Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 260 diplomával, 3...

Nettó 260 diplomával, 3 nyelvvizsgával nagyon megalázó?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, most fejeztem be a 6 éves kétszakos tanári mesterképzést két hónapja.


Felvettek tanítani egy gimnáziumba, de én végig reménykedtem abban, hogy talán valamivel többet kapok, mivel fiatal tanárokból hiány van, talán így többet adnának.


De csak (bruttó 392) nettó 260 van a szerződésben, ami miatt nagyon el vagyok keseredve. A nyáron még diákmunkáztam egy sütödében, ott is többet kerestem.


Nem tudom, mit tegyek. A bátyám röhög rajtam, hogy ő ennyit hetente keres szakmával. A szüleim már nem támogatnak, egyedül kell megélnem albérletben. Nagyon félek.



2023. aug. 20. 19:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
100%
Építőipar, nálunk a segédmunkások 310-350 között kapnak , ennyire be is jelentve 8 órában. Szóval nem egyszerű a helyzeted
2023. aug. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
100%

Másik opció, hogy tanítasz. De mellette el kezdesz jelentkezni multikhoz különböző poziciókra. Ha tényleg 3 nyelv megy, vagy ebből legalább 2 folyékonyan akkor sztem találsz jobbat. Ha lesz jobb meg felmondasz.


Mint mondtam, ennél egy segédmunkás több hazavisz sajnos. Ne add fel, de kezdj el sztem pályázni állásokra. Semmit nem vesztesz.

2023. aug. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 A kérdező kommentje:

Próbáltam magániskolába jelentkezni, de nem is válaszoltak. Oda tapasztaltabb tanárokat vagy protekciósokat vesznek fel, mert nyilván minden tanár oda szeretne menni, annyi magániskola meg nincs.


Azért reménykedtem abban, hogy kaphatok valamivel többet, mert egy jó hírű, erős, egyházi gimnáziumban fogok tanítani, ez egyháznak lenne lehetősége jobb fizetést adni.

2023. aug. 20. 21:12
 24/81 anonim ***** válasza:
67%

"Azért reménykedtem abban, hogy kaphatok valamivel többet, mert egy jó hírű, erős, egyházi gimnáziumban fogok tanítani, ez egyháznak lenne lehetősége jobb fizetést adni."


Nem reménykedni kell hanem tisztában lenni a bérsávval és munkaerőpiaci értékeddel.


Ennyi pénzért is elvállaltad? El. Akkor miért adnának többet ha találnak hozzád hasonló életképtelen balekokat aprópénzért?


Máshová kellesz a végzettségeddel és a tudásoddal? Nem. Akkor pedig elégedj meg azzal amit kapsz mert nincs jobb lehetőséged.

2023. aug. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
67%
Cefetül megalázó!
2023. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
44%
Mire nem elég annyi pénz?
2023. aug. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 A kérdező kommentje:
A szüleim nyugdíjasok már, mindketten 110-130 ezret kapnak nyugdíjnak, van egy kisvárosban egy kis házuk, ott élnek, szerintük én jól fogok keresni. De nem értik meg, hogy az itt nagyvárosban még az albérlethez is alig elég. Vissza nem költözhetek hozzájuk, mert a bátyám is ott él a feleségével meg a gyerekeikkel, nekem már nincs ott hely.
2023. aug. 20. 21:25
 28/81 anonim ***** válasza:
70%
Irány külföld, esetleg szakmaváltás.
2023. aug. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
82%
260 nettóból albérletben? Hát... én is rendelkezem pedagógus diplomával, de pályaelhagyó vagyok, a fizetésem több mint a kétszerese a tiédnek. Ennyiből nem lehet megélni, ne csináld. Keress másik melót.
2023. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
62%

"A szüleim nyugdíjasok már, mindketten 110-130 ezret kapnak nyugdíjnak, van egy kisvárosban egy kis házuk, ott élnek, szerintük én jól fogok keresni"


Már ne haragudj de mikor kerestek a tanárok jól? Nem egy újkeletű dolog, hogy rosszul keresnek a tanárok, mióta az eszemet tudom sosem voltak túlfizetve. Ha a családod is csóró akkor illett volna előre gondolkozni hogy az egyetem elvégzését követően egy jól fizető, versenyképes pozíciót tudj betölteni a diplomáddal, nem pedig utána sírni hogy kevés a pénz. Én nem téged sajnállak hanem a diákokat, akiket oktatni fogsz mert ilyen életképtelen emberektől semmit nem fognak tanulni és a szektor tele van ilyen semmit nem érő, gondolkozásra képtelen emberekkel.

2023. aug. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!