Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan keressek állást?...

Hogyan keressek állást? Tanácstalan vagyok. Lennt

Figyelt kérdés
Kecskemét közelében élek, élelmiszer eladói szakiskolám van, valamint B-kat. jogosítványom. Érettségi nincs. Interneten az összes hirdetést végignéztem, egyik sem jó, vagy a képesítés hiánya vagy a munkabájárás miatt. Bérlet kb.: 17.000 Ft és nem nagyon akarják fizetni. Mit csináljak, hogyan kereshetnék még állást? Informatikábol jó vagyok, nem profi, de pár embernek segítettem, már ezen az oldalon is. Szerintetek mennyire életképes, hogy felhívnák informatika szervizeket-üzleteket, tudnának-e alkalmazni? Semmiféle papír nincs a tényleges tudásomról. A nagyobb áruházakba mindenhova leadtam az önéletrajzomat (OBI, TESCO stb.) de sehova sem kellek. Mióta végeztem az iskolával (június) azóta itthon ülök.
2010. okt. 13. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindenhova add be a jelentkezést, ahol van egy kicsi esélyed.

Ezen kívül esetleg elgondolkozhatnál a költözésen is, fiatal vagy, most még könnyű.

És tedd le az érettségit, amint lehet. Anélkül igen nehéz helyzetben vagy. És egyáltalán nem egy vaszisztdasz, le kell ülni és meg kell tanulni.

2010. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Óriási előrelépés lesz az életedben, ha végre elkezdesz munkát keresni és nem állást. Ne legyél önmagad ellensége.
2010. okt. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Beadtam ahova tudtam, de ahonnan vissza is hívtak, nem tudtam megoldani a bejárást. Volt olyan ahol hajnal 4-re kellett volna beérni, de a legelső buszom 5-kor indul. Az érettségin én is gondolkozok. Pestre akarok költözni amint tudok, de 0 Ft-ból anyagi támogatás nélkül (szüleim nem tudnak segíteni, sajnos), még buszjegyre sem futja.


Állás helyett munka? Evvel mire célzol?

2010. okt. 13. 17:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nem célzás, elég direkt módon fogalmaztam. A mai munkalehetőségek jelentős része nem állás. Ha ragaskodsz az álláshoz, akkor igencsak kiszolgáltatott helyzetben leszel.
2010. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azthiszem értem már.

Köszönöm a válaszokat. Ha valakinek van még ötlete, írjon!

2010. okt. 13. 18:43
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát nekem is ilyen végzettségem van, de szerencsére nálam megvan támogatva érettségivel. Nálam is az a helyzet, mint nálad. Ugyan én be tudnék járni, de nem kellek sehova :(

Biztosító cégnél lenne állás, de jutalékos és ki kellene váltani a vállalkozói igazolványt (lőttek így a start kártyámnak), s most hezitálok, hogy elvállaljam-e vagy sem.

2010. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem olyan munkám lett majdnem amely házaló, ügynök -állást jelentett volna, de a beszélgetésen nem tetszettem a leendő főnökömnek, csak gyáva volt, és nem merte az arcomba mondani. Rosszul esik, de legalább mondaná meg.
2010. okt. 23. 20:50
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja egyébként a vállalkozói kiváltásnál vedd figyelembe, hogy az utánad fizetendő adókat, (minimálbérre bejelentve 50-60 E Ft.) neked kell fizetned, még akkor is ha nem volt bevételed az adott hónapban.
2010. okt. 23. 20:53
 9/12 anonim ***** válasza:

20:50 és 20:53

A két kommentedben benne van a lényeg. Ha hatékonyan végzed a munkád, jobban jársz a vállalkozóival, mint az alkalmazotti státusszal. A minimálbér (vagy a magasabb jövedelmed) utáni adót alkalmazottként meg sem kapod, vállalkozóként meg a kiadásaid után maradt összegből fizeted.

Ha viszont te nem tudod bevállalni ezt a kockázatot (ami a konkrét esetben lehet jó döntés részedről), akkor a potenciális munkaadódtól sem várhatod el. Ezért találsz nehezen munkát

2010. okt. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Azóta már utána néztem. S hétfőn megyek be, s elutasítom az állásajánlatot. Jelenleg nincs olyan anyagi tőkém, tartalékom, hogy bevállaljak egy hónapban - 50-60 rugót, ha nem jön össze pénz. Ráadásul elég csak meggondolni, ha mondjuk keresek 90 rugót abból mennyi maradna... :S

2010. okt. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!