Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri 33 évesen pályát váltani?

Megéri 33 évesen pályát váltani?

Figyelt kérdés

Logisztikai menedzser diplomám van és egy önkormányzati cégnél dolgozok, mint beszerző.

Egyrészt erősen gondolkodom egy mérnöki diploma megszerzésén és ezzel együtt újra járni a szamárlétrát, mert lehet, hogy kezdőként is jobban keresnék, mint most.

Másrészt félek ezt meglépni és lehet elegendő lenne "csak" jobban felhúzni az angoltudásom, amivel multiknál is jó lehetek logisztikai területre. (A fizu lehet itt nagyjából ugyanannyi lenne mint kezdő mérnökként.)


Ti mit tennétek a helyembe? Szívnátok még kb 4 évet egyetemmel, cserébe a több fizuért, vagy maradnátok a logisztikai területen, mert annyival nem lenne jobb a megélhetés, stb..?



2023. ápr. 26. 20:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Azert az epìtőmernöki diplomámnál egy gépész azert még mindig jobb.
2023. ápr. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%

Sok helyen hallottam már, hogy a gépész diploma jobb mint az építész, de a környezetemben pont nem ezt látom. Vannak építész ismerőseim és az ő életszínvonaluk bőven lekörözi a gépészek és köztük az én életszínvonalamat is. Sokkal többet keresnek építészként mint mi gépészként. Nem vitatkozni akarok és elhiszem amint írnak, csak fura, hogy én meg pont az ellenkezőjét látom.


Egyébként a kérdezőnek én is azt javaslom, hogy ha még egy diplomát akar csinálni, akkor az ne gépész legyen. Inkább villamosmérnöki vagy mechatros diplomát csináljon. A gépészként nem igazán vannak olyan fizuk mint az előbb említett szakmákban. Hozzáteszem ezek is úgy érnek igazán sokat, ha van angol nyelvtudásod.

2023. ápr. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

A gépészmérnöki és az építőmérnöki/építészmérnöki pálya összehasonlításakor sokat számít hogy ki milyen területen dolgozik. Pl. a gépészmérnökin belül bizonyos szakterületek az építőiparhoz, mások az elektronikához vagy a programozáshoz állnak közel, ez két szélsőséges eset.

Átlagban a gépészmérnöki lehetőségek kismértékben jobbak az építőiparhoz viszonyítva, de a különbség nem sok.

Általánosságban igaz, hogy ami az informatikai, elektronikai, programozási területhez közelebb áll, ott jobbak a lehetőségek, jobb bérezéssel. Ugye a mechatronikában ez az előny adott.

2023. ápr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Ismerősöm lehet tud magánál munkát egy kiserőműben. Ebből tovább vittem a témát energetikai mérnök, vagy gáz és olajmernök irányba.

Azokról mi a véleményetek? Felejtős, vagy keresettek?

2023. ápr. 28. 22:48
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

#14 Ok, most tud egy ilyen munkát. Mi lesz 5év múlva, amire elvégzed az egyetemet. Mi lesz 10-15 év múlva?

Energetikai mérnökre bár mindig is szükség lesz, de igen korlátozott számban. Az olajipari vonal a vegyészmérnökképzés egy spec. ágazata, igen korlátozott hazai lehetőségekkel. Vegyészmérnökök közül is amúgy egyre több a pályaelhagyó. Általában az unalmas és a monoton munkára panaszkodnak az ismerettségi körömben. Egy kis rétegnek kerül a kutatás-fejlesztésből, az még izgalmas is, de kevés ilyen lehetőség van, ami van az meg inkább PhD keretében és utána, jellemzően külföldi kutatóintézetekkel együttműködve.

2023. ápr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mivel a fizu szót említetted a bevezetőben gondolom fontos neked. Akkor beszerzőként miért nem valami multinál vagy az önkormányzat helyett ?
2023. ápr. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

@16


Írtam, hogy nincs targyalóképes angolom, amit legtöbb multinál elvárnak. Középszinten megy az angol.

2023. ápr. 29. 16:01
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
#17 Attól még jelentkezhetsz, majd menet közben tanulgatod még az angolt és jó lesz.
2023. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Szerinted vannak olyan rugalmasak, hogy ez beleferjen nekik? Azt hinné az ember, hogy a legelvartabb a nyelctudás.
2023. ápr. 30. 00:55
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
19: megfordultam már sok multinál, kevés olyannal találkoztam, aki igazán jol beszélt angolul. Szóval középfokkal kicsit rágyúrsz az interjúra és simán meglehet.
2023. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!