rá szükséged. Esetleg egy pszichológussal elbeszélgethetsz, sokkal humánusabb dolgokkal is meg lehet oldadai az életet. Az empatikus figyelemmel az élen.

2023. márc. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
*oldani akart lenni 😊
2023. márc. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindenképp ez lesz, mert arra viszont szerintem szükségem van, bár őszintén megmondom nem annyira hiszek benne, de remélem hatni fog. Köszi!
2023. márc. 29. 18:45
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Miért nem hiszel benne? Ha van kedved beszélni róla, akár privátban is írhatsz. Én kampányolok azért, hogy mindenki járjon.
2023. márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Ilyen enyhe esetre én nem szednék mivel meg van rá az esély, hogy a negatívumok felül fogják múlni a pozitívumokat. Leszögezném ,hogy nem vagyok gyógyszer ellenes, de az felidegesít amikor nem transzparensek a lehetséges kimenetellel a pszichiáterek. Szóval neked egy SSRI-t írt fel, gyakorlatilag minden orvos ezzel indít (aztán ha nem működik jöhet a következő). Ami ezeknél a szereknél nagy kockázat az a szexuális mellékhatás, annak ellenére, hogy a betegtájékoztató szerint 10ből 1 embernél fordul elő, bőven 50% az esélye, hogy jelentkezni fog (egyes kutatások szerint 70%+). És sajnos ez nem merül ki abban, hogy kevésbé kívánod a szexet, van, hogy fizikailag is lehetetlenné teszi magát az aktust (mert erekciós zavart okoz) vagy egyszerűen eltompítja az agyadban azt, hogy fizikailag élvezetes legyen a dolog. De sokaknál csak az orgazmus nehéz elérni, egyébként meg működik minden. Van akinek 2 hónap után ez helyrejön, van akinek a gyógyszer szedése mellett végig fennáll és 2019 óta már azt is beleírják a betegtájékoztatóba, hogy van akinek a gyógyszer abbahagyása után is fennmarad a szexuális mellékhatás, ami azért aggasztó. Tehát orosz rulett amikor beveszed, ezt azért hajlamosak elhallgatni. És akkor az egy hónapos hozzászokásról nem is beszéltem, ami a depresszió és a szorongás átmeneti felerősödésével járhat. De aztán simán lehet, hogy bevennéd és jobb lenne az életminőséged különösebb mellékhatás nélkül. De fontos, hogy tudd mibe vágod a fejszédet.
2023. márc. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi a részletes választ. Időközben utána olvasgattam, és szinte mindenhol írták úgyszint ezt a szexuális mellékhatást.. még csak 22 éves vagyok, így természetesen ez nagyban befolyásolná a mindennapjaimat és talán a jövőbeli dolgokat is, pláne hogy alapvetően is nehezebben megy az orgazmus, úgyhogy már csak ezt nézve sem fogom bevenni, szerintem. A felerősödéstől annyira nem féltem, mert konkrétan depressziós tüneteim nincsenek. Inkább úgy jelentkezik ez az egész nálam, amit én magamban elég általános dolognak hittem eddig.. pl jövőtől való tök átlag “félelmek”, társaságban ha megyek nehezen oldódok fel, de aztán nincs gond, kifejezetten nagy a szociális életem is, ezért se gondoltam a gyógyszert indokoltnak..egyébként rosszul fogalmaztam, nem magában a pszichológusban nem hiszek, hanem abban, hogy a panaszaim kiváltó oka valóban csakis a stressz, tehát hogy egy pár alkalmas beszélgetés meg tudja oldani.. de megpróbálom :) semmiképp sem zárkózok el, de egyelőre kicsit aggódok, mert a pszichológus akihez elküldtek gondolom szoros kapcsolatban van a pszichiáterrel, akinek még nem tudom hogy mondom meg, hogy nem kezdem el a kezelést, remélem attól még a pszichológushoz engednek járni.
2023. márc. 30. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!