Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomások! Titeket nem...

Diplomások! Titeket nem zavar, hogy egy szakmunkás többet keres, mint ti? Nem terveztek váltani valami szakmunkára, vagy vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés

Egy katás szakunkás simán megkeres havi 1-1,5 milliót nettót (alsó hangon, számlát vagy nem adnak, vagy kevesebbről így férnek bele). Ezt az összeget max orvosok és programozók kapják contractorként, vagy ha valaki vezető felső vezető. Szóval a diplomások igen kis része, míg egy átlag katás szakmunkás ezt megkapja. De még alkalmazottként itt borsodban is már napi 20-25 ért mennek a kőművesek, ácsok. Faluban lakom, ahol van egy fodrász, hozzá járok én is és pl az én és a két tesóm haja fél óra, amiért 3500 ft-kér és ez nagyon olcsónak számít és egyszerű vágás. Még ezzel számolva is 7000 forintos órabére van. És kb 1 héttel előtte szólni kell neki, mert nincs hely nála. Még az alkalmazotti kőművessel is havi kb 450 ezer. Akkor pesten gondolom vagy 600 ezer megvan nekik. 450 ezret itt borsodban kb a 5-10 éves gyakorlattal rendelkező mérnökök kapnak, attól függően, hogy milyen mérnök. De a sok diplomás munka van ahol ezt nem vagy csak nagyon nehezen tudják elérni.


Titeket nem zavar, hogy elvileg ti vagytok az értelmiség az országban és ennyivel kiszúrják a szemetek? Hogy egy buta, alkoholista szaki is többet keres? Vagy nálunk a "cigánysoron" minden harmadik házban valami vállalkozó lakik, pedig hülyék mint a segg és még a munkájuk sem a szép és mégis elég jól megélnek. Nem lehetne valahogyan összefognotok és rendes fizetést kiharcolni?


Én hálás vagyok az életnek, hogy nem mentem egyetemre, hanem helyette elmentem haverom apjának a cégéhez dolgozni, mert nem bírtam már otthon. Így van egy szakmám, jó szaktudásom, és egy már egy vállalkozásom. Csak őszintén sajnálom ezeket a diplomás, intelligens embereket. Tesóm vegyész 3 éves tapasztalattal havi 330 nettót kap, haverom egyetemen kutató havi 350 bruttóért. És tényleg nem értem őket, hogy miért. Csak a munka szeretettéből nem lehet megélni, házat, kocsit venni, családot eltartani, gyereket nevelni.


2023. ápr. 13. 12:22
1 2 3 4 5 6
 11/60 Lilluci27 ***** válasza:
95%
Ma reggel amikor beültem a cégem által bizotsított Toyota Rav 4-esbe majd bementem az irodába, közben láttam ahogyan a szakmunkások koszos ruhában keményen fizikai munkát végeznek. Eszembe is jutott hogy tanulnom kellett volna hiszen akkor nem gagyi nettó 800 ezerért dolgoznék és nem Toyota Rav 4el járnék, hanem havi 2 miliót keresnék és venném az új Mercedes S osztályt mit ahogyan minden villanyszerelő a gyakorin... Irigykedtem és elátkoztam azt a napot amikor megtanultam hogy mi az a BGP routing protokol... hagyni kellett volna a francba és elmenni mondjuk kőművesnek, akkor most az irodai helyett én is hordhatnám a cementes zsákot, tehetném tönkre az izületeim... Én bevallom hibáztam amikor egyetemre mentem... Éljen a szakmunka!
2023. ápr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar. Itthonról, kényelmesen megkeresek havi nettó 3000 Eurót, nincs igényem rá, hogy egész nap fizikai melót végezzek, mint a szakmunkások, még ha esetleg (nagyon valószínűtlenül) többet keresnek, mint én.
2023. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
100%

Én kényelmesen itthonról keresek bónuszokkal együtt nettó 1.3M.

Alkalmazott vagyok, van fizetett szabadságom, van betegszabadságom/táppénzem.

Valahogy nem érzem a késztetést, hogy vállalkozó legyek, a belemet kidolgozzam, és még az ügyfelek hisztijét is viseljem el.

