Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Morgan Stanleynél gyakornoki...

Morgan Stanleynél gyakornoki interjún miket kérdeznek pénzügyi területen?

Figyelt kérdés

Megnézik, milyen tárgyakat tanultam eddig, és azokra kérdeznek rá? Mennyire komoly kérdéseket tesznek fel? Meg kéne hozzá tanulnom az angol terminológiáját a tárgyaknak?


Mennyire nehéz az interjú?


Mennyire nehéz bekerülni? Azt hallottam, hogy szinte mindenkit felvesznek.


Átlagot mennyire nézik?



2023. máj. 1. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Bár én IT területre (Data Scientist) jelentkeztem és nem gyakornoknak hanem frissdiplomás pályakezdőként, valóban nagyon egyszerű interjú volt, tőlem alig kérdeztek szakmai dolgot inkább arról meséltem hogy miket csináltam mert egy elég erős önéletrajzzal rendelkeztem. Valóban nagyon egyszerű elérni a szintet, átlag nem érdekelte őket, terminológia szintén nem viszont nyilván tudok szépen és összetett mondatokban mesélni az eddig végzett munkáimról.


Az érdekelte hogy eddig milyen tapasztalataim vannak és miket csináltam. Mivel részt vettem egyetemi kutatásban és demonstrátorkodtam ezért én ezekről beszéltem főképp, szóval ha bármi pluszt vagy egyéni munkát vagy konkrét tapasztalatot tudsz felmutatni azt mindenképp tedd meg.


Végül nem hozzájuk mentem mert keveseltem a bért, bruttó 630-at adtak volna én pedig bruttó 700 alatt nem mentem volna, így végül egy másik helyen helyezkedtem el br. 750-ért.

2023. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Tőlem semmi konkrét szakmai dolgokat nem kérdeztek. Rákérdeztek egy-két dologra, hogy hogyan értékelem magam belőle, illetve mondjak példákat, hogy hol alkalmaztam ezeket, és lényegében ismerkedés volt a többi.

Van egyébként nagyon flúgos gyakornok a csapatunkban, nagy csoda, hogy ilyet ide beengednek egyáltalán. Szóval gyakornokoknak meg gondolom mégegyszerűbb lehet az interjú, de olyat is ismerek, aki nem teljesített menetközben eléggé, szóval elküldték. (Ez gondolom csapatfüggő)


#1 Szintén pályakezdő diplomásként, erős CV-vel de nagyon kevés tapasztalattal, én adatelemzőként többet kaptam, pedig contingent is vagyok, nem FTE. Szintén Tech. Data Science-re pedig szerintem magasabb az induló, mint a data analyst-oknak.

Szóval szerintem nem alkudtál jól, vagy nem nyomultál eléggé, vagy már volt olyan aki rábólintott az ajánlatra és akkor már inkább őt választották, passzolom 😬

De alapjáraton lehet kifogni itt jobb ajánlatokat is.

2023. máj. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem keményebb volt az interjúm riskben. Volt egy írásbeli matek teszt, aztán a következő körben szóban kellett megoldanom mindenféle feladatokat. Segítőkészek voltak, de azért szűrik is az embereket rendesen ezekkel a körökkel. Most így, hogy bent vagyok, hallom, amikor kollégák az interjúkról beszélgetnek, és azért egész nagy arány van elutasítva a hallottak alapján.
2023. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


A matekteszt milyen volt? Hasonlított a közép érettségire, azt érdemes átnézni hozzá, vagy inkább logikai volt? A többi feladat logikai volt, vagy kellett hozzá tudni valamit?

2023. máj. 2. 12:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Áh, dehogy közép érettségi. Sőt, nem is emelt. Sokkal inkább egyetemi matek, azon belül is kőkemény valszám. Én matek szakról jöttem, szóval nekem nem volt olyan durva, de más szakosok valószínűleg nehezebbnek találnák. Mindenesetre a munkám során borzasztóan sok felsőbb matekkal találkozok, szóval nem is csoda, hogy elvárják, hogy átmenjen az ember azon a teszten.

A szóbelin inkább algoritmizálási feladatok voltak.

(3. vagyok)

2023. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Risk Management - Data pozíciónál például melyik tárgyakra kérdezhetnek rá? Stat, valszám...?


Mennyire (pontosan) kéne ezekre tudni a választ, mennyire baj, ha többet is nem tud az ember? Egy lazább átfrissítés elég hozzá?


A valszámos és egyéb feladatoknál nem nehéz kifejezni magad angolul?

2023. máj. 2. 16:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha data, akkor gondolom szóbelin biztos kérdezgetnek infós, data sciences dolgokról, de ehhez a stat meg a valszám is szorosan kapcsolódnak, ugyebár. Javaslom, készülj fel egy korábbi önálló projekteddel a témában, amivel villoghatsz.

Ami a feladatokat illeti, passz, miket várnak el, azért ez változó. Mindenesetre nem árthat, ha megoldasz néhány netes feladatsort. A szóbelin nem muszáj azonnal helyesen válaszolni, de helyes irányba gondolkodni kulcsfontosságú. Segítenek, de neked kell rájönni a lényegi részre.

Az angol meg elég alap, ha a valszám nem megy angolul, a munkád során is problémákba fogsz ütközni, mert a világ minden tájáról vannak emberek a cégnél 😅

2023. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pénzügyre ezeket, és hasonló alapfogalmakat érdemes nagyon jól tudni: interest rate, inflation, financial statements (IFRS, GAAP, Magyar Számviteli Törvény nem kell), debit/credit entries, liquidity, valuation. Emellett kérdezhetnek nagyon egyszerű pénzügyi folyamatokat.


Matekból inkább akkor kérdeznek, ha Finance-n belül matekosabb csapatba mennél, mint pl. Valuation Control, vagy Corporate FPNA.


Excelből alkalmazni kell tudni az alap függvényeket, plusz SUMIF, VLOOKUP, HLOOKUP, XLOOKUP, és nézz bele, hogy mi a VBA.


Amiből nagyon pengének kell lenni az az angol, és maga a cég ismerete. Utóbbiért ajánlott szakmai előadásokra járni, amiket a MS kollégák adnak.


A munka nehézsége, és minősége a Finance departmenten az interjúét meg sem közelíti, szóval ha az említetteket egyszer megtanulod elképzelhető, hogy ezeknek bizonyos kombinációin kívül soha többet nem fogod őket használni, csapattól függően.

2023. máj. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!