Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogos-e hogy próbaidő alatt...

Jogos-e hogy próbaidő alatt csak minimálbért fizet a munkahely?

Figyelt kérdés
pályakezdő vagyok, életem első munkahelyéről van szó, 3 hónapos szerződést kötnek velem, próbaidő gyanánt, ha megfelelek, akkor majd hosszabbítanak. Miért nem jár a próbaidő alatt is a rendes fizetés? Hiszen ugyanúgy dolgoznék attól függetlenül, hogy milyen szerződésem van...
2010. okt. 14. 19:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor oké. Az lesz a mérvadó, amit a szerződés tartalmazni fog.

Vannak munkaadók, akik a próbaidőre valóban csak minimálbért adnak. Sajnos ez van, és ha nincsen másik lehetőséged, akkor most ezt kell elfogadni, mint lehetőség. Nézd a jó oldalát, lesz tapasztalatod, és pénzed!

2010. okt. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
85%
Munka adói oldalról azért, mert kockázatott válla. És a munka adók nem szeretik szórni a pénzt.
2010. okt. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha tolmács vagy, miért mész el ennyiért? Szoktam tolmácsolni, általában 30ezer forint körüli napidíjat kapok, soha nem jutna eszembe minimálbérért egy egész hónapot dolgozni.
2010. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
83%

utolsó a kérdező nem tolmács, csak van egy nyelvvizsgája meg beszél valamennyire...az előző cégemnél kettő ilyen csaj volt...a külföldi főnököm meg mérnök létemre nekem kellett szinkron tolmácsolni, mert az hagyján, hogy a szakmai nyelvet nem tudták, de még beszélni sem nagyon.....viszont olcsóak és csinosak voltak ;)


amikor felmondtak akkor felvettek volna egy csajt 300 nettóért tolmácsnak, csak az kiröhögte őket XD

2010. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
*főnökömnek
2010. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez szerintem is nagyon furcsa: valószínűsítem, hogy a 3 hónap után kalap, kabát... de ha ott is maradsz, komoly fizetésemelésre ne számíts.

Amúgy, ha ez van a szerződésben, akkor szabályos.


Viszont jól tudom, hogy ha 3 hónapos fix szerződést kötnek, akkor nincsen próbaidő? A szerződésed így 3 hónap (függetlenül attól, hogy tudnak-e dolgoztatni) és legfeljebb fegyelmi okból lehet közben kirúgni.

2010. okt. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!