Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomások! Titeket nem...

Diplomások! Titeket nem zavar, hogy egy szakmunkás többet keres, mint ti? Nem terveztek váltani valami szakmunkára, vagy vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés

Egy katás szakunkás simán megkeres havi 1-1,5 milliót nettót (alsó hangon, számlát vagy nem adnak, vagy kevesebbről így férnek bele). Ezt az összeget max orvosok és programozók kapják contractorként, vagy ha valaki vezető felső vezető. Szóval a diplomások igen kis része, míg egy átlag katás szakmunkás ezt megkapja. De még alkalmazottként itt borsodban is már napi 20-25 ért mennek a kőművesek, ácsok. Faluban lakom, ahol van egy fodrász, hozzá járok én is és pl az én és a két tesóm haja fél óra, amiért 3500 ft-kér és ez nagyon olcsónak számít és egyszerű vágás. Még ezzel számolva is 7000 forintos órabére van. És kb 1 héttel előtte szólni kell neki, mert nincs hely nála. Még az alkalmazotti kőművessel is havi kb 450 ezer. Akkor pesten gondolom vagy 600 ezer megvan nekik. 450 ezret itt borsodban kb a 5-10 éves gyakorlattal rendelkező mérnökök kapnak, attól függően, hogy milyen mérnök. De a sok diplomás munka van ahol ezt nem vagy csak nagyon nehezen tudják elérni.


Titeket nem zavar, hogy elvileg ti vagytok az értelmiség az országban és ennyivel kiszúrják a szemetek? Hogy egy buta, alkoholista szaki is többet keres? Vagy nálunk a "cigánysoron" minden harmadik házban valami vállalkozó lakik, pedig hülyék mint a segg és még a munkájuk sem a szép és mégis elég jól megélnek. Nem lehetne valahogyan összefognotok és rendes fizetést kiharcolni?


Én hálás vagyok az életnek, hogy nem mentem egyetemre, hanem helyette elmentem haverom apjának a cégéhez dolgozni, mert nem bírtam már otthon. Így van egy szakmám, jó szaktudásom, és egy már egy vállalkozásom. Csak őszintén sajnálom ezeket a diplomás, intelligens embereket. Tesóm vegyész 3 éves tapasztalattal havi 330 nettót kap, haverom egyetemen kutató havi 350 bruttóért. És tényleg nem értem őket, hogy miért. Csak a munka szeretettéből nem lehet megélni, házat, kocsit venni, családot eltartani, gyereket nevelni.


2023. ápr. 13. 12:22
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
91%
Tiltsátok már ezt a bohócot.
2023. ápr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
87%
Fizetett troll amugy ez az ember, vagy valami szellemi fogyatekossaggal el?
2023. ápr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
94%
Nem zavar, az iroda kényelmes.
2023. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
88%
Amiket leírsz, azok a kivételek. A szakmunkások többsége, pláne az emlegetett "buta, alkoholista szakik" ennek töredékét keresik.
2023. ápr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
96%
Nem zavar, es veled ellentetben en nem nezem le azokat akiknek nincs diplomaja.
2023. ápr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt az összeget max orvosok és programozók kapják contractorként"


Nem, nem csak ők kapják meg.

2023. ápr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
90%
Én kifejezetten örülök neki, hogy megfizetik őket. Így van, aki megcsinálja az alja fizikai munkát, én meg dolgozhatok otthonról a fotelből.
2023. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos pedig igaza van.

6 órás vízszerelési munka díja volt 440 ezer ft, nekem ez pont a havi bérem nettóban. Neki a napi..

Persze számla nélkül. Azzal több lett volna. De az építőiparnak max 2 éve van hátra, utána majd nem keresnek ilyen jól.

2023. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem, miert zavarna? Ha a kukasok tobbet keresnenek, mint te, akkor teged ez zavarna es elmennel kukasnak?
2023. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
93%

Egy átlag KATAs szakmunkás nem kap fele ennyit sem.


Ellenben én a fotelemből tényleg megkeresem a 7 számjegyet.


De ha háromszor annyit keresnének, akkor sem irigykednék, mindenem megvan, amire szükségem van. És semmi kedvem nem lenne egész nap fizikai gürizni, akkor sem ha ez lenne az egyetlen módja a pénzkeresésnek.

2023. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!