Amugy szivesen végzek fizikai munkát is, de csak saját célra, ne más ugráltasson.

2023. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
100%
A szakmunkások nagy részére nem igaz amit írtál. Nem irigykedem rájuk. Meg van a magam bevételi forrása máséra meg nem vagyok irigy.
2023. ápr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat.Nem vagyok troll. Ma tudtam meg, hogy a kutató haverom mennyit keres és ezért tettem fel a kérdést.

#5 Nem nézem le a diplomásokat, csak nem értem őket.

#6 Náluk nem szokatlan, minden más területen tudtommal igen, de nyugodtan mondj olyan területeket ahol kapnak ennyit nettóban és nem csak a kimagaslóak.

#8 Erről beszélek.

#9 Nem mert többet keresek, mint egy kukás, de ha olyan szarul keresnék akkor keresnék olyan munkát amivel megkapom a kukásbért.

#10 Az én katás ismerőseim megkeresik majdnem mind. És pont az ilyen emberek miatt keresnek ennyit a szakmunkások. Nektek "büdös" a kétkezi munka. Amivel nincs baj, de a világ e felé halad. És emiatt egyre többet fognak keresni a szakmunkások és egyre több diplomád lesz. Már most is válogathatnak a cégek és részben ezért keresnek rosszul.


Amúgy az furcsa itt a gyakorin, hogy itt is minden diplomás megkapja legalább a nettó 800 ezret, de sokszor milliót, a való életben meg a mégse ezt látni. Nagyon ritka az a alkalmazott akik ennyit kapnak, az említett két szakmán kívül. Úgyhogy ha kérhetem írjátok már le, hogy mivel foglalkoztok és, hogy mennyi tapasztalatok van.

#13 Ez becsülendő. Egyébként sok munkát megtudna csinálni az ember magának. Én is így szoktam.

2023. ápr. 13. 13:26
 16/60 A kérdező kommentje:
#14. Amit írtam példák mind igazak és saját tapasztalat.
2023. ápr. 13. 13:27
 17/60 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bőven elég az 500e, úgy, hogy mellette rengeteg a szabadidőm. A 15 millát kereső, meg csak éjszaka megy haza, és a gyerekét max annak a születésnapján látja.


nálunk is dolgoztak kőművesek, 6-ra jöttek, este 8 kor mentek. Nem sajnáltam tőlük a pénzt, de én nem dolgoznék napi 13 órát az is biztos.

2023. ápr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
89%

[link]

Tessék, kérdező! Csak mert mindkét oldalról ki lehet emelni extrém példákat, ettől még az álagos diplomás jóval többet keres az átlagos szakmunkásnál.

2023. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
93%
#18 a gyerek gondolom szokas szerint a vallalkozo szakmunkast hasonlitja az alkalmazott diplomashoz.
2023. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
72%

Miért, ha zavar, akkor kevesebbet fog keresni? A szüleim fogorvosok. Kész rendelő, bejáratott ügyfélkör, tanulási lehetőség, praxisjog örökölhető... ha csak a pénz számítana, még mindig ott lenne a lehetőség beülni a kész p_csa meleg máléba. És jelentősen többet keresnék bőven kevébé (fizikailag) megterhelő munkával, mint akár egy kőműves, akár egy fodrász.

Onnantól kezdve, hogy megvan a napi betevőm, és fenn tudok tartani magamnak és a családomnak egy olyan életszínvonalat, ami számomra elégséges, akkor már nem a pénz számít. Hanem az, hogy szeressem, amit csinálok.

Csak egy példa: itt volt a négy napos hosszúhétvége. Hétfő este már a munkán kattogtam, kedd reggel pedig egy órával korábban keltem, és teljesen be voltam zsongva, hogy mehetek, dolgozhatok, és megvalósíthatom azt, amit a hétvégén kigondoltam. Imádom a munkámat, és akkor se váltanék, ha a jelenlegi fizum háromszorosát kínálnák. Ezt viszonylag magabiztosan merem állítani, mert pár hete kerestek meg egy olyan ajánlattal, amiben az itteni fizum közel két és félszeresét ajánlották.

Higgyétek már el, hogy nem csak a pénz számít...

2023. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!