Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg lehet élni manapság nettó...

Meg lehet élni manapság nettó 250.000 - 300.000Ftból, lehet így családot alapítani, úgy hogy saját ház van, tehát nincsen albi, hitel?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 6. 10:20
1 2 3 4 5 6
 51/53 Barbell Deadlift ***** válasza:
47%
Meg most ne azt nézzük, hogy jelenleg brutális infláció van, ilyen az elmúlt 100 évben háromszor fordult elő.
2023. ápr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
100%

#49 Igen, én sem járam magántanárhoz, mégis meglett a nyelvvizsgám, 16 évesen középfokú, később meg felsőfokú, az angolt napi szinten használom is.

Node! Általános iskola első osztályától tanultam az angolt egy nagyon jó tanárnővel (örök hálám neki!). Manapság viszont, a közoktatás lezüllesztése miatt csak elvétve vannak igazán jó tanárok a közszférában, szóval ha nem megutáltatni akarod a gyerekkel a nyelvet, akkor jobban jársz, ha magántanárt fizetsz.

Igen, én is megoldottam a sportolást ingyen, pl rengeteget bicikliztem a környéki utcákban, de történetesen ha mondjuk boxedzésre akartam volna járni, nem a pénz lett volna az akadálya.

Mindemellett nem volt kinyalva a hátsóm, nem csináltak meg helyettem mindent, de segítettek, ha kellett. 17 éves koromtól diákmelót csináltam, hogy plusz pénzem legyen és az igaz, hogy sokáig éltem a szülőkkel, de felépítettem a karrieremet.


Nyilván nem kell túlzásokba esni, nem kell Gucci pulcsiba öltöztetni a gyereket, de ahol nincs 25 ezer forint plusz, ha éppen a gyereknek valamilyen programra kellene, na, ott túl szoros a büdzsé. Ha megvan a két gyerek, de közben egy fillér megtakarítást sem tudnak letenni, akkor NEM engedhették volna meg maguknak a két gyereket.

2023. ápr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 Barbell Deadlift ***** válasza:
22%

52


Igazából nem mondunk ellent egymásnak, ahol nincs plusz 25 ezer forint a gyerekre, meg hó végén egy fillér sem marad, az tényleg ne vállaljon gyereket. Én a sznobizmuson akadtam ki, hogy itt 150 ezreket kéne költeni az angolra, meg a nem tudom milyen sportágra, különben felelőlten a szülő, meg kötesse el magát inkább :) Legyünk őszinték, hogy ez igen erős túlzás.

2023. ápr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!