Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákként van-e lehetőségem...

Diákként van-e lehetőségem állatorvosi rendelőben 50 óra közösségi szolgálatot teljesíteni, és utána "dolgozni" (a pénz nem számít)?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok, állatorvosi egyetemre szeretnék menni, és nagyon érdekel a téma. Bármikor viszem kiskutyámat orvoshoz elvarázsol a hely, maradnék ameddig lehet. Állatorvosok segítsetek! Szakmai tapasztalat nélkül tudok valamit érdemben segíteni egy rendelőben vagy csak útban lennék? Engedné-e egy orvos, engedi-e a törvény? Esetleg az egyetemmel, mindennapi munkával kapcsolatos tapasztalatokat is szívesen fogadnék.

2023. jún. 2. 21:27
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!


8-as sok kérdést böngésztem a témában, szerintem láttam már válaszodat amiben hasonlóan jól leírtad tapasztalataidat, akkor megijesztett a gondolat de én nem ezt látom itt a mindennapokban (hála istennek)


Gondolom ez az állatorvos hírnevétől is függ, kisebb városokban (pl ahol én élek) elterjed ha egy orvos pár száz, vagy pár ezer forinttal drágább, de az is elterjed ha jó szakember. Ahova mi visszük a kutyusunkat, nem nagyon járnak házőrzésre, riasztásra tartott kutyák. Gondolom idő mire kialakul az a vendégkör, de megoldható.


Itt a Doktor Úr feleségével együtt dolgozik (a felesége asszisztens, kis magánpraxisról van szó) így nem hiszem hogy nagy szükség lenne rám, de egy kérdést megér, ha nem a válasz felkeresek klinikákat is.


Mégegyszer köszi a válaszokat mindenkinek!

2023. jún. 3. 20:12
 12/12 anonim válasza:
100%

"akkor megijesztett a gondolat de én nem ezt látom itt a mindennapokban [...] Ahova mi visszük a kutyusunkat, nem nagyon járnak házőrzésre, riasztásra tartott kutyák."

Ez nem látszik kívülről, azt pedig nem tudod mi történik a zárt ajtók mögött. Tudnék siralmas eseteket mesélni, de látom, hogy nem hiszed el nekem mennyire elmaradott az itthoni állattartási kultúra. Lehet akármilyen jó hírneve egy állatorvosnak, Magyarországon 100%, hogy fog ilyen gazdikkal találkozni, ezt nem lehet kikerülni.

Az a klinika, ahol én dolgoztam, a környék legjobbja (és egy dunántúli megyeszékhelyről beszélünk, nem egy eldugott faluról az isten háta mögött), csodás személyzettel, mégis rengetegszer megszakadt a szívem az ott tapasztaltak miatt. De mindenkinek más a tűréshatára, ami nekem sok volt, lehet neked simán belefér. Ezért továbbra is csak azt tudom mondani, hogy mindenkinek önállóan kell kitapasztalni, hogy mennyit bír lelkileg.

2023. jún. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!