Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam a próbaidő alatt,...

Felmondtam a próbaidő alatt, szerintetek jól tettem?

Figyelt kérdés

Tudom, utólag már teljesen mindegy, mégis rengeteget gondolkozom az egészen.

2 közgáz diplomám van bsc+msc, egy cégnél voltam 3 évet gyakornok, de mivel nem volt náluk üres pozi, nekem viszont lejárt az érvényes diákom így kénytelen voltam új munkahelyet keresni, mivel gyakornok már nem maradhattam és nem is akartam már az lenni, hiszen úgy éreztem ideje új kihívások elé nézni.

Szóval 2-3 hét intenzív interjuzás és keresgélés után megtaláltam álmaim munkahelyét *ekkor még ezt gondoltam*. Nagyon tetszett a pozi, sok volt benne a tanulási-fejlődési lehetőség. A fizu nem volt valami combos, Budapest, bruttó 550 ami nettóban nekem 365 volt, hiszen betöltöttem a 25-öt. Igazából én elégedett voltam a fizetésemmel, bár igaz néhány ismerősömet nettó 400-450 között vették fel valahova, azért még mindig 100x szerencsésebbnek éreztem magam, mint néhány pedagógus ismerősöm aki teljes állasban nettó 197 ezres fizetési papírt lengetett meg a szemem előtt.


Szóval nem a fizetés miatt mondtam fel, engem egyáltalán nem zavart, hogy nem fognak az ölembe hullani a milliók most rögtön azonnal. Az én hitem az, hogy előbb gyakorlatban kell megállni helyet és bizonyítani, ha pedig már tényleg jó vagyok akkor majd annyit kérek amennyit akarok (max másik cégnél).


Elnézést a felesleges felvázolásért, kicsit hosszúra sikeredett. Szóval egy szó mint 100, a főnököm miatt mondtam fel. Már az első 2 hétben is megfigyeltem, hogy borzasztóan toxikus személyisége van, random bele köt mindenkibe, folyamatosan azt magyarázta, hogy kik azok akiket kirúgna ha ő lenne a főnöke, mindenkiben csak a rosszat látta és soha semmi nem volt elég jó neki. Én próbáltam mindent úgy csinálni, hogy legalább rajtam ne találjon fogást, de sajnos sikerült.


Olyan esetek történtek, hogy összeveszett valakivel a társosztályon aztán a feszültségét rajtam vezette le stb. Volt, hogy nekem esett, mert egy feladatot nem csináltam meg amire megkért, holott a feladatot megcsináltam és el is küldtem neki. Persze amikor megtalálta az e-mailjei között akkor elnézést se kért volna. Aztán ezek szépen mindennaposakká váltak…a munkatársak nyugtattak persze, hogy ne vegyem magamra..hát mondom dehogy veszem magamra nem követtem el semmi rosszat, de attól még marhára szarul esik, hogy támadnak.


Napokon keresztül gombóccal a torkomban mentem be dolgozni. Sokszor a wc-n sírtam el magam. Végül 9 hétig bírtam. Felmondtam, mert már nem éreztem magam sem embernek sem rongydarabnak sem semminek.


Most itt vagyok, keresnem kellene munkát, de lelkileg annyira megviseltnek érzem magam, hogy egyelőre képtelen vagyok rá. Az előző helyemen se volt egy egyszerű eset főnököm, de legalább ha nagyritkán leszidott (ez egyszer fordult elő) akkor azt tényleg okkal tette, nem pedig azért mert a nyuszikán volt sapka vagy nem volt sapka.


Van aki azt mondja tűrnöm kellett volna még, mert jobb lett volna mint munka nélkül tengődni, de őszintén…szerintem a pszichiátrián kötöttem volna ki ha még egy pár hetet maradok.



2023. aug. 5. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Jól tetted, nem éri meg semmi miatt egy toxikus helyen maradni.
2023. aug. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 krwkco ***** válasza:
100%
Ha az ottani sérelmek annyira mélyre vittek, hogy nem lett volna energiád másik állást keresni és van még némi megélhetési tartalékod, akkor jól tetted.
2023. aug. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Van azért némi megélhetési tartalékom, hiszen a gyakornoki munkám mellett koliban éltem anno, ami kb 30 ezret vitt el havonta, ezen felül kb csak élelmiszerre költöttem, az elmúlt néhány hónapban pedig sikerült még jobban spórolnom, mert tudtam, hogy lejár a diákom, vége a kolinak kell új munka és albérletbe kell költöznöm. Jelenleg egy szobát bérlek, mindennel együtt havi 80-90-be kerül, hitel mentes, minden nélküli megtakarításom jelenleg kicsit több, mint 1,5 millió, ha megtudom oldani, hogy havi 200 nál ne költsek többet, akkor elvileg 6-7 hónapig el lennék belőle, de persze remélem, hogy hamar helyre áll újra az életkedvem és újra készen állok interjúzni. A szüleimtől jópár éve nem kértem anyagi támogatást, de jelezték, hogy ha megszorulnék azért végső esetben számíthatok rájuk. Kicsit félelmetes most, hogy ebbe a helyzetbe kerültem, miközben itt az albi stb.
2023. aug. 5. 16:16
 4/15 anonim ***** válasza:
15%
Hát figyelj, fiatal vagy nincs hiteled van egy kis tartalékod persze megteheted hogy felmondasz mert csúnyán néztek rád. De az összes munkahely ilyen. Szóval jobb ha hozzászoksz.
2023. aug. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"De az összes munkahely ilyen. Szóval jobb ha hozzászoksz."


Dehogy ilyen.

2023. aug. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
Igen
2023. aug. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
tl;dr
2023. aug. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha pénzügyileg megteheted, akkor szerintem jó döntést hoztál.


Ugyanakkor érdemes megtanulnod kezelni a konfliktusokat, ne hagyd, hogy a munkád ilyen hatást gyakoroljon magánéletedre. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a bunkó főnök általános jelenség és azt se, hogy tűrnöd kellene, csak a saját lelki békéd miatt érdemes megtanulnod elengedni.

2023. aug. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel baj, én legutóbb azért mondtam fel, mert nem illettem a csapatba. A főnök rendben volt, de nem éreztem magam jól. A mostani helyemen szuper csapatban vagyok.
2023. aug. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mintha a korábbi felettesemről olvasnék egy leírást. Jól tetted, hogy felmondtál, nekem is előbb kellett volna meglépnem ezt azon a helyen, mert sok kellemetlensétől óvtam volna meg magam.
2023. aug. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!