Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 260 diplomával, 3...

Nettó 260 diplomával, 3 nyelvvizsgával nagyon megalázó?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, most fejeztem be a 6 éves kétszakos tanári mesterképzést két hónapja.


Felvettek tanítani egy gimnáziumba, de én végig reménykedtem abban, hogy talán valamivel többet kapok, mivel fiatal tanárokból hiány van, talán így többet adnának.


De csak (bruttó 392) nettó 260 van a szerződésben, ami miatt nagyon el vagyok keseredve. A nyáron még diákmunkáztam egy sütödében, ott is többet kerestem.


Nem tudom, mit tegyek. A bátyám röhög rajtam, hogy ő ennyit hetente keres szakmával. A szüleim már nem támogatnak, egyedül kell megélnem albérletben. Nagyon félek.



2023. aug. 20. 19:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
70%
Netto 260 barmilyen vegzettseggel megalazo, de ha neked csak ennyit sikerult osszehoznod, akkor nem mindegy? Ha elmondjuk, hogy nagyon megalazo, akkor elkezdesz inkabb tobbet keresni?
2023. aug. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
90%

"de én végig reménykedtem abban, hogy talán valamivel többet kapok, mivel fiatal tanárokból hiány van, talán így többet adnának"


Azt gondolom, hogy egy értelmes nő vagy, hiszen lediplomáztál, és három nyelven beszélsz. De akkor azt miért nem tudod, hogy a tanári pályán nem a kereslet-kínálat szabályai érvényesülnek, hanem törvényben állapítják meg az illetményt? Sőt, szerintem tudod, de akkor meg végképp nem értem.

2023. aug. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
91%
Az. Én idén hagytam el a tanári pályát és jöttem el a Lidl-be vidéken nettó 380-400-ért. Neked is azt tudom ajánlani hogy keress mást. Egy Burger Kingbe többet keresnél.. és ez valahol végtelenül szomorú hogy krumplisütéssel többet lehet keresni mint a jövő nemzedék oktatásával..
2023. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
94%
reménykedtek hogy jobb lesz de ez már csak rosszabb lesz, válts mint a többiek most még fiatal vagy, később se lesz könnyebb
2023. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
89%
Úgy tudom a közszférában szabott bérek vannak, tehát pontosan tudhattad mennyit fogsz keresni. A kérdés vagy kamu, vagy nagyon benéztél valamit. Utóbbi eset is inkább röhejes mint megalazó, már megbocsáss.
2023. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván a közszférában adottak a bérek, tudtad mire számíthatsz.

A kérdés inkább az, hogy nem-e gondolkodsz el magánórákban bérkiegészítés gyanánt.

2023. aug. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
91%
Ezt már tényleg nem értem. Tudjátok hogy bérsáv alapján kapjátok a fizetéseteket amit az állam nem akar emelni. Hiába hazudozik. És elmentek ugyan úgy tanítani. Minek?! Kb olyan mintha bemennék egy olyan kocsmába ahol tudom hogy megvernek de azért bemegyek. Nem értem miért csináljátok. Főleg a fiatalokat. Kb bárhol többet keresnétek mintha tanári pályára mentek. Nem vagyok fiatal, de a tanárok régen is szarul keresetek. Vagyis inkább úgy fogalmazok,hogy sose kerestek jól. Max átlagosan. Tényleg nem értem mire számítotok?
2023. aug. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
97%

Én nem vagyok tanár, de MSc-vel együtt én is 5 évet tanultam és az én fizetésem is 260 ezer körül van. Ettől még nem fogom elhagyni a szakmám, mert ezt szeretem csinálni.

A helyedben egyelőre folytatnám az iskolai tanítást, valamint elkezdeném meghirdetni magam oldalakon, ahol szombati tanítást vállalnék. Kiváltod az egyéni vállakzóit vagy ami most kedvezőbb és mehet a menet.

2023. aug. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
97%

Próbálkozz magánintézményekben.

Magánoktatással.

2023. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
100%

7


Azt, hogy egyszer minden szférában emelés lesz. Ugyanúgy, ahogy például az orvosoknál. Tanár pedig kell. Reménykednek, hogy 5 év alatt úgyis lesz változás a rendszerben.

2023. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!