Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha alacsony IQ-m és EQ-m van,...

Ha alacsony IQ-m és EQ-m van, akkor el is áshatom magam? Milyen szakterületen tudnék így érvényesülni ha semmiben nem vagyok jó?

Figyelt kérdés

Van egy informatikával kapcsolatos diplomám, de semmire nem mentem vele, mert - mint utólag kiderült és vszeg ez az oka a kudarcnak - Mensa IQ teszten 104-es eredményt értem el (azóta talán még rosszabb mert még az önbizalmam/énképem/pszichém is ráment erre a felismerésre.


Viszont ami ennél is rosszabb, hogy a szociális/kommunikációs/interperszonális képességeim is nullák (azaz az EQ-m), barátaim/kapcsolataim terén is egy nulla amit fel tudok mutatni.


4 hónapja vagyok munkanélküli, sehova nem akarnak felvenni, mert sem az állásinterjúk nem sikerülnek, sem pedig kompetencia terén nem vagyok alkalmas.


Belegondoltam, hogy még mezei szakmunkásoknak is kell ész/logika/problémamegoldás pl. kimérni egy alapot, megtervezni egy szerszámot vagy megtalálni egy hibát az autóban és javítani.



Nagyon elkeseredett vagyok és nem látom magam előtt, hogy mire lennék egyáltalán alkalmas és hogy fogok így normális/stabil munkahelyet valaha találni. 😥



2023. máj. 13. 22:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Túldramatizálod, negatív a jelen éned, gondolom depi húzza és ilyenkor az emberek zöme hajlamos még a jó és semleges dolgokat is negatívként értelmezni.


Normál IQ szinted van, vagyis rendesen működsz. Azon felesleges agyalni, hogy x-y-nak nagyobb az IQ-ja. Csak lazábban, gyorsabban oldja meg a dolgokat "tehetséges" szinten.


A matematika nem olyan, mint pl a különböző művészetek, ahol ha adott képességek hiányoznak kuka az ember.


A matek és társaiban nincsen akkora szakadék a normál és "tehetség" között.

Nem tudósnak készülsz, hanem egy feladat kört akarsz elvégezni, ahol sok minden adott, a számok is.


Nem igazán találkoztam olyan emberrel, akinek ne lett volna előnyös oldala, mihez értése, érzéke.


Volt kivétel, de szegény... Nem írom le milyen állapotban volt.

Esélye se volt rendes életet élni biológiailag, neurológiailag.


Neked pedig egészséges, életképes a tested, agyad... Ne pazarold el, csakmert átmenetileg depresszió elért.


A szabad idődben tölts tisztességes énidőt minden zavaró kütyü és tényező nélkül a gondolataid társaságában.

Ismerd meg jobban önmagad, ha pedig negatív gondolatod van tudatosan kezdjed el helyette ismételgetni pl "megoldom, hogy jobb legyen".


S úgy is legyen.

Legyél nyitottabb önmagad és a világ felé.


Nagyon sok apró dolog blokkolja az ember agyának működését. Oldjad ki őket fokozatosan.


Ha pedig valami ötlet, ihlet, megoldás bevillan vagy csak egy kisebb infó kell keress, kutass, fejlődj, cselekedj.


A legnehezebb dolog az életben, kiszabadulni a saját agyad börtönéből.


Számomra az az időszak pokol volt, de megérte.

A pszichés vakságtól sok mindenbe belekóstoltam. Gondolom nálad nem ennyire gáz a jelen.


Ismerd meg önmagad, ismerd el önmagad és fogadd el azt az ént, akit jobban megismersz jó, semleges és rossz dolgaival együtt.


Kinek mi a jó, rossz és semleges.


Pl nekem időérzékem kuka, nagyon elmerülök dolgokba és van egy sajátos kényelmes, ám mások számára lassú tempóm.


Hajlamos vagyok több órát ellenni pl folyadék nélkül éjszakákba, hajnalokba belenyúlva.


Rossz, mert megesik, hogy szédülök stb. Határidőkkel hadi lábon állok, de igazából nem hat meg, csak az agyam diktálja, hogy fontos.

Viszont jó, mert amit alkotok arra igényes és precíz vagyok.


Elfogadtam mindezt. A "rossz" - at pedig javítom pl ezesetben vannak időpontok beállítva telefonon, hogy igyak és picit átmozgassam a testemet.


Számodra talán jelenleg a depi az egyik nagyobb "rossz", amin javítanod kell magad módján.


Kommunikáció és társai.


