Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg lehet élni manapság nettó...

Meg lehet élni manapság nettó 250.000 - 300.000Ftból, lehet így családot alapítani, úgy hogy saját ház van, tehát nincsen albi, hitel?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 6. 10:20
1 2 3 4 5 6
 41/53 Barbell Deadlift ***** válasza:
29%

36

"Pedig nekünk kettőnknek kb 120 a havi kaja. Oké, ebben benne van, hogy sok esetben kifőzdéből hozatjuk az ebédet és általában csak hétvégén főzünk, meg benne van havi 2-3 étterem"

De pont erről beszélek: otthon is lehet főzni. Nem fog sérülni a gyerek elméje, ha nem kifőzdéből étkeznek a szülei. Havi 20-szor kifőzdéből rendelni luxus.

2023. ápr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 Barbell Deadlift ***** válasza:
29%

40


És nem lehet használt ruhákat venni egy 3 éves gyereknek, hiszen attól sérül az önérzete, és különben is, azzal nem lehet flexelni a koktél bárban a többi anyuka előtt.

Gondolod, hogy a havi 150 ezer angolra, balettra, meg úszásra az alapszükséglet? Akinek nincs havi 150 ezre angolra, táncra, meg úszásra, az ne vállaljon két gyereket? Vagy mit akartál ezzel mondani? Esküszöm nem értem.

Nem az volt a kérdés, hogy mi a felső határa a gyereknevelésnek, mert 100 milliót is el lehet verni egy év alatt. A kérdés az, hogy mi az az összeg, amivel még korrekten be lehet vállalni 2 éhes szájat. Havi 600 ezres bevétel (plusz családi pótlék) és tehermentes lakás esetén bőven be lehet vállalni két csemetét, az ország 95%-a el van 150 ezres angol és balett nélkül.

2023. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden második nap főznöm kell, mert munkahelyre máshogyan nem tudok kaját vinni. Most csütörtökön pl 25 ezerért vásároltam be egymagamra. Ez hétfőig kitart, tehát egy hónapba rengeteg pénz megy el arra, hogy csak egyek. Szóval 200 ezer simán elmegy bevásárlásra, mert annyira drágák a termékek. Talán ha a kedves kormányunk az ÁFÁT csökkentené mindenre egy 5-8%-ra, mint L.o.ban van akkor élhetőbb lenne ez az ország.
2023. ápr. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 Barbell Deadlift ***** válasza:
29%

43


Ha lecsökkentenék az ÁFA-t 5%-ra, holnap ugyan annyiba kerülne minden, mint most. Sajnos ez nem megoldás.


Te egyébként mit eszel, hogy 25 ezerből csak 5 napi kajád jön ki?

2023. ápr. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
100%

#41 "Havi 20-szor kifőzdéből rendelni luxus"

Egyrészt nem rendelünk 20x, mert ha hétvégén főzünk, abból keddig maradni szokott, de azt ne mondd, hogy 5 napra 7-8 ezer forintért drága a kifőzde. Ha mindig magunknak főznénk, akkor mondjuk 10-12 ezret tudnánk spórolni rajta.


#42 "az ország 95%-a el van 150 ezres angol és balett nélkül."

Igen, mert "majd lesz valahogy" alapon vannak és nem tudnak megadni mindent a gyereknek. Persze, nem kell az angol, mert a gyárba, minimálbéres szalagmunkára nem kérik. Sem a balett, sem a sport, mert az luxus és úri hívság...

Én viszont azt mondom, hogy az ember a gyerekének adjon meg mindent. A nyelvtanulásba MINDIG érdemes fektetni. Nekem 16 évesen már megvolt a középfokú nyelvvizsgám, sokan meg a diplomát azért nem kapták meg, mert nem volt nyelvvizsga. A nyelvtudás nagyon sokat dob az ember karrierjén.

Ha meg a gyerek balettre, sportolni, gitározni, stb akar járni, akkor járjon, élje meg a tehetségét. Ha a szülő azt mondja, hogy "bocs, de nincs 25 ezer a balettre", akkor bizony NEM lett volna szabad gyereket vállalni, mert semmi mozgástér nincs. Ha balettre nincs, akkor egy elromlott mosógépre sem és az gáz!

2023. ápr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%

"Te egyébként mit eszel, hogy 25 ezerből csak 5 napi kajád jön ki?"


Mivel minden drága, így a kisebb dolgokból is összejön annyi :D Egy szatyorni bevásárlás ennyi. Szóval nem sok minden.

2023. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
100%

"Ha lecsökkentenék az ÁFA-t 5%-ra, holnap ugyan annyiba kerülne minden, mint most. Sajnos ez nem megoldás."


