Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire érdemes váltani az én...

Mire érdemes váltani az én esetemben?

Figyelt kérdés

Egy csődnek érzem az életem. Van egy alap gazdasági diplomám, dolgoztam benne az elmúlt években, valamint jelenleg is ezen a területen vagyok. Nem szeretem. Utálom, nem is érdekel az egész üzleti világ. A munkámat is gépiesen végzem, a havi kicsinyke fizu a motiváció mindössze. 30 éves elmúltam már, de szeretnék vàltani. Nem akarom úgy leélni az életem, mint egy kiégett senki. Az hogy nem szeretem a pályát csak az egyik része, a màsik hogy a fizetés is pocsék. Mondjuk ebben az országban ez nem meglepő. Olyan rossz érzés, amikor làtok magam körül sokkal fiatalabbakat, egyetemre jàrnak még. Sokkal komolyabb irányba tanulnak, sokkal többet fognak elérni, ambíciózus mindegyik. Orvos, mérnök, pilóta stb sokkal komolyabb dolgok. Mindeközben én meg azt érzem egy hasztalan ember vagyok, haszontalan dolgot tanultam, a munkám full felesleges… szóval teljesen kikészít ez az érzés. Úgy érzem már lekéstem mindenről. Ha mást szeretnék tanulni késő hozzá, mostmár a családra, gyerekre kéne koncentrálni normál esetben, nem előröl kezdeni valamit a nulláról. Arról nem is beszélve, hogy amúgy is csak levelező képzés jöhetne szóba, ha tanulok megint. Senki nem fog eltartani a nappali mellett.


Amit tudni érdemes, hogy a kreatív dolgokat szeretem. Van tehetségem mindenféle kreatív dologhoz. Írói vénám is van, gyerekkoromban voltak olyan kis naív álmaim, hogy majd egyszer író leszek. Hagyjuk is. A rajz meg egyéb kreatív dolgok szintén hasztalanok. Azt is hagyjuk. Grafikusból és hasonlókból Dunát lehet rekeszteni. Más nem tudom mennyire érdekelne, embercentrikusnak nem mondanám magam. Az állatokat sokkal jobban szeretem, az emberektől 5 perc után falnak tudok menni. Nagyon nem vagyok türelmes sajnos. Folyamatosan gondolkozom mit kéne tanulni, milyen irányba kellene váltani, de nem találok semmit, ami passzolna.

Borzasztó érzés, mert a neve után mindenkitől a második dolog, amit megkérdeznek az, hogy mivel foglalkozik. Én nem vagyok büszke arra, hogy egy senki lettem, csak közben meg nem tudom mit lehetne, hogy ne csöbörből vödörbe kerüljek. Eszembe jutott az építészmérnök, tervezni szívesen terveznék a rajz része miatt, de a sok matekos fizikás műszaki dolog már nem fekszik. Teljesen hülye vagyok ezekhez.

Állatorvos már nem lehetnék, az nem egy másoddiploma. Szintén hagyjuk. Eszembe jutott az IT terület is, de nem hinném hogy menne. Nem vagyok jó matekos gondolkozású. (Itt megemlíteném a gazdasági szak se tudom miért jött anno, gondolom mert olyan jolly jokernek tűnt).



2023. jún. 10. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem vagyok büszke arra, hogy egy senki lettem, csak közben meg nem tudom mit lehetne, hogy ne csöbörből vödörbe kerüljek."


Erős önkritikával csak óvatosan! Nekem sem sikerült észrevennem a negatív hatásait nagyon sokáig, de a hozzállás nagyon fontos. Persze, légy realisztikus, de ne becsült alá saját magadat. Én sokat szenvedtem az egyetemmel mire sikerült elvégeznem, teljesen nullának tartottam magamat ami valószínüleg nagyban hozzájárult a gyenge teljesítményemhez, így erősítve a negatív spirált. Szerencsére ez fordítottan is működik. Tekints pozítivan miden eredményre, legyen az bármennyire kicsi is, és használd a sikerélményeided saját magad motiválására.


Sok sikert! :)

2023. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szabadidődben mivel foglalkoztál az elmúlt 30 évben, milyen területen képezted magad? Miért most történt a fellángolás, egy negatív esemény váltotta ki, amit nem tudod hogyan oldhatsz meg? Akarsz egyáltalán tanulni?
2023. jún. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Őszintén, alig volt/van szabadidőm a suli majd a munka mellett most. Ha vége a munkának az ember ledöglik és pihen végre, egy kis tv esetleg és annyi. Aztán kezdődik előröl másnap a mókuskerék. Szóval mondhatom, hogy semmivel. Olvasni szeretek, ha van időm. De nem sok. Rajzolgatást ilyen módon feleslegesnek is érzem, nem szoktam szabadidőmben, mert nem látom, hogy mi értelme lenne. Ezt kifejtettem feljebb, hogy munkaként se éri meg.

Nem most történt a fellángolás valójában, hanem már régen se szerettem, csak kénytelen voltam véghez vinni a sulit a szüleim miatt. Kb már első félév óta utálom az egész területet/témát. Tanulni valami mást szívesen tanulnék, csak pont ez a gondom, hogy nem tudom mi legyen az…

2023. jún. 10. 23:20
 4/6 anonim ***** válasza:
32%

3: Hogyha elmúlt 30 évben "nem volt időd" szabadidőben tanulni, akkor mindez önámítás, hogy szívesen tanulsz, azt se tudod milyen újra tanulni. Úgy szeretnél változást, hogy semmit ne kelljen tenned érte, ami valljuk be, nem fog működni.


Ismét felteszem a kérdést, mi változott most, ami az elmúlt 30 évben jó volt? Hogy állíthatsz ilyet, hogy szívesen tanulnál, ha azt se tudod mit? Milyen segítségre van szükséged azon kívül, hogy írjunk 10, 20 szakmát, amelyet egy Google kereséssel is megtalálnál? Nem érzed úgy hogy ismét azt csinálod, mint az elmúlt 30 évben, hogy lustaságból nem jász utána a dolgoknak, de azt váod mások oldják meg a problémád?

2023. jún. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudsz szöveget értelmezni? Akkor fuss neki mégegyszer, vagy tudod mit inkább ne, nem vagyok kíváncsi a hülyeségedre.

Menj aztán irkáljál másnak baromságokat a feltett kérdése alá. Ha nem tudsz értelmes hozzászólást adni, húzz el, a kötekedésre semmi szükség.

2023. jún. 11. 09:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp egy másik diplomán gondolkozol, vagy esetleg keresett és jól fizető szakma is szóba jöhet?
2023. jún. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!