Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg lehet élni manapság nettó...

Meg lehet élni manapság nettó 250.000 - 300.000Ftból, lehet így családot alapítani, úgy hogy saját ház van, tehát nincsen albi, hitel?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 6. 10:20
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
100%

#26 "70 cm-es falak, nincs szigetelés"

Ja, hát az tartja a meleget. Az a baj, hogy nyáron is. Légkondi nélkül ott megdöglesz.

Nálunk a panel 10. emeletén is az van, hogy télen muszáj ablakot nyitni, mert a fűtést nem tudjuk szabályozni és 27 fok is lenne, ha nem nyitnánk ki. Nyáron meg kánikula idején bent lenne 30 fok, ha nem menne folyton a légkondi. 30 fokban még dolgozni sem lehet normálisan, aludni meg lehetetlen.


#29 Pontosan! Nagyon sokan "majd lesz valahogy" alapon pucér hátsóra bevállalnak 2-3 gyereket, aztán utána néznek, hogy nincs pénz. Pl ismerek olyan családot, ahol 3 gyerek van, anyuka 4 órában otthon, mert ott van a pici, apuka sem keres túl sokat és mikor a 7 éves lányuk megszólalt, hogy szeretne balettre járni, akkor jött a válasz, hogy "hát arra nincs pénz, mert az havonta 25 ezer forint". Na EZÉRT kell alaposan átgondolni, hogy megengedheti-e magának az ember a 2-3 gyereket.

2023. ápr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 Barbell Deadlift ***** válasza:
17%

29


A 40 ezres kabátom full vízálló, és olyan meleg volt, hogy sokszor pulcsit sem vettem alá, még 0 fok környékén sem, szóval nem igaz, hogy 40 ezerből nem lehet jó kabátot venni.

2023. ápr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 Barbell Deadlift ***** válasza:
29%

23-as


Érdekes, nekem bőven 120 alatt kijön a kaja, és speciális étrenden vagyok, jóval drágább cuccokat veszek, mint az átlag, és mivel nem nagyon van időm, sokszor étkezdéből oldom meg a dolgot.

Ha nem jön ki 120-ból a kaja két egészséges embernek, meg egy újszülött csecsemőnek, akkor ott már "luxus" dolgok is benne vannak az étrendben.

2023. ápr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 Barbell Deadlift ***** válasza:
100%

23


A 76 négyzetméteres lakásomból indultam ki, nyílván ez eltérő, hogy kinek mennyiből jön ki a fűtés számla.


De mondok valamit:

- nem kell minden évben új telefont venni 300 ezerért

- meg lehet venni eggyel kisebb motorral egy autót

- lehet kerékpárral is közlekedni, a hajamat tépem, amikor találkozom az ismerőseimmel, és 100 métert sem képesek gyalogolni


Ezeket azért írom, mert baromi nagy pénzek elfolynak teljesen fölösleges dolgokra, nekem úgy is teljes az életem, hogy egy 3 éves okotelefonom van, meg egy 12 éves autóm, meg évente csak egyszer megyek nyaralni (mondom ezt úgy, hogy többet keresek, mint a kérdésben szereplő fizetések). Egyszerűen priorizálni kell.

2023. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 Barbell Deadlift ***** válasza:
29%

Még egy dolog, az autó. Havi 60 ezret írtam, kb. ez a magyar átlag tudtommal.

Nekem kb. 55 ezerre jön ki havonta (+/- 10 ezer), és nem is kis motor van benne.

Csak ugye megint az, hogy a gyári 16-os kerék nekem bőven jó, nem teszek rá rongyrázásból 18-as kereket, ami már plusz 40-70 ezer forint kiadás, ha gumit kell cserélni, nem beszélve a fogyasztás növekedéséről.