Nem lenne. Elég jól lehetne ezzel spórolni. Ha a kormány igazán tenni akar valamit akkor ezt teszi. :) Nem elég, hogy nálunk a legnagyobb az ÁFA még az SZJA is ..., de még így sincs pénze a kormánynak .:D

2023. ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%

" Ha mindig magunknak főznénk, akkor mondjuk 10-12 ezret tudnánk spórolni rajta."


Saját magadnak főzni drágább, mint rendelni kaját. :)

2023. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 Barbell Deadlift ***** válasza:
36%

45


Nem, nem "majd lesz valahogy" alapon. Életemben nem jártam angol tanárhoz, mégis középfokon beszélem, és valahogy a diploma is meglett. A nyelvvizsgával rendelkező ismerőseim 90%-a nem járt angol tanárhoz, és valahogy túlélték, felnőttek, lediplomáztak, tisztességes munkájuk van, átlag fölött keresnek, és nem lettek bűnözők.

Felejtsük már el ezt az ál-sznob hozzáállást, hogy egy gyereket burokban kell nevelni, havi 1 milliót rákölteni, és a széltől is óvni kell, és aki nem így tesz, az sz*r szülő...

Képezeld, én 13 évesen ingyen jártam atlétika edzésekre, a suli berkein belül, ingyen mentem le minden nap focizni a haverokkal, ingyen mentem le futni, és havi 5000-ből kijött egy karate bérlet (jó, most az 10-15 ezer lenne). Meg volt oldva a sportolásom, 5000 forintból, és versenyeket nyertem.

Nem azt mondom, hogy aki megteheti, az ne küldje el a gyerekét 8 magántanárhoz, meg 7 különböző sportra, csak ezt a fintorgó, kisujjal eltartott hőbörgést nagyon nem kéne erőltetni, nekem pont az ilyen ismerőseim, akiket ilyen szellemben neveltek, ők lettek felnőtt korukra a legnagyobb senkiháziak, mert soha nem kellett semmiért sem megkűzdeniük, egész életükben ki voltak nyalva, aztán amikor megszűnt a szülői támogatas, jöttek a drogok, a kaszinó, meg egyéb nyalánkságok, és kiderült, hogy amúgy full életképtelenek a gyerekek. Egy tucat ilyen történetem van, egy nő ismerősömnek havi szinten 100 ezreket toltak a szülők külön órákra, meg nem tudom milyen táncra (2000-res évek eleje-közepéről beszélünk), 17 évesen már két nyelvvizsgája volt, kitüntetést kapott az iskolában, most meg angliában mosogat, és egy pincében lakik. Egy másik ismerősöm (2000-res évek eleje!) havi zsebpénze volt annyi, mint amit a legtöbb magyar család ma sem adhat. Sportra neki is elvertek havi nem tudom hány tízezret, a legjobb felszereléseket kapta, meg külön órák, stb. Manapság otthon lakik az anyjánál, és szerencsejáték függő. Mesélhetnék még, de ennyi legyen elég.


Mégegyszer hangsúlyozom, mielőtt valamelyik unatkozó ál-sznob belém állna: nem azt mondom, hogy ne adj meg minden a gyerekednek, ami a lehetőségeidhez képest megengedett. Ha ez neked egy 150 ezres angol tanár, vagy egy 25 ezer forintos sport bérlet, akkor add meg! De ne írkáljunk már tudományosan alá nem támasztott dolgokat az interneten, a gyereknevelés rejtelmeiről, és annak költségeiről. A szeretet, a gondoskodás, és a nevelés mind ingyen van, és ezek a legfontosabbak, nem a 200 ezres lovagló felszerelés.


Én sem támogatom a nyomorba szülést! De az nem ott kezdődik, hogy saját lakás, és 600 ezres jövedelem.

2023. ápr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 Barbell Deadlift ***** válasza:
47%

"Nem lenne. Elég jól lehetne ezzel spórolni. Ha a kormány igazán tenni akar valamit akkor ezt teszi. :) Nem elég, hogy nálunk a legnagyobb az ÁFA még az SZJA is ..., de még így sincs pénze a kormánynak .:D"

Ez nem így müködik, a kereskedők és a szolgáltatól azonnal benyelnék a hasznot. A megoldás az lett volna, hogy nem emelik meg az ÁFA-t. A kormánynak nem is lesz pénze, kontraszelektált idióták vezetik az országot, a hozzánemértés és a korrupció meghozta az eredményt.


"Saját magadnak főzni drágább, mint rendelni kaját. :)"

Ha egy embert nézünk, sokszor tényleg megesik. De ha három emberre főzöl, ott már azért más a matek. Nekem a tegnapi étkezésem kijött 2500 forintból, pedig sportolok, elég sokat kell ennem.

2023. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!