Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diszkalkuliával vállalhatok...

Diszkalkuliával vállalhatok olyan diákmunkát ahol készpénzt kell kezelni?

Figyelt kérdés
Diszkalkuliás vagyok de szeretnék idén nyáron diákmunkával pénzt keresni. Jelentkeztem is a Cinema City-be a DiákMeló-n keresztül, 3 pozíció van meghirdetve: jegypénztáros, büfés és jegykezelő. Ebből az első kettő kezel készpénzt. Nekem nagyon nem megy a fejben számolás (meg egyébként semmilyen számolás), nehezen tudnék szerintem vissza adni ezért nem tudom hogy alkalmas lennék-e erre a feladatra. Már kaptam email-t hogy a közvetítő hamarosan keresni fog telefonon. Ha beszélek vele, szerintetek mondjam el neki az igazat vagy inkább hallgassak erről nehogy emiatt bukjam el az egészet?

2023. máj. 30. 11:07
A kérdező szavazást indított:
Mondd el az igazat
Inkább ne mondd el
23 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el. Ha hibázol és kárt csinálsz, ugyanúgy el kellesz mondanod és lehet következménye; és még felelősségre is vonnak hogy miért hallgatsz el lényeges információkat - biztos elküldenének. Akkor már inkább előre tisztázd hogy mit tudsz megcsinálni és aszerint alkalmazzanak, mint hogy hazudj és lebukj vele.

Meg eleve ne vállalj el olyan munkát, amire nem vagy képes, mert ez nem az önéletrajz megszépítésének szintje, hogy kicsit jobb színben tünteted fel magad. Amit nem tudsz, azt ne csináld.

2023. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves első! Köszönöm a válaszod. Az a helyzet hogy nem túl sok a diákmunka lehetőség errefelé. Vagy ez a mozi beltéren klimatizált helyen heti 3-4 alkalommal napi max 5 órában vagy a helyi strandon hétfőtől péntekig reggel 8-tól este 8-ig a tűző napon :(
2023. máj. 30. 11:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nagyon szépen kérlek, főleg a magad érdekébe, hogy ne hazudd azt, hogy igenis ismered a számokat, ha közben nem.

hajunk beleőszül lassan az új kollégába, ruhatárban dolgozunk számokkal ellátott akasztókkal, már többen kértük a főnököt hogy beszéljen már vele, helyezze el más posztra, van rengeteg, számokat nem tartalmazó poszt a cégnél, de nem, mert faszi mindent tagad amikor a főnök elé kerül.

ez nem oylan dolog amivel nem fogsz lebukni, és ami kárt okozol a kasszában, azt levonják a fizetésedből. ne csessz ki magaddal.

2023. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írják, ez nem olyan dolog, amit el lehet és szabad titkolni. Ez majdnem olyan, mint hogy külföldi kapcsolattartónak jelentkeznél nyelvtudás nélkül. Arról nem is beszélve, hogy már a próbamunkán/betanításon rögtön lebuknál, ami nagyon rossz színben fog feltüntetni.

De azt nehezen hiszem, hogy csak ez a két lehetőség jöhet szóba. Ha már mozi van a városotokban, akkor bolt is, oda tudsz menni árufeltöltőnek, az is klimatizált. Esetleg kóstoltatni, szórólapot osztani, ilyesmi.

2023. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne titkold el, mert abból gond lehet. Jobb esetben csak hamar kirúgnak, rosszabbik esetben rád terhelnek valami büntetést. Dolgoztam olyan helyeken, ahol az alkalmassági vizsgálatkor alá kellett írnom egy olyan részt, hogy "Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy eltitkolt betegségem nincs."

Meg ha híre megy a dolognak, akkor a közvetítőnél feketelistára kerülhetsz, és onnantól soha semmire nem alkalmaznak.

2023. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne titkold el, ill. eleve ne is vállald el a jegypénztáros és büfés állásokat. A főnök lehet, hogy azt mondja: ha akarod fölvesz oda, de neked kell állnod a hiányt ill. kirúgnak, ha a vevő kárára tévedsz. Ez első napon meg is fog történni és több lesz a hiányod, mint a fizetésed. Ezt miért akarod???
2023. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha hív akkor megpróbálok beszélni a közvetítővel arról hogy emiatt csak jegykezelői pozíciót tudok elvállalni. Aztán meglátom mit válaszol.
2023. máj. 30. 12:27
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Nyilván nem.
2023. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
100%
Inkább mond el.
2023. máj. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!