Ha baja van az autónak, természetesen elviszem a szerelőhöz, de pl. nem viszem hetente mosatni (ez nagy hobbi a lakókörnyezetemben), hanem ha már kezd koszos lenni, akkor elmegyek, és 700 forintból megoldom, ha kárpitot is kell mosni, akkor elmegyek egy autómatához, kb. 1500-ból kijön a dolog, és akkor nem fizettem 5000-ret a kárpitért a mosóban, meg 5000-rer egy porszívózásért.

2023. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%

#33 Pedig nekünk kettőnknek kb 120 a havi kaja. Oké, ebben benne van, hogy sok esetben kifőzdéből hozatjuk az ebédet és általában csak hétvégén főzünk, meg benne van havi 2-3 étterem.

De nem luxusozunk, csak jó minőségű élelmiszert veszünk: pl gyümölcsléből 100%-ost, kenyérből teljes kiőrlésűt, felvágottból pedig magas hústartalmút.


#34: Képzeld, nem szórjuk a pénz ilyen téren. Én pl. 3 éve vettem utoljára telefont, 100 ezerért és még 1-2 évig nem akarom cserélni. Kocsiból egy 75 lóerős városi kisautóm van és tavasztól őszig biciklivel szoktam járni, egy lassan 30 éves biciklivel. Amíg be kellett járni munkába, akkor is bicóval mentem, hacsak nem zuhogott az eső vagy esett a hó.

2023. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
29%

32: Én egy 7000 Ft-os kabáttal teleltem át, a Reserved-ben vettem.:)

A tél elején még 11 000 volt ugyanaz, decemberben leengedték.

Ezelőtt 18 évvel vettem utoljára kabátot.

2023. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
17%

34: Bizony, csak a konkrét életmód, éghajlat és pénzkezelés függvényében lehet ezt megmondani. El nem tudom képzelni, mire megy el havi 300 000 egy főre.

Én 15 éve nem vettem már 500 Ft-nál drágábban telefont, azt az egyet is Vaterán és használtan.

2023. ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
29%

29: De MOST keres ennyit, mire egyáltalán megszületik 2 gyereke, az legalább 5-6 év, addigra gondolom nem marad meg takkra ez a színvonala.

"azért a fodrász sem luxus, mi van, ha megbetegszik valaki, gyógyszer, orvos, fizetünk biztosításokat"

Ez teljesen egyéni, én nem járok fodrászhoz, nem fizetek biztosításokat és megbetegedés sem minden hónapban van.

Orvos: vagy csak az orvosnak kell fizetni, vagy csak egészségbiztosítást kell fizetni,a kettőt együtt nem kell!!!:)))

Egyébként tudok olyan családot, akik csak egy bizonyos homeopátiás orvoshoz járnak, én is voltam nála, 2500 Ft/alkalom...

Szóval az is nagyon más mindenkinek, milyen árak vannak a látóterében.

Ismerek valakit, aki 15 évvel ezelőtt azt mondta, ő ha elkezd sima fehér pólót keresni, tuti nem talál 5000 alatt. Én meg azóta se láttam soha sehol 2500 FÖLÖTT!!:) Azért ezt az ember tudja magáról, hogyan működik neki a világ másokhoz képest, és ha tudod, hogy rendre 15x akkora áron találsz meg dolgokat, mint ás, akkor oda pozícionálod magad, és nem mereszted a szemed álnaivan, mikor más a tizenötödéből ugyanolyan színvonalon kijön.

2023. ápr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
33# egy újszülött szerencsés esetben nagyobb lesz. Halvány fogalmad sincs, hogy mennyi pénz megy el két iskolás gyerekre mindenféle luxus, nike, meg thaiföldi nyaralások nélkül. Szuper, hogy te találtál magadnak kabátot, meg nem költesz sokat ruhára, de egy gyerek fél év alatt kinövi, nem adhatom rá a tavalyit, mert nem megy rá. Ne a saját kiadásaid vedd alapul, egy gyerek, ha normálisan neveled, eteted, ruházod, taníttatod, többe kerül, mint egy felnött. Az én lányaim kiskamaszok, csak az úszás, a balett, és az angol 150 havonta.
2023. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!