Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri 33 évesen pályát váltani?

Megéri 33 évesen pályát váltani?

Figyelt kérdés

Logisztikai menedzser diplomám van és egy önkormányzati cégnél dolgozok, mint beszerző.

Egyrészt erősen gondolkodom egy mérnöki diploma megszerzésén és ezzel együtt újra járni a szamárlétrát, mert lehet, hogy kezdőként is jobban keresnék, mint most.

Másrészt félek ezt meglépni és lehet elegendő lenne "csak" jobban felhúzni az angoltudásom, amivel multiknál is jó lehetek logisztikai területre. (A fizu lehet itt nagyjából ugyanannyi lenne mint kezdő mérnökként.)


Ti mit tennétek a helyembe? Szívnátok még kb 4 évet egyetemmel, cserébe a több fizuért, vagy maradnátok a logisztikai területen, mert annyival nem lenne jobb a megélhetés, stb..?



2023. ápr. 26. 20:12
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Én környezetemben elég erős angolt kérnek minden multinál, nem csak vezetői szinten. Hosszú távon úgy érzem igazán jó pénzt és életszínvonalat csak műszaki tudással lehet elérni.
2023. máj. 10. 10:00
 22/26 anonim ***** válasza:
79%

Kb 65 éves korodig dolgozol, de kitudja ezt meddig tolják a demográfiai változások miatt.


Tehát még összesen van neked hátra 32 éved. Abból el megy egyetemre 3-4 (legalöbb bsc 3-4 között van), de valószínűleg levelezőn csinálnád vagy ha nappalin is, akkor is a végén már dolgoznál a tehát mindenképpen már 3 év mulva az új szakmában lennél, de lehet hamarabb.


Szóval még lenned 29 (talán 30) éved az új szakmádban. Tehát bármit is választasz ennyi idő alatt bőven eltudod érni a szakmában elérhető maximumot.


Sokkal jobban megéri most stagnál egy picit, ha a következő 30 évben jobb fejlődési lehetőségeket kapsz.

2023. máj. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
21%

Ami ellene szól: 3-4 évig nem lesz időd rendesen dolgozni. És minél komolyabb szakra mész, annál kevésbé lesz. Az állami félévek számával is akárhogy állsz, el fognak fogyni, az is egy újabb költség. 37 évesen, ha sikerül is időben elvégezni, ami sajnos nem 100%, akkor is elmehetsz kezdőként dolgozni valahová. Lesz ahhoz kedved? Akkor is amikor már 6. hónapja néznek amatőr, túlkoros hülyegyereknek? Plusz előtte hasonló szituaciokhoz lesz bkedved gyakornokkent?

Ha a pénz a fő szempont, én mindenképp kevésbé éles váltást választanék a helyedben.

Az SSC-kben egyébként tényleg nem tud senki se rendesen angolul. Team leader szint alatt nem nagyon kell megszólalni, így max. az emailezésből bukik ki, a TL-ek meg belerázódnak pár év alatt, és úgy tesznek (attól még nem tudnak ők sem.)

De, ha még rendesen meg akarsz tanulni , akkor is több esélyed van mint elvégezni egy mérnöki szakot sikerrel.

Én 25 évesen kezdtem bele egy hasonló kalandba. Angolul mondjuk tudtam és a mérnök papír pedig nem az anyagi előrelépés, inkább eletmódváltas miatt hianyzott. Az volt a fő érvem hogy autodidakta módon úgyse tanulnék olyasmit amit az egyetemen belém vernek. És ez igaz, de ha inkább olyat tanulok ami az eredeti szakmámba vág, kb 3x annyit keresnek most, 10 évvel az események után, és röhögve elvégezném pár év alatt azt az egyetemet, vagy akármilyen menő külföldi kurzust, és már a váltásra gyűjtögetném a pénzt.

Így meg a diákhitel tartozásaimra gyűjtök.

Jó, ez extrém példa, de szerintem érthető. Okszerűbben kell az ilyen váltsos tervekhez hozzáillni.

Javaslom egyébként a linkedin learningen a Critical Thinking tanfolyamot. (Meg úgy általában a hasonló tanulás platformokat.)

Angoltanulásnak sem utolsó, inspirációnak különösen jó.

Aztán hátha ihletet kapsz és rájössz mit, hogyan lenne érdemes tanulnod :)

2023. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
19%
Én szrnék az egyetemre, inkább vállalkoznék a feleségem / anyám / apám nevében, ha már így a közpénz mellett telnek a napjaid...
2023. máj. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

"Kb 65 éves korodig dolgozol, de kitudja ezt meddig tolják a demográfiai változások miatt.


Tehát még összesen van neked hátra 32 éved."


Vagy több...


Versenyszférában nem igazán jellemző a folyamatos alkalmazás, meg szeretik a járulékot is elcsalni amennyire csak mód van rá...


Én magamból indulok ki. 41 évesen csak 16 évnyi munkaviszonyt tudok felmutatni, pedig már 18 éves korom óta főállásaim voltak. Mikor lesz ebből nyugdíj, 90 évesen? :D

2023. máj. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
25# Ezért kell normális szakirányű végzettség és nem pici magyar KKVnál dolgozni. Egy nagy multi azért nem engedheti meg, hogy ne jelentse be az alkalmazottait.
2023. máj. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!