Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány éves korotokban értétek...

Hány éves korotokban értétek el vagy tervezitek elérni a pénzügyi szabadságot?

Figyelt kérdés
Ha valakinek nem magánügye akkor érdekelne hogy hogyan tervezi / hogyan érte el.

2023. ápr. 8. 08:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
39%
Ezt így előre rögzíteni szerintem komolytalan.
2023. ápr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Fiatalon a 40 éves kort céloztam be, hát ez igen hamar eljön, reálisan a 60-at látom most esélyesnek
2023. ápr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Az meg mi ?
2023. ápr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Igazából, már most elértem.


- van passzív bevételem.

- azzal foglalkozom amit szeretek.

- akkora megtakarításom van, amiből 5-6 évig simán elélek, akkor is ha semmit nem foglalkozom a munkával.

2023. ápr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Baluba ***** válasza:
50%
Kb 40 éves koromra. Jelenleg 27 évesen az USA-ban dolgozom (a feleségemmel) és van egy 11. kerületi örökölt lakásom. Ha így haladok, akkor 29-30 évesen lesz annyi pénzem, hogy a lakást beváltsam egy családi házra BP egy job agglomerációs környékén, és beindítsam az első vállalkozásomat, amire már az üzleti tervem is megvan. Ez potenciálisan 2-5 év után eladom, és már most tudom, hogy ki az a 3-4 nagy cég, akit érdekelne a dolog, ha be tudtam indítani. Az árából nyitok egy lifetime bizniszt (étterem, vagy hasonló), amit 5 év alatt önjáróvá lehet tenni, és ingatlanokat BP-n, hogy a biztos passzív jövedelem meglegyen. Ha ez megvan, akkor 40 éves koromra azt csinálok, amit akarok, de persze már arra is van egy álmom, hogy ezen a ponton mi az a project, ami egészen Forbes listára repíthet, ha bejön.
2023. ápr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudod definiálni a pénzügyi függetlenséget?
2023. ápr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

FIRE sosem mozgatott ERE annál inkább de beláttam hogy lecsúszott róla és hogy átalakultak a preferenciáim. Huszonéves koromban kezdtem vele kacérkodni. Sajnos a teljes akkori életemet tönkretette, anyagi és magánéleti csődök sora követte azt hogy ERE akartam lenni. Akkoriban 5-10 éven belül azaz kb mostanra. 35 vagyok.

Sajnos azt az alapelvet nem láttam tisztán hogy Közép-Európában ezek a módszerek csak átlag többszörösének megfelelő fizetés mellett elérhetők. Havi 300-400 nettóval még nagyon messze van az ember. Attól is, hogy egyáltalán belekezdjen!

Ma már azt mondom, hogy ha 40 éves koromra a munkaidőm 50%-ában olyannal foglalkozhatok, amit szívesen csinálok, és az hoz is annyi pénzt, amitől nullszaldós lesz, és csak a maradék 50%-ban kell valami szolgai munkát végeznem, elégedett leszek.

De ha nem, akkor is. Célom a havi 1,5 M fizu, a jelenlegi költségszintem mellett. Akkor kb 1 év alatt minden adósságomat visszafizetném és kb 1 év alatt lerakhatnám az alapjait az említett "50-50%" projektemnek. Addig nem hagyom, hogy más elterelje a figyelmemet.

Tegyük hozzá, hogy azóta jóval holisztikusabban kezelem ezt az egészet. Nekem, és szerintem jelentős részünk ilyen, nem feltétlenül p.ü. függetlenségre van szükségem, hanem arra, hogy ne fájjon a munka, mellette/közben/előtte-utána legyen időm/energiám/pénzem néhány dologra és emberre, ami és aki a munkán kívül értékes számomra, és hosszú távon se kényszrüljen ennek a megváltoztatására azaz több/szolgaibb/rosszabb körülmények közti munkára.

Ha ennek a pénzügyi függetlenség az egyik eszköze, akkor az. De akkor sem több eszköznél.

Ahogy a munka, úgy maga a pénz is csak eszköz, és nem cél.

2023. ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*lecsúszTAM
2023. ápr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5-ös: mi lenne, ha valami olyan munkát is végeznél, amit szívesen csinálsz, a mindenféle vállalkozások helyett??
2023. ápr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Baluba ***** válasza:
25%
@9 jelenleg a világ egyik legnagyobb szellemi kihívást jelentő nem kutató munkáját végzem, és már 3-szór váltottam, mert először élvezem, aztán megunom. Ráadásul ismert tény, hogy 30 után a tiszta szellemi képesség elkezd csökkenni, vagyis mindenképpen váltanom kell majd, akkor meg inkább más típusú kihívást választom, minthogy a mostani pozícióm unalmas manageri pozíciójába “lépjek elő”.
2023. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!