Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkahelyet választanád...

Melyik munkahelyet választanád és miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég végeztem az iskolával, (középiskola) van egy érettségim és 2 informatikához kötődő szakmám, amiből az egyik egy kicsit magasabb szintű: informatikai rendszerüzemeltető (technikusi végzettség).


Adott lenne 2 munkalehetőség is.


Az egyik egy Vodafone Help desk szerű állás. Nem a sima ügyfélszolgálat. Itt jóval több dolgot kell csinálni.

Viszonylag előrehaladott a dolog már, volt interjú is, ami elég jól sikerült. Elméletileg másfél vagy legfeljebb 2 hét múlva tájékoztatnak a továbbiakról.

-Reggel 7:00-órától este 21:00-ig lenne a munkaidő, 8 órában, több műszakban. (nincs éjszakázás) Itt egy kisebb hátrány az, hogyha 21:00-ig kell lennem, akkor elég körülményes a hazaút, és kb este 11 körül érek haza.

-Teljesen új csapatot építenek, tehát nem egy megszokott közösségbe kerülök, hanem mindenkinek új lenne minden.

-A fizetés valahol nettó 300-400 között lenne (legalábbis bérigény megjelölésénél ezt adtam meg, és ezután hívtak interjúra. Gondolom, ha irreális összeget adtam volna meg, akkor el sem hívnak beszélgetni.) A munka kicsit monotonabb jellegű.

-Home office lehetőség, ami annyit takar, hogy az 5 napból 3 napot irodában, 2 napot pedig otthonról tudnék dolgozni.

-Éves cafateria br. 350.000Ft

-Céges telefon és laptop (amiből a telefon az magánhasználatra is)


Ezzel tulajdonképpen az a problémám, hogy ez nem feltétlen kapcsolódik a szakmámhoz, mint rendszerüzemeltetés. Ezt bárki be tudja tanulni, elég egy érettségi hozzá, szóval úgy is felfoghatjuk, hogy "túlképzett" vagyok ehhez, ezért is gondolom azt, hogy az interjút elnézve szinte 99% az esély arra, hogy sikerem van. Itt a home office lehetőség az, ami egy nagy előny lehet.


A másik lehetőség viszont a szakmámhoz kapcsolódik. Rendszergazdai feladatokat kell ellátnom és azt, amit ténylegesen tanultam az iskolában. Középfokú informatikai végzettség kell hozzá.

Viszont itt közel sem annyira előrehaladott a dolog, mint az előzőnél. Itt még csak jövőhéten megyek interjúra.

-Reggel 9:00-től délután 17:00-ig lenne a munkaidő, hétfőtől péntekig. Ez fix munkaidő. Körülbelül legrosszabb esetben is 8 órára otthon vagyok.

-Egy meglévő csapatba kerülök be, és kicsit tartok tőle, hogy milyen lenne a beilleszkedés. (szóval értsétek úgy, hogy valószínűleg tapasztaltabb informatikusokhoz kerülnék be, mint pályakezdő)

-A fizetésről fogalmam sincs, viszont, mivel ehhez középfokú informatikai végzettség kell, és érteni kell a dolgodat, ezért szerintem 400 nettó körül fix itt is meglenne a bér.

-Éves cafateria br. 350.000Ft.

-Céges laptop és telefon. (azt, hogy lehet-e magáncélra használni, fogalmam sincs)


Ez annyiból szimpatikusabb, hogy itt tényleg a szakmámat csinálom és azért a későbbiekben az önéletrajzomban jobban nézne ki egy ilyen, mint a fentebb említett munkakör.



