Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a baj az önéletrajzommal?...

Mi a baj az önéletrajzommal? Nem teszem be ide de leírom mi van benne (személyes adatok nélkül)

Figyelt kérdés

Olyan, hogy a tetején van a fényképem, elérhetőségek és a nevem, majd utána a bemutatkozásnál egy ilyen szöveg: "középiskola után a tanulmányaim tekintetében eléggé céltalan voltam, kerestem

az utamat. OKJ képzésre és egyetemre is jártam, de a végére mindkét esetben úgy éreztem, hogy nem

való nekem az amit tanulok. Nem tudom magam mérnökként elképzelni, és az a terület se nekem való,

amit az egyetemen tanultam, de erre csak az egyetem vége felé jöttem rá, de akkor már végig

csináltam ha odáig eljutottam.

Jelenleg ezért gyári, betanított, fizikai munkákat keresek, mert dolgozni azt szeretek, szorgalmas és

segítőkész vagyok, a munkámat mindig a lehető legnagyobb odafigyeléssel, igényesen elvégzem. Az

egyhangúbb, monoton munkákat is jól tűröm és szívesen csinálom."


Majd ezután a tapasztalataimnál két diákmunka hely van bent, egy élelmiszeripari üzem és egy gyár, ahol csomagolóként dolgoztam közel egy évet, először diákmunkásként majd egyszerűsített foglalkoztatásban, egy raktárban kellett csomagolni.


Majd a tanulmányaimat soroltam fel általános iskolától az egyetemig, bár az OKJ képzés és az egyetem nem fontos a megpályázott munkáimhoz, de interjún úgyis rákérdeznek mit csináltam abban az időben, szóval inkább őszintén bele írtam.


Meg a nyelvismeret angol, alapfok.


És ennyi az önéletrajzom. Ezt betanított, fizikai és gépkezelő munkákra küldöm be, vagy raktáros munkákra ahol nem kötelező a targoncás jogosítvány (azt most tervezem megcsinálni majd, de békát, olyan kézi emelőt, azt használtam már pl. sokat ott ahol csomagoltam). Csomagoló munkára is küldenék be jelentkezést csak azt nem sokat találok. A héten közel 10 helyre küldtem be, egy helyről se nagyon jeleztek vissza. Meg korábban is alig. Egy helyre hívtak interjúra be, de végül mások kapták meg a munkát. Valamiért nem tetszik a HR-eseknek az önéletrajzom úgy érzem, mi lehet a baj vele leírás alapján?


2023. júl. 8. 02:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Valamiben hazudni kéne esetleg vagy mi kéne bele?
2023. júl. 8. 02:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom :(((((

Most ezt tök komolyan kérdezed?

2023. júl. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Túl sok a szöveg, és a negatívum. Ne a gyengeségeid hangsúlyozd, ne magyarázkodj, hogy mire vagy képtelen, mit miért nem tudsz, hanem azt emeld ki, amiben jó vagy. Eleve semmi duma nem kell, elég ilyen melókra való jelentkezésnél egy szimpla felsorolás. Ha téged tényleg felvettek egyetemre, és el is végezted, akkor a magyar oktatás színvonala borzalmasabb jelenleg, mint gondoltam, bár nem voltak illúzióim. Szóval, ha te tényleg elvégeztél egy egyetemet, akkor inkább hazudj be helyette egy hihetönek hangzó betanított vagy segédmunkát, pl Szlovákia magyarlakta részén voltál raktári csomagoló vagy gyári operátor, így nem lesz fura, hogy csak egy alapfokú angolod van.
2023. júl. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Önéletrajzba fel kell sorolni a tapasztalatot, tanulmányt és egyéb dolgokat, nem kell a kisregény hogy mit hogy csesztél el.

Gyári munka kapcsán az egyetemet ne írd be mert úgy veszik hogy átmenti munka kell amíg mást keresel úgyhogy az automatikusan bukó. OKJ ha elvégezve mehet bele. Ha kérdezik mi miatt van a lyuk mondhatod hogy elkezdtél vmi más tanfolyamot, de otthagytad és mellé kamuzz vmi diákmelót pluszban, akar a ténylegeshez is hozzáadhatsz 1-2 évet. Komolyabb munkához nem javasolnám a ferdítést de az operátori munka olyan hogy megmutatják mit kell csinálni és nyomhatod is, nem kell semmilyen előképzettség aminek a hiánya kibukna.

2023. júl. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra kell ahhoz járni hogy a betanított munka szimpatikusabb legyen mint a mérnöki?
2023. júl. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
41%

Direkt bugyuta HR-es szemmel kezdtem el olvasni.

Első bekezdés után kuka.

Google, teli van a net mintákkal, pontokba szedett tanácsokkal, hogyan kell önéletrajzot írni, használd.

2023. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!