Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fizetésem EUR-ban van és...

A fizetésem EUR-ban van és középárfolyam szerint utalják HUF-ban. Érdemes inkább EUR-ban kérnem egy devizaszámlára?

Figyelt kérdés

Még nem kérdeztem rá, hogy megvalósítható-e egyáltalán, mert nem vagyok biztos benne, hogy jobb lesz-e nekem tőle.


Sosem hagyok nagyobb összeget a folyószámlámon, amint valamennyi összegyűlik, már megy is vagy az Államkincstárba, vagy a K&H-ba valamelyik ETF-re, vagy egy MagNet bankos betétbe.


Így ha belegondolok, akkor annyi előnyöm lenne egy devizaszámlából, hogy nem havonta az aktuális árfolyamon váltódna át a fizetésem, hanem akár úgymond vissza tudnám tartani pár hónapig, hátha gyengül a forint


Persze csak pár hónapig, amíg fel nem gyűlik akkora összeg, hogy már ideje lenne átváltani, és befektetni valahol.


A számlavezetés költsége, ha jól olvastam, akkor nem sok, 1.3 EUR pl. a MagNet banknál.


Bár egyel több dologra kéne figyelnem, valamint azt se tudom, hogy hogyan tudnám ideálisan átváltani. Ha helyben, a MagNet bankon keresztül váltanám, akkor máris vesztenék valamennyit, mert pl. most 5 forinttal a középárfolyam alatt van a vételi árfolyam.


Csak pár példát találtam, nem értek igazán hozzá, nem látom át, szóval nagyon nagy esély van arra, hogy sok mindent kifelejtettem a számításból.


Ezért is kérem ki a véleményetek, nagyon megköszönném, ha kicsit útba tudnátok igazítani.


Maradjak a jelenlegi középárfolyamos fizetésemnél, vagy próbáljam meg elintézni, hogy közvetlenül EUR jöjjön egy devizaszámlára? Megérné? Mennyit nyerhetek/veszthetek? Érdemi a különbség? Mennyivel több időráfordítást igényelne?


Előre is köszönöm mindenkinek! :)



2023. júl. 31. 14:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem az van hogy ok eurot kuldenek de mivel te egy forint szamlat adtal meg ezert a bank automatikusan atvaltja?


Mert akkor az a mondat teves hogy kozeparfolyam szerint utaljak.

2023. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Bért fizetni csak forintban lehet (kivéve külföldön történő munkavégzés, vagy eltérő jogszabályi rendelkezés)
2023. júl. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem, a szerződésben is így lett megírva. Mindenféle banki váltás nélkül én már csak a végső forintot látom, a középárfolyam szerint váltva. Régebben valóban KATA-s koromban valóban EUR-t utaltak, és akkor az OTP fel is tüntette, hogy X EUR érkezett, és azt automatikusan átváltotta Y HUF-ra.
2023. júl. 31. 15:12
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Akkor eloszor is kerd oket hogy utaljanak euroban es adj meg egy egy euros szamlat. Kesz.
2023. júl. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

4, mi nem érthető azon, hogy nem utalhatják EUR-ban?

Szerződésben megállapítható euroben, utalni nem lehet abban. MBN teljesen oké az átszámításra.

2023. júl. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Oh, akkor értelmetlen is a kérdésem, hiszen az lesz egyből a válasz a cégtől, hogy nem tudnak közvetlenül eurót utalni?
2023. júl. 31. 15:30
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha ez egy kulfoldi ceg, akkor minden tovabbi nelkul kaphatna euroban a beret, az euros szamlajara. Pl revolut.


Feltetelezem ez valami ho jellegu kulfoldi munka. Tehat semmi nem tiltja az euros bert.

2023. júl. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tudni lehet, hogy tudnak, de nem tehetik (hacsak nem vagy vezető beosztású munkavállaló)
2023. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Magyarországon alkalmazottnak munkabért csak forintban lehet fizetni. Ez törvényileg így van, a "munkabért értékének védelme érdekében", mert ugye tudjuk, hogy a forint az milyen stabil valuta... :P


A szerződésben a bér meg lehet határozva Euróban, de a tényleges kifzetés csak forintban történhet. Nem világos, hogy ez így miben más, mintha tényleg Euróban utalnák, de a politikában ugye ne keressünk logikát.


Szóval amíg alkalmazott vagy, addig nem utalhatnak Euróban, csak forintban. Vállalkozóként bedolgozva már nem lenne akarálya ennek.


Egyébként az OTP-nél csak havi 77 forint a devizaszámla díja és kérhetsz hozzá kártyát is, amivel közvetlen el tudod költeni a pénzt és pl. tudsz venni EUR alapú állampapírt is.

2023. júl. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hmm, az OTP-nál csak 77 forint? Bár ahogy nézem azért ilyen olcsó, mert ők a pillanatban nem 379 forintot adnak egy euróért (MagNet), hanem csak 375-öt.


Szóval olcsó számlával csábítják az embereket, de közben pedig jó nagy hasznot húznak a váltásnál. Ha már 90 eurót akarsz váltani, máris többet veszítesz, mint a MagNet havi számlavezetési díja. :\


Igen, most már alkalmazottak vagyunk egy magyar fióktelepnél, és nem vagyok vezető beosztásban.


Akkor igazából a kérdés tárgytalan.


Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)

2023. júl. 31. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!