Távolságra mindkét hely 40kmre van tőlem. A 9:00 órai kezdés nyilván kedvezőbb, főleg, hogy edzeni járok és komolyan veszem, emiatt az alvás nálam egy hatalmas szempont. Viszont, az edzést így úgy tudom megoldani, hogy 6 órakor beérek a munkahelyem városára, leedzek, majd onnan megyek dolgozni. Míg a Vodafoneos állásnál sokkal rugalmasabb lennék edzést tekintve, mert beosztások vannak. (nem annyira vészes a helyzet, mert megoldanám úgy, hogy szombat+vasárnap nem dolgozom, ezért ott fixen edzek, aztán a hétköznap még 2-3 napot kell beiktatnom).



Még egyik munkahely sem fix, sőt, az is lehet, hogy egyik sem jön össze. Viszont, ha választani kellene, melyiket választanátok figyelembe véve a fentieket? (munkaidő, edzés, fizetés, juttatások, közösség, home office lehetőség stb)



2023. jún. 30. 20:34
1 2
 1/14 anonim válasza:
32%

Örülsz, ha a nettó 2-250-et megkapod.


Komolyan.


Ha nincs értékelhető diploma, az ehbert fizetik.

2023. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1#

Tök mindegy, akkor variáld át a számokat arra, amire szeretnéd. Látom kifogtad a lényeget..


Egyébként meg, nem tudom hol tájékozódsz, de ismerőseim rendszerüzemeltetőként és vodafonenál is dolgoznak. Mindkét helyen nettó 300-400 között keresnek.

Egy betanított munkás Esztergomban is megkapja a nettó 300-zat, amihez csak egy alapfokú iskola kell, illetve egy aldis pénztáros is hazavisz nettó 350-et.


Ha a mai világban valaki nettó 200-at keres, ott nagyon nagy a baj, mert kihasználják.

2023. jún. 30. 20:46
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Én a helyedben a második állást választanám, ami jobban szakmába vág.

Mivel most végeztél a suliban, fiatal vagy, így szerintem hosszútávon jobban tudnád kamatoztatni az ott megszerzett tudást, nem csak azért mert tapasztaltabb kollégáktól tudsz tanulni, hanem azért is, mert ezek után van mire építeni.


Szerintem (de nyilván mindenki máshogy látja) most az legyen a célod, hogy a jövődbe fektetsz, ne a jelenlegi, ideiglenes kényelmi szempontokat tartsd szem előtt, hanem azt hogy hosszútávon melyikből tudsz többet kihozni, a leírtak alapján a második állás az, ami hosszútávon megalapozhatja a jövőd.

2023. jún. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
A vodához én is akartam menni, teljes távmunka, viszont ez a rémes program, hogy beosztás szerint és hétvégén is nekem elvette a kedvem.
2023. jún. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4#

Itt nincs hétvégi ennél a pozíciónál. Hétfőtől péntekig.

2023. jún. 30. 20:58
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
Egyértelműen a Vodafone (és nem csak azért mert dolgoztam már ott :)), a "műszakoktól" meg ne ijedj meg, gondolj bele inkább az előnyeibe, kezdve a pótlékoktól a nyugisabb órák on át (pláne otthonról...) a több és szabadabb programlehetősegig (lesznek szabad délelőttjeid vagy délutánjaid szabin nélkül), arról nem beszélve hogy ez egy gigacég (akár VOIS akár VFHU), milliónyi lehetőséggel. Ha bevált, mint hely, simán elmehetsz... igazából akármilyen irányba, még IT-n belül is. Számomra nem lenne kérdés.
2023. jún. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3%

"Egy betanított munkás Esztergomban is megkapja a nettó 300-zat, amihez csak egy alapfokú iskola kell, illetve egy aldis pénztáros is hazavisz nettó 350-et."


No az izgi. A férjem pár évvel ezelőtt keresett Egomban 70 ezret. Ja bocsika hazudok, mert jelenléti bónusszal és friss házasok kedvezményével már a 80 ezer is megvolt.

2023. jún. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

@6


“arról nem beszélve hogy ez egy gigacég”


Valóban nem, hisz már nem az.

2023. jún. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a 2.-at.
2023. júl. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a második, ha felvesznek.
2023. júl. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!