Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomások! Titeket nem...

Diplomások! Titeket nem zavar, hogy egy szakmunkás többet keres, mint ti? Nem terveztek váltani valami szakmunkára, vagy vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés

Egy katás szakunkás simán megkeres havi 1-1,5 milliót nettót (alsó hangon, számlát vagy nem adnak, vagy kevesebbről így férnek bele). Ezt az összeget max orvosok és programozók kapják contractorként, vagy ha valaki vezető felső vezető. Szóval a diplomások igen kis része, míg egy átlag katás szakmunkás ezt megkapja. De még alkalmazottként itt borsodban is már napi 20-25 ért mennek a kőművesek, ácsok. Faluban lakom, ahol van egy fodrász, hozzá járok én is és pl az én és a két tesóm haja fél óra, amiért 3500 ft-kér és ez nagyon olcsónak számít és egyszerű vágás. Még ezzel számolva is 7000 forintos órabére van. És kb 1 héttel előtte szólni kell neki, mert nincs hely nála. Még az alkalmazotti kőművessel is havi kb 450 ezer. Akkor pesten gondolom vagy 600 ezer megvan nekik. 450 ezret itt borsodban kb a 5-10 éves gyakorlattal rendelkező mérnökök kapnak, attól függően, hogy milyen mérnök. De a sok diplomás munka van ahol ezt nem vagy csak nagyon nehezen tudják elérni.


Titeket nem zavar, hogy elvileg ti vagytok az értelmiség az országban és ennyivel kiszúrják a szemetek? Hogy egy buta, alkoholista szaki is többet keres? Vagy nálunk a "cigánysoron" minden harmadik házban valami vállalkozó lakik, pedig hülyék mint a segg és még a munkájuk sem a szép és mégis elég jól megélnek. Nem lehetne valahogyan összefognotok és rendes fizetést kiharcolni?


Én hálás vagyok az életnek, hogy nem mentem egyetemre, hanem helyette elmentem haverom apjának a cégéhez dolgozni, mert nem bírtam már otthon. Így van egy szakmám, jó szaktudásom, és egy már egy vállalkozásom. Csak őszintén sajnálom ezeket a diplomás, intelligens embereket. Tesóm vegyész 3 éves tapasztalattal havi 330 nettót kap, haverom egyetemen kutató havi 350 bruttóért. És tényleg nem értem őket, hogy miért. Csak a munka szeretettéből nem lehet megélni, házat, kocsit venni, családot eltartani, gyereket nevelni.


2023. ápr. 13. 12:22
1 2 3 4 5 6
 41/60 A kérdező kommentje:
Hát a vállalkozók nagy részénél is. Ismerek ügyvédet, könyvelőt havi kb 1 millióért vállalkozni. De tudok programozót is, aki upwork meg ehhez hasonló oldalakon keres munkát és a annyit keres, mint én. De még sorolhatnám. Attól mert diplomásként vállalkozol még nem biztos, hogy jobban fogsz keresni.
2023. ápr. 13. 15:34
 42/60 A kérdező kommentje:
#40 ne így értettem. Lehet jó diplomával is boldogulni. Van aki ne szereti a kétkezi munkát. Van aki már gyerekkora óta valami olyan munkát akar végezni, amihez diploma kell. Pl én oda adnám a szaktudásomat egy fogorvosi diplomáért és tudásért.
2023. ápr. 13. 15:35
 43/60 anonim ***** válasza:
25%

"Melyik szakmunkás van rendesen, tényleges bérrel bejelentve?"

Úgy 80-90%.

2023. ápr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
14%
#43 hol talalhato errol statisztika?
2023. ápr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 Lilluci27 ***** válasza:
88%
#44 azzal van egy weboldalon ami igazolja a nettó 1,5-2 milliós hidegburkoló fizetéseket.
2023. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
74%
#45: sírok :)))
2023. ápr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 A kérdező kommentje:
#43 álom világban élsz? Még akik be vannak jelentve azok is sokszor minimálbérrel, 4 órában. Oersze így nyugdíjuk nem nagyon lesz, de ez már az ő bajuk.
2023. ápr. 13. 16:36
 48/60 anonim ***** válasza:
87%

"álom világban élsz?"

Nem, a valóságban. Rengeteg ismerősöm van, aki szakmunkásként végzett, és kettejük kivételével mindegyikük alkalmazott egy szakmabeli cégnél. És ezt is látom mindenhol, ha valamihez szakikat keresek, hogy akadnak egyéni vállalkozók, és melette sokkal nagyobb arányban cégek, több foglalkoztatott emberrel is.

Elég durva mesevilágban élsz, ha azt képzeled hogy az 1000:1 arányú, milliós összegeket kaszáló egyéni vállalkozó az valami általános dolog lenne.

2023. ápr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
93%

"Még programozóknál olvastam, hogy magyarban nem nagyon éri meg vállalkozni."


Trógereknek nem is éri meg.

2023. ápr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 NTBS ***** válasza:
100%
Nem. Van dolog, amihez értek. Azt megcsinálom magamnak. A többihez szakembert hívni nem gond.
2023. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!