Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg lehet élni manapság nettó...

Meg lehet élni manapság nettó 250.000 - 300.000Ftból, lehet így családot alapítani, úgy hogy saját ház van, tehát nincsen albi, hitel?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 6. 10:20
1 2 3 4 5 6
 21/53 Barbell Deadlift ***** válasza:
0%
Még annyit hozzátennék, hogy a második baba után úgy tudnak félretenni 180 ezret, hogy a kocsira, meg a lakásra már rendelkezésre áll egy tartalék összeg (havi 20 és 60 ezer). Ne mond, hogy havi 180 ezerbe nem fér bele, hogy néha vegyenek a gyereknek valamit...
2023. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
100%
#19 Ha elolvasod mit írtam, az volt kb., hogy nem vesznek enni és önfenntartók. Egy olyan ingatlannal, amire nem kell költeni.
2023. ápr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
86%

#120 ezer az két felnőtt havi kajája, gyerekkel együtt van az 160 is. 40 ezerből nem jön ki a rezsi télen. Nekünk a panelben csak a fűtés 25 havonta és köztudottan a távfűtés még nagyon olcsó is. Egy 60 nm-es lakás esetén a teljes rezsi simán van 60 ezer.

Kocsira sem feltétlen elég a havi 60. Nekem kb annyira jön ki, de ez egy 2 éves kis városi kocsi, 5 literes fogyasztással és B10 biztosítással, meg én évi 9000 km-t megyek.


Hidd el, havi 600-ból egy gyerek kijön, de félre tenni nem nagyon marad.

2023. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
100%

23: Én egy 60 nm-es lakásban lakom, éves gáz (fűtés, tűzhely, melegvíz) 80 000 Ft. Ez egy fő, 3-ra talán lehet duplázni, nem tudom. De én mindig itthon vagyok és a belmagasság 4 méter. Amikor munkába jártam, kevesebb volt, de persze azóta árnövekedés is volt.

Van cirkós lakásunk, amit egy ingázó hölgy használ, tehát nincs minden nap otthon, neki 19 000 Ft volt most az éves gázszámlája (szintén fűtés, tűzhely, melegvíz, 4 méter belmagasság, de kisebb lakás, mint az enyém), de tudom, hogy 20 fok fölé nem is fűt.

2023. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%

#24 Ilyen összegek maximum valami vadiúj házban jöhetnek össze, ami agyon van szigetelve, de egy átlag lakásnál ennek sokszorosát kell fizetni.

Gázra fizetek évi 14 ezret és ez tűzhelyátalány, mert a fűtés és a HMV a központból jön, gázra mérőóra sincs. 19 ezres éves számla csak akkor lehetséges, ha csak hétvégente van otthon és sose főz.


Nem mellesleg: 20 fok az hideg, nem egészséges. egy 22-23 fok a normális hőmérséklet.

2023. ápr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
100%

25: 120 éves palotaépület, 70 cm-es falak, nincs szigetelés.

Az a nem mindegy, az utcán milyen hideg van.

Nyilván Zircen, ami egy hideg város, nem ennyi lenne, de itt +5 foknál hidegebb nem volt, most is kb. 12 fok lehet. Azért elég nagy különbségek vannak az időjárásban az országrészek között!!

2023. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mellesleg: 20 fok az hideg, nem egészséges. egy 22-23 fok a normális hőmérséklet."

Ez egyéni igény kérdése, van, aki a 17 fokot szereti, van, aki a 27-et.

2023. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
100%
25: Egyébként elmondom, hogy itt a belvárosban már többet költenek az emberek nyári hűtésre, mint téli fűtésre, mert nyáron éjjel sem megy le az utcai hőmérséklet 30 fok alá, heteken keresztül. Még aki ilyen régiépítésűben él, mint én, valamennyire bírja, de augusztusban már az sem. Én is meghalok 23 fok fölött, kb. augusztus elejéig tudom megőrizni a téli hűvöset a lakásban (19-23 fok). Most tiszta áldás, hogy még nincsenek melegek, volt már itt áprilisban 25 fok, június végén kezdtünk el haldokolni.
2023. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%
20# 40 ezerért egy normális kabátot nem kapsz, nemhogy két emberre ruha, meg kondibérlet. Meg a gyerek sem marad mindig baba, minél nagyobb lesz, annál többe kerül. A felnevelés nem áll meg a gyerek hároméves koránál, megy majd iskolába, kell neki tanszer, menza, bérlet, osztálypénz, sportcuccok, hobbi, stb. Meg azért az embernek igénye a kultúra is, színház, könyvek, mozi, koncert, múzeum, azért a fodrász sem luxus, mi van, ha megbetegszik valaki, gyógyszer, orvos, fizetünk biztosításokat, havi hatszázból egy fillért nem teszel félre két iskolás gyerek mellett.
2023. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 Barbell Deadlift ***** válasza:
100%

29


De ki mondta, hogy minden hónapban új kabátot kell venni? Az elmúlt egy évben kb. 230 ezret költöttem ruhákra és sportszerekre. És ebben benne volt egy 35 ezres boxkesztyű, téli kabát 40 ezer volt, egy 20 ezres bakancs, 25 ezres teremcipő, és egy 20 ezres futócipő (akciós volt). Most legalább 3-4 évig nem kell ezekre költeni, de pont most mentek tönkre a régi cuccok, egyébként átlagban ennél jóval kevesebbet szoktam költeni (tavaly előtt pl. közel 0 forintot). Ez nem éri el a havi 20 ezret.

2023. ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!