Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Orvosi diplomával milyen...

Orvosi diplomával milyen területeken lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem a klasszikus osztályos orvosi lehetőség érdekelne, rezidensi állás helyett más opciók foglalkoztatnak. Maradjunk annyiban, hogy nem való nekem a betegekkel való kontaktus (a minek mentem orvosnak szövegre nem vagyok kíváncsi)

2023. ápr. 2. 22:00
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

7-es hozzászóló!

Nagyon köszönöm, hogy leírtad a saját primitív stílusodban a mondandódat, remélem így estére megnyugtatott, hogy mindenféle embernek elhordtál, úgy, hogy nem is ismersz. De veszem a fáradtságot és válaszolok a helyesírási hibával teli degradáló kommentedre.

Először is az orvoslást azért választottam, hogy embereken segítsek, illetve értsem a betegségek működését, kezelését.

Másodjára, aki elvégzi ezt a képzést nem jár azzal, hogy céltudatosan tudja milyen területen szeretne elköteleződni, csak kis hányada az évfolyamomnak tudta pontosan, hogy mit szeretne.

Harmadjára, milyen joggal jelented ki, hogy fizették a képzésemet, amikor állami ösztöndíjjal kerültem be. Emiatt elzavarni külföldre, mert a képzés alatt megölnek benned mindent, ami az orvost jó orvossá tudja tenni, lehet jobban is járnék, minthogy az olyan típusú embereket kezeljem, mint amilyen te is vagy.

Végszó gyanánt annyit fűznék hozzá, hogy jelenleg az egészségügy kevésbé lett rosszabb az elmúlt 1 évben, cserében a kórházak kizsigerelnek, elveszik a maradék szabadidődet, mindez nulla tiszteletért cserébe.

Ez az oka, hogy a kérdésem is megszületett.

2023. ápr. 3. 07:43
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm 8-as és 9-es a tanácsokat, körbe kérdezek még egy pár ismerőst, milyen tapasztalatuk van ilyen téren.
2023. ápr. 3. 07:46
 13/22 A kérdező kommentje:

10-es válaszoló!

Sokáig volt tervben, de végül lemondtam róla. Most a képalkotás felé nyitok, jelenleg az ami igazán megragadott. Illetve az egyéb lehetőségek, amik a kórházon kívül vannak.

2023. ápr. 3. 07:50
 14/22 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 11-es!

Köszönöm a válaszodat. A 7-es vagyok. Tényleg kiváncsi voltam, az okokra. Köszönöm, hogy válaszoltál.

Nagyon sokan el szeretnének jutni ide, de keveseknek adatik meg.

Az orvosi egyetem a kitartas rol is szól, meg arról hogy hogyan tudsz küzdeni, szóval nem “megölnek benned mindent” hanem pontosan h az életre nevelnek.

Azt mondod h emebreken szertnel segíteni ez motivált. Jött az első nehézség aztán te már a nyúlcipőt vetted fel, most meg futnal, de nincs hova! Az élet az nem ilyen. Ott van a lehetőség előtted! Az állam pénzen habzsolsz, dőzsölsz, de már most akk épp gondolod, kis nadragodba bekakkantottal, mert jött pár nehézseg. Kakkantást tessek Kimosniúj ruhat felvenni , es megtanulni végre küzdeni. A motiváció nem évül el, embereket szertnel es embereken fogsz segíteni. Engem csak áh idegesít h ott a lehetőség előtte es be vagy szrva b+ jön az első nehezseg aztán elmenekül az, azt a legkönnyebb. Küzdeni kell, meg kitartani. Aki elvégzi ezt a képzést annak hála a gyakorlatoknak van rálátása es megszeret legalább 2-3 területet pl belgyógy, bőrgyógy. Szivsebészet stb nem gondolod ha te semmit nem szeretsz valami baj van veled? Raadasul az állam lóvéjabol szórakozol. Adj vmit a társadalomnak már jársz egy úton, ne add fel legyél orvos! Ne m kell hülyeségeket beszélni enkem nem kell bemutatni az egészségügyet én is egezssegugyiss vagyok es Ja lehet kicsit primitív de nekem nem az állam fizette egyetem mellett vokt 3 munkahelyen vidékről kerültem én fel!

Ne aggodjal mögém meg az arogáns haverjaimat nem kell kezelni mert magánklinikara járunk ! Tudom h primitív vagyok es nem megbántani akarlak csak nyomatékosítanod azt h sokan el akarnak jutni idáig előtted meg itt a lehetőség es nem élsz vele feladod nem vagy kitartó ezeken változtass es legyél orvos.

2023. ápr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
96%
Halottkém a rendőrségnél?
2023. ápr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

15-ös!

Szóba került az igazságügyi orvosszakértő is, nagyon szuper munkakör, csak lehetetlen bekerülni, mivel évente 1 rezidensi helyet hirdetnek meg egy ellátási területen.

2023. ápr. 3. 09:41
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A farmakovigilanciát tudom ajánlani én is! A felsorolt gyógyszercégeken túl érdemes megnézni, hogy milyen szabad állások vannak a CRO-knál. Ezek olyan cégek, amelyek kifejezetten klinikai vizsgálatok kivitelezésére jöttek létre és a gyógyszeripari vállaltok szoktak szerződni velük. Ezen a területen nagyon keresett az orvosi diploma. Előny, hogy nem számít, hogy van-e szakvizsgád, az sem baj, ha nincs gyakorlatod. Ahogy írták itt csak riportokat kell áttanulmányozni és azokról véleményt írni. Aztán ahogy halad az ember a ranglétrán, egyre több mindent rábíznak. Ezekre is rákereshetsz a linkedinen: medical advisor, medical reviewer.

További előny, hogy a home office a jellemző, stabil, jó fizetés. Beteget nem kell látnod egyáltalán.

2023. ápr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Medical device gyártók esetleg, minőségügy/compliance vonalon?
2023. ápr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2023. ápr. 4. 09:01
 20/22 anonim ***** válasza:
27%

Szevasz! A 14-es (és a 7-es vagyok)

Látom érzékeny pontot (.) érintettem :D

Most nem válaszoltál, szóval igazam van. Jött az első nehézség és te már azon gondolkodsz hogy hogy kéne megmenekülni. Legyél már kitartóbb nemcsak az orvosi hoz hanem az egész nagybetűs élethez ez kell!


Igazságügyi szakértő most komolyan?

Az kb. olyan mint hogyha elvégezned az orvosi egyetemet és a jogi egyetemet egyszerre.

Nem véletlen hogy én ezt nem ajánlottam mégpedig azért nem, mert az orvosi egyetem hez nincs kitartásod akkor ez sem lesz…

2023. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!