Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondja mindenki azt,...

Miért mondja mindenki azt, hogy nem szabad felmondani amíg nincs másik hely?

Figyelt kérdés
Én már kétszer mondtam fell eddigi életem során és most fogok harmadszorra, de egyszer se volt masik helyem. Először suliba mentem szakmát tanulni, másodjára a tokszikus környezet miatt mondtam fel, de kb 1 hét alatt találtam új helyet, pedig nem is nagyon keresgéltem, most meg válalkozni szeretnék majd. Nem értem miért ne lehetne biztos hely hiányában felmondani. Kollégaim is mindig mondják mikor beszélgetünk erről hogy jó, jó de akkor már megvan hogy hova megyek igaz. Miért kéne, hogy meglegyen? Ha én nem érzem jól magam, vagy más terveim vannak akkor nem fogok egy olyan helyen tespedni ahová már nem szívesen járok be, arra várva, hogy legyen hellyete valami biztos.
2023. ápr. 19. 22:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Honnan tudjuk, hogy miert mondja ezt neked mindenki? Miert nem azokat kerdezed, akik ezt mondjak neked?
2023. ápr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondja mindenki. Ha anyagilag megengedheted magadnak azt hogy nem lesz bevételed pár hónapig, akkor nem kell várni.
2023. ápr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen megválaszoltad a kérdést magadnak vagy most itt győzködni akarsz? Őszintén szólva nem érdekel hogy felmondasz-e vagy sem, te döntésed... ha neked így jó akkor csináld
2023. ápr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Jó munkahelyet találni rendszerint időigényes és addig is jó pénzt keresni, pl lakásra spórolni. Sok olyan munka van, amelyen minimum 1 hónap csak a kialválasztási folyamat, de van ahol ennél is több.


Én például nyugodtabb vagyok, ha munka mellett tudok keresgélni, mert így akár fél évig, évig is megtehetem.

2023. ápr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy az utolsó mondja.

Illetve a bértárgyaláson is sokkal magabiztosabb tudsz lenni.

2023. ápr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Általában az emberek nem szívesen ugranak bele egy bizonytalan helyzetbe, márpedig az álláskeresés az bizonytalan. Lehet, hogy pár nap alatt sikerül új munkát találni, de lehet hogy hónapok alatt sem, de addig is élni kell valamiből és nem mindenkinek van hónapokig kitartó megtakarítása erre. Főleg ha az embernek családja is van, akiket el kell tartani. Ez ilyen egyszerű.

De nem kell megfelelned másoknak, ha neked így jó akkor csináld így.

2023. ápr. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a foglalkozásom miatt az interjúprocedúra simán lehet 1 hónapos is. És ha van háttérellenőrzés akkor az még pár hét.

Annak a munkahelynek a megtalálása ahol szeretnék dolgozni megint csak idő.


Technikailag megtehetném azt hogy kilépek és állást keresek, de minek veszítsek pénzt ha ugyanezt megtehetem úgy is hogy fizetnek. A felmondási idő meg nem szokott a másik cégnek gondot okozni.

2023. ápr. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Valóban, az emberek félnek belevágni az újba, az ismeretlenbe, a bizonytalanba, elvannak a megszokott rosszban, csak az a baj hogy közben rámegy a mentális egészsegük. Ha én váltani akarok akkor biztos nem dolgoznék még ott fél évet, csak azért, hogy nyugodtan keresgélhessek, meg hogy több önbizalmam legyen egy bértárgyalason.


Mondjuk azt aláirom, hogy valóban csaladosként azért ez egészen más lehet, nekem nincs családom szóval ilyen szempontból mondhatni könnyen beszélek.

2023. ápr. 19. 23:57
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#8 A legtöbb esetben az emberek azért váltanak mert jobb lehetőséget szeretnének vagy több pénzt, esetleg nyugalmat, nekik bőven megfelel ha csak fél év múlva találnak állást de az jóval jobb mint a jelenlegi, minthogy kicsivel jobbért hirtelen váltsanak.


Ha gond van munkatársakkal vagy főnökkel akkor hidd el, hogy nem fognak fél évig keresgélni.(hacsak nem félnek váltani)

2023. ápr. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm szociális munkásnak tanult ELTÉn és egyik előadáson a tanár egy olyan statisztikát mondott, hogy az áltag magyar munkakereső 16 hónap alatt találja meg a következő tartós munkahelyét.

(Pontos számra nem emléksze, de valahol 16 körül volt)


Erre mondhatod, hogy "Ohh de én 1 hónap alatt találok" és én is így voltam vele, hogy ez baromság. Aztán rájöttem, hogy én nem az átlagot képviselem mérnöki végzettséggel egy hiányszakmában. Én 1 hét alatt is találnék ha nagyon akarok.


Viszont az akinek esetleg csak 1 érettségije van és éppen egy dohányboltban eladó, az közelebb van az átlag magyarhoz. Egy olyan embernek lazán lehet kell ennyi idő.


Beléptem egy facebook csoportba, ahol a rossz munkáltatókról beszélnek, just for fun. Ott heti szinten látok posztokat, hogy 6 hónap, akár 1 éve keres valaki munkát.


Szóval a nagyon egyszerű válasz az, hogy simán lehet, hogy nagyon sokáig nem találsz munkát, így jobb csak akkor váltani, hanem már le van beszélve a következő hely.


Megértem, hogy ha ezt nehezen látod. Budapestről, csak egyetemi végzettséggel rendelkező ismerősökkel én is nehezen tudom elképzelni, mert nem ezt látom a mindennapokban. Attól még így van.


--------------------------------------


Van egy másik ok is, de ez csak a magasabb beosztású embereket érintik. Linkeinen volt egy tanulmány, hogy azokat az embereket keresik leginkább a HResek és veszik fel, akiknek a linkedin profilján még az van, hogy dolgoznak az előző munkahelyüknél a megkeresés időpontjában. Tehát ezt szokták is ajánlani, hogy ha váltani akarsz és már nem dolgozol az előző munkahelyeden, akkor a linkedin profilodon hagyd fent, hogy még az adott cégnél vagy.


--------------------------------------


Meg pesze saját példámra gondolva annak ellenére, hogy hiányszakmában vagyok. A nagy multinál rettenetesen lassú a interjúzás folyamata. A jelentkezésre csak a válasz adás 1-2 hónap is lehet, majd 3-5 interjú körön keresztül az egész procedúra még 2 hónapra simán elhúzódhat. Tehát ha valaki programozóként megy egy nagy multihoz, simán lehet csak 3-4 hónap mulva veszik fel.


Én úgy vagyok vele, hogy az alatt a 3-4 hónap alatt szívesen kapnék fizetést és dolgoznék, hogy ne unjam halálra magamat.

2023. ápr. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!