Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közszférából a versenyszférába...

Közszférából a versenyszférába váltás nektek hogyan?

Figyelt kérdés
Kinek milyen tapasztalata van a váltást illetően, ki hogyan látja ezt? Milyen konkrét tapasztalatok vannak ez ügyben? Kilépni egy hivatali munkakörből, akár multi, gyártás, kkv irányába.
2023. ápr. 5. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Közigazgatásban dolgoztam három évet, ilyen végzettségem van. Majd fogtam magam és átmentem versenyszféraba mint beszerző és ezzel párhuzamosan elkezdtem levelezon egy ilyen képzést. Sima ügy volt. Kkvnal dolgoztam ezután míg el nem mentem szülési szabira.
2023. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Reinkarnáció a legegyszerűbb módszer erre.
2023. ápr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem mindegy hol élsz, felénk a közszféra a jobb hely, nehéz is bekerülni. A verseny meg elég tré, teli min béres és garantált min bér közeli ajánlatokkal, de könyvelőirodában pl alkalmival akartak alkalmazni, elvárt túlórával, amit nem fizetnek ki.
2023. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi, extra. Sokat képeztem magam, amíg közszférában dolgoztam, majd interjú és felvettek.
2023. ápr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
A versenyszférával az a baj, hogy csak a profitra hajtanak, így mindent és mindenkit kizsákmányolnak, engem ez taszít.
2023. ápr. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5-ös így működnek a cégek, minden piaci cégnek elsősorban a profit maximalizálása a célja. Sok cég pedig kifejezetten társadalmilag hasznos munkát is végez, gondoljunk azokra a nyugat cégekre, akik fejlett technológiát/szakmai kompetenciát hoznak az országba valamint olyan munkahelyeket teremtenek, ahol normálisan módon(teljes bejelentés,normális fizetés,megfelelő juttatási csomag) foglalkoztatják és megbecsülik a dolgozókat. A nagy profit/árbevétel nem feltétlenül azt jelenti, hogy a CEO vehet még1 lambót, hanem azt is hogy sokkal több forrást biztosíthat a bérköltségekre,béremelésekre.
2023. aug. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!