Tanulható és fejleszthető.

Először le kell tisztáznod, hogy intro-, ambi- vagy extrovertált személyiség vagy-e.


S annak megfelelően kell kibontakoztatni a dolgokat.


Pl ha into vagy ne akarj tömegben (főleg nem kezdetben) kommunikációt és társait gyakorolni.


1 vagy pár fős társaságokban fejleszd magadat.


Aztán belejössz és érezni fogod hol a határod.


95%os introként mondom tapasztalatból is.

Akik nem ismernek, azt hiszik elsőre, hogy extro vagyok.


Az alap fogalmakon is sokan elcsúsznak.


A kommunikációs készsége az introvertáltaknak is kiváló lehet, ezért se szeretem, amikor valaki kifogásnak használja "de én introvertált vagyok".


Van, hogy szerepelnem kell, megteszem szívesen, de amint tudok vonulok is el feltöltődni.


Gyakorolj, menni fog idővel.


Ezzel összefügg a társasági igénye is az embernek.


Nekem elég heti 1-2 alkalommal az, aki segít munkámban, havi 1-2 alkalommal 1 vagy 2 fős, max 3 fős tali. Meg a "kötelező" megjelenés eseményekkor, ha van. (nem ünnepek, hanem karriert befolyásolóak. Az ünnepek nem érdekelnek.)

Ambivertált tesóm meg pl a 2. nap egyedüllét után már vergődik, extro ismerősöm meg heti 4-6x talizgat.


Kinek mi a jó és mi teszi boldoggá.


Nekem az alkotás és csend a boldogság. Persze ez nem jelenti azt, hogy ne lennék nyitott a világra. Sőt, túl sok minden érdekel és rengeteg mindent szeretek.


Merd megélni az igaz énedet.


Ahhoz viszont meg kell ismerned őt.


Fel a fejjel és merj nyitni. Nem kell a világot megváltanod, apró lépésekben haladj.


Munka pedig, ha kell és fontos, ideiglenesen elvállalsz valamit.

Pl nyári szezonos melók is most jönnek.

Balatonra is sok embert keresnek. Ha kevesebb emberrel akarsz érintkezni, akkor háttérben húzódó munkát is bevállalhatsz.


Kis elmozdulás, környezet változás is jót tesz.


Ha tudsz németül, angolul, akkor külföld.


Pincérként is összehozhat az élet olyan emberekkel, akik lehet a későbbiekben még segíteni is tudnak.


Erre élő pl hollandiába kiutazott grafikus sulitársam. Olyan vendéggel lett jóban, aki szakmabeli odakint és segítette őt.

Jól érzi magát, rendesek, kedvesek vele és pici csapat tagja lett, ami komfortos számára.


A kommunikációt ezért is fontos fejleszteni. Kell az élet minden területén.


Szeretek bőven beszélni dolgokról, mert minden olyan érdekes és sokszor összefüggenek.


Ehhez az agymenéshez is nehéz volt hasonló pici társaságot összeszednem. Nem mindenkit érdekel a bő kifejtés.


Engem meg a tőmondatos emberek idegelnek ki. Ez van.


Elfogadjuk és nem zavarjuk egymást, akikkel nem passzolunk.

2023. máj. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony az IQ szintem valószínűleg. Olyan hülye lehetek, mint a segg. Ezen ne szomorkodj. :) Nekem olyan 90 vagy 85 környékén lehet. A középiskolát hat év alatt jártam ki a négy helyett (kétszer ismételtem évet).
2023. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
#12: Mivel foglalkozol? Meg tudsz élni belőle és ha igen, mennyire nehéz teljesíteni?
2023. máj. 16. 18:54
 14/15 anonim ***** válasza:
#12 vagyok, jelenleg munka nélkül tengődöm. Könnyű teljesíteni, megélni nem igazán lehet így hosszútávon. Ez főleg amiatt van, mert nekem semmilyen szakmai végzettségem nincs. Az okosok is megírták már, hogy a szakma nélkülieket fenyegeti leginkább a munkanélküliség. Neked van szakmád, így hozzám mérten van valamennyi előnyöd. Ráadásul diplomád van, így megpályázhatsz adminisztrátori állásokat is.
2023. máj. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Fideszes politikusnak jó leszel. Hogy milyen célra, azt nem tudom, lehet, hogy csak annyi, hogy a nyakadba varrjanak valami bűnügyet, amit nem tudnak elsimítani, de a valódi tetteseket így védik.
2023. okt. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!