Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomások! Titeket nem...

Diplomások! Titeket nem zavar, hogy egy szakmunkás többet keres, mint ti? Nem terveztek váltani valami szakmunkára, vagy vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés

Egy katás szakunkás simán megkeres havi 1-1,5 milliót nettót (alsó hangon, számlát vagy nem adnak, vagy kevesebbről így férnek bele). Ezt az összeget max orvosok és programozók kapják contractorként, vagy ha valaki vezető felső vezető. Szóval a diplomások igen kis része, míg egy átlag katás szakmunkás ezt megkapja. De még alkalmazottként itt borsodban is már napi 20-25 ért mennek a kőművesek, ácsok. Faluban lakom, ahol van egy fodrász, hozzá járok én is és pl az én és a két tesóm haja fél óra, amiért 3500 ft-kér és ez nagyon olcsónak számít és egyszerű vágás. Még ezzel számolva is 7000 forintos órabére van. És kb 1 héttel előtte szólni kell neki, mert nincs hely nála. Még az alkalmazotti kőművessel is havi kb 450 ezer. Akkor pesten gondolom vagy 600 ezer megvan nekik. 450 ezret itt borsodban kb a 5-10 éves gyakorlattal rendelkező mérnökök kapnak, attól függően, hogy milyen mérnök. De a sok diplomás munka van ahol ezt nem vagy csak nagyon nehezen tudják elérni.


Titeket nem zavar, hogy elvileg ti vagytok az értelmiség az országban és ennyivel kiszúrják a szemetek? Hogy egy buta, alkoholista szaki is többet keres? Vagy nálunk a "cigánysoron" minden harmadik házban valami vállalkozó lakik, pedig hülyék mint a segg és még a munkájuk sem a szép és mégis elég jól megélnek. Nem lehetne valahogyan összefognotok és rendes fizetést kiharcolni?


Én hálás vagyok az életnek, hogy nem mentem egyetemre, hanem helyette elmentem haverom apjának a cégéhez dolgozni, mert nem bírtam már otthon. Így van egy szakmám, jó szaktudásom, és egy már egy vállalkozásom. Csak őszintén sajnálom ezeket a diplomás, intelligens embereket. Tesóm vegyész 3 éves tapasztalattal havi 330 nettót kap, haverom egyetemen kutató havi 350 bruttóért. És tényleg nem értem őket, hogy miért. Csak a munka szeretettéből nem lehet megélni, házat, kocsit venni, családot eltartani, gyereket nevelni.


2023. ápr. 13. 12:22
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
92%

1. Vállalkozót vállalkozóval hasonlíts össze.


2. Nekem ez a hivatásom, ezt szeretem csinálni.


3. Kényelmes, rugalmas, megbecsülnek, van homeoffice, könnyen váltok


4. De, keresek annyit, nem kell seniornak sem lenni ehhez, kapkodtak értem a cégek BSc alatt is (alkalmazott matematikus).

2023. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 Lilluci27 ***** válasza:
93%
Nekem van egy ismerősöm aki fogorvos, saját magánklinkával. Ő is minden nap bánja hogy nem lett inkább burkoló vállalkozó, vagy villanyszerelő. Szegények így a 11. kerültben kell tengődnie egy családi házban és be kell érni egy Tesla model 3 al. Míg az átlag magyar burkoló minimum Model s-el jár és 12. kerültben rendelkezik villával.
2023. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 A kérdező kommentje:
Vállalkozót vállalkozóval. Ezzel az a baj, hogy egy szakmunkás sokkal könnyeben és nagyon minimális összeggel el tud kezdeni vállalkozni. Kocsija már szinte mindenkinek van a szerszámok pedig 1-2 maszek melóból megvannak.
2023. ápr. 13. 14:01
 24/60 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam az orvosok és IT talán a kivételek. Egy fogorvos magán rendelővel valószínűleg szarrá keresi magát. De mennyit kell tanulnia egy fogorvosnak, hány évbe telik, mennyi kezdő tőke kell egy magánrendelőhöz? Talán a gyerekem majd megteheti, hogy annak tanuljon, de egy átlag magyar nem nagyon.
2023. ápr. 13. 14:03
 25/60 anonim ***** válasza:
67%

Diplomás vállalkozáshoz gyakran elég egy laptop.


