Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomások! Titeket nem...

Diplomások! Titeket nem zavar, hogy egy szakmunkás többet keres, mint ti? Nem terveztek váltani valami szakmunkára, vagy vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés

Egy katás szakunkás simán megkeres havi 1-1,5 milliót nettót (alsó hangon, számlát vagy nem adnak, vagy kevesebbről így férnek bele). Ezt az összeget max orvosok és programozók kapják contractorként, vagy ha valaki vezető felső vezető. Szóval a diplomások igen kis része, míg egy átlag katás szakmunkás ezt megkapja. De még alkalmazottként itt borsodban is már napi 20-25 ért mennek a kőművesek, ácsok. Faluban lakom, ahol van egy fodrász, hozzá járok én is és pl az én és a két tesóm haja fél óra, amiért 3500 ft-kér és ez nagyon olcsónak számít és egyszerű vágás. Még ezzel számolva is 7000 forintos órabére van. És kb 1 héttel előtte szólni kell neki, mert nincs hely nála. Még az alkalmazotti kőművessel is havi kb 450 ezer. Akkor pesten gondolom vagy 600 ezer megvan nekik. 450 ezret itt borsodban kb a 5-10 éves gyakorlattal rendelkező mérnökök kapnak, attól függően, hogy milyen mérnök. De a sok diplomás munka van ahol ezt nem vagy csak nagyon nehezen tudják elérni.


Titeket nem zavar, hogy elvileg ti vagytok az értelmiség az országban és ennyivel kiszúrják a szemetek? Hogy egy buta, alkoholista szaki is többet keres? Vagy nálunk a "cigánysoron" minden harmadik házban valami vállalkozó lakik, pedig hülyék mint a segg és még a munkájuk sem a szép és mégis elég jól megélnek. Nem lehetne valahogyan összefognotok és rendes fizetést kiharcolni?


Én hálás vagyok az életnek, hogy nem mentem egyetemre, hanem helyette elmentem haverom apjának a cégéhez dolgozni, mert nem bírtam már otthon. Így van egy szakmám, jó szaktudásom, és egy már egy vállalkozásom. Csak őszintén sajnálom ezeket a diplomás, intelligens embereket. Tesóm vegyész 3 éves tapasztalattal havi 330 nettót kap, haverom egyetemen kutató havi 350 bruttóért. És tényleg nem értem őket, hogy miért. Csak a munka szeretettéből nem lehet megélni, házat, kocsit venni, családot eltartani, gyereket nevelni.


2023. ápr. 13. 12:22
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
17%

#32

Mert nem tudják beosztani..

Mondd már el hova teszik?

Felújítok, a burkoló 15000 ft per negyzetmeter aron burkol, csempe leverése felrakása kulon díjszabás.

6 negyzetmetert levert, 6ot felrakott, 200 ezer ft!!!!! Egy napot volt itt.

A fürdőszobában 25 negyzetmeter csempe van, ki lehet számolni, 700 ezerben állapodtunk meg számla nélkül, ez se lesz neki több 10 napnál..

Nem is főváros, Pest megyei kisváros.

Ilyen bevételekből lehetne Merci is.

Hogy miért csöves kocsival rozzantan jár a legtöbb szakmunkás én se értem. Talán a sok kaja, cigi, pia, kész szendvics, póker meg társai viszi el.


Fodrász ugyanez, férjem haja 15 perces vágás, 4100 ft..

Reggel 8- este 19 dolgozik.

Hát számold ki napi 11 órába mennyi haj belefér,oké női haj több idő, de több pénz is. Gyereknek levágta a haját, eskü 5 perc volt, 3100 ft 😂😂😂 helybérlete nincs, sajat helyiség, adó meg anyagköltség oke van

Szóval kíváncsi lennék szerinted hova teszik ezek az emberek a pénzt.

2023. ápr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
90%

"Diplomások! Titeket nem zavar, hogy egy szakmunkás többet keres, mint ti?"


Nem keres többet.


Üdv: egy Computer Science Engineer PhD - IT Chief Technology Leader egy amerikai középvállalatnál havi 7,5-8 millió forintos bérrel átszámítva magyar forintra árfolyamtól függően

2023. ápr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 A kérdező kommentje:
#51 erről beszélek, de a sok diplomás értelmiségi nem fogja fel. És nem hiszik el, hogy simán megkeresik a másfél milliót tisztán. És egyébként a 6 négyzetméter nem is olyan sok egy nap alatt.
2023. ápr. 13. 20:13
 54/60 A kérdező kommentje:
#52 Aha persze. És a szabadidőben a magyar gyakorit olvasod.
2023. ápr. 13. 20:15
 55/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ehhez sok diplomás értelmiséginek lenni, akinek van minimális józan esze is, mind felfogja hogy kirívó esetek alapján hibás általánosítások következtében jutottál hamis következtetésre.
2023. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
100%

A katas vallalkozonak sajat maganak kell mennie a munka utan. Sokszor elmegy felmerni es nem kapja meg azt a melot, szoval ingyen ment el a hazhoz es szamolgatott.

Az alkalmazottak ugy keresnek netto 450et hogy minimalberre vannak bejelentve napi 4 orara. Nincs fizetett szabadsag, nincs unnepnap fizetve, nem kapnak munkaruhat es semmi egyeb juttatast. Minimalberes bejelentessel 4 oraban nem kapsz hitelt hazra.

Ha multinal dolgozol informatikuskent diplomaval akkor van rendes bejelentes, szabadsag es mindenfele juttatas. A rangletran is elore tudsz jutni.

Komuveskent nincs rangletra, vagy melos vagy vagy vallalkozo. Nehany esetben talan brigadvezeto.

2023. ápr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 kék pancake ***** válasza:
23%
Diplomás vagyok és többet keresek vele, mint egy szakmunkás. Ja és el sem fáradok, ellentétben velük.
2023. ápr. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
100%
Jól van kis szakmunkás imadóm polírozd a Kádár Jancsi fejét.
2023. ápr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem keres többet. Megnézném, hogy egy virágkötő, hagymapucoló, teknyővájó OKJ-s szakmunkás mennyivel keres többet, mint egy multi top menedzser vagy egy vezető mérnök.
2023. máj. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Balázska! Takarodj már el a jó büdös k.rva any.dba ezekkel a kérdésekkel te nyomorék!
jan. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!