Egyébként pl én biztosan soha nem szeretnék vállalkozni.

2023. ápr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
92%

Rengeteg ösztöndíj, diákkedvezmény van, olcsó a koli.

Egyetemre menni nem drága. Én tavaly kijöttem havi 40-50k-ból, most is elég 100k. Nem kell ehhez gazdag szülő, rengeteg rugalmas diákmunka van.

2023. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:
#18. Ezt te se gondolod komolyan. Melyik szakmunkás van rendesen, tényleges bérrel bejelentve? Nagyon kevés.
2023. ápr. 13. 14:12
 28/60 anonim ***** válasza:
89%

"Nagyon ritka az a alkalmazott akik ennyit kapnak"


Miért is a diplomás alkalmazottat hasonlítod a vállalkozó szakmunkáshoz?

2023. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel az a baj, hogy egy szakmunkás sokkal könnyeben és nagyon minimális összeggel el tud kezdeni vállalkozni."

Hagyjuk már ezt a hülyeséget. Egy bármilyen informatikus, közgazdász, jogász, mérnök, tanár, fordító (csak ami hirtelen eszembe jut) el tud kezdeni vállalkozni, dolgozni otthonról egy szál laptop segítségével, ami pár százezerből megvan. Nyilván, ahol szükség van egy laborra, műteremre, rendelőre ott más a helyzet, de a szellemi szabadfoglalkozásúak kisebb része végez ilyen jellegű munkát.

Ehhez képest egy fodrász szalon kibérelni, berendezni mennyibe kerül? Vagy egy szakinak minden szerszámát, munkaruháját megvenni, plusz egy használható autót is, mert nyilván nem a 3-as metrón fogja a festőlétrát cipelni magával?

Nem ez az oka annak, hogy sok szakmunkás vállalkozót látsz. Hanem egyrészt az, hogy a diplomás vállalkozók nagyobb hányada dolgozik a B2B piacra a B2C helyett, következésképp nem találkozol velük, vagy találkozol, csak nem tudod, hogy milyen jogviszonyban dolgozik, másrészt szakmunkás alkalmazottként nem tudsz érdemben "kitörni", sem szakmailag, sem pénzügyileg előre lépni, csak akkor, ha vállalkozol. Ehhez képest szellemi munkakörökben sokkal könnyebb a fejlődés, ezért kevésbé van rákényszerítve az ember, hogy vállalkozzon, ha mondjuk a garantált bérminimum + zsebbe 20K-nál többet szeretne kapni.

2023. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 A kérdező kommentje:
#29. Egy tanár mit vállalkozik? Ne egy helyen olvastam már, hogy a magánoktatásból sem nagyon lehet már megélni. De persze biztos vannak kivételek. A legtöbb mérnök nem tud vállalkozni, ahhoz speciális tudás kell sok tapasztalattal ( vannak mérnök ismerőseim, ők mondták) nemhiába mennek el inkább egy multihoz, hiszen a multinak cégnek alapból jobban megéri alkalmazottként alkalmazni valakit, vagy nagyon max munkaerőt kölcsönöznie. Ehhez egy történetem van. A BorsodChem (elég nagy vegyipari cég valami 3000 alkalmazottal) nagy leállásnál karbantartós vállalkozásoknak add munkát, mert egész évre nem éri meg őket fizetni, mert csak arra a 2 hónapra van szükségük rájuk. De mérnököt vállalkozásban még nem nagyon hallottam bedolgozni, pedig sok ismerősöm dolgozik ott. OTt is a szakmunkákat adják ki alvállalkozóknak a mérnököket meg felveszik nyomott bérért. A többiről nincs infóm.
2023. ápr. 13. 14:46
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!