Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » ITban milyen cég méretben...

ITban milyen cég méretben gondolkodnátok a karrieretek elején?

Figyelt kérdés

Most lehetőségem van egy +100 fős céghez menni és egy nagy multihoz.


A pici cégben 100%ban azt csinálnám, amit eddig, így növelném a senioritásom benne, míg a multiban annak ellenére, hogy lenne időm majd váltani idő elteltével más pozícióra, de egy abszolút egyedi dolgot csinálnék, amit max az országban 1-2 helyen tudnék újra hasznosítani és persze 0-ról indulnék.


Fizetésben majdnem ugyanaz a kettő. A multinak picivel jobb a kompenzációja.


Mennyire zsákutca ha pici céghez megyek? Vagy éppen multihoz, ahol nagy részt csak ott hasznosítható tudást szerzek?


Tervem a jövőben külföldre kidolgozni vagy pedig magánvállalkozásban elfogadni 1-2 projectet, így tudás szempontjából a pici cég vinne előrébb, de amúgy a nagy multinak meg a neve jobb és persze a projectek pár nagyságrenddel nagyobbak.



2023. aug. 22. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ceghez mennek, ami a kesobbiekben jobban mutat a CV-men.
2023. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pénz hasonló, akkor én az alapján döntenék, hogy inkább egy "családiasabb" vállalkozásban lennék, vagy egy "személytelenebb" multiban.

Nyilván ez most így kisarkítás és általánosítás, de érted, amit mondani akarok.


Én pl. egy 300+ fős családi vállalkozásnál dolgozom. Itt semmi multi kultúra nincs, mintha bemennél az önkormányzati hivatalba és leülnél dolgozni. Engem ezért is vonz már inkább a multi.

2023. aug. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 atomtengeralattjaro válasza:
29%

Ha pénz hasonló, akkor én a fejlődési lehetőséget nézném. Multiban esetleg hamarabb adódik olyan, hogy csapatvezető, tech lead, hasonló pozícióra megtaláljanak, kisebb cégnél pedig (talán) jobb eséllyel tudsz újabb, technológiákat kipróbálni.


A hosszú távú célod inkább a senioritás a cél, ha jól látom, ezeknél szerintem elsősorban a tudás,problémamegoldás projekt mérete számít, nem az, hogy egy multinál egy csak ott használt technológián mit tettél.

2023. aug. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Semmi értelme kis cégnél dolgozni IT-ban. Ha kis csapatban/projekten akarsz dolgozni, ezt megteheted multinál, ellenben ha mondjuk több százmillió felhasználós elosztott rendszereken, akkor kis cégnél nem fogsz tudni, ráadásul szarul fizet és szarul néz ki önéletrajzban. Multinál mozoghatsz cégen belül is csapatok/projektek/orgok/országok között akár, egy kis cégnél meg eleve alig van projekt.
2023. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 atomtengeralattjaro válasza:
100%
Kis cége válogatja, nem feltétlenül olyanra gondolok, hogy biciklialkatrész webshop egy három fős informatikai csapattal, de például [link] ők sem nagy multi, viszont érdekes technológiával dolgoznak érdekes terméken. Nem csak projektek léteznek, hanem termékfejlesztés is. De akár mondhatnám a Loxont is, ami szintén nem multi, nem hatalmas, hanem magyar cég, de elég sok banknak szolgáltatnak megoldásokat.
2023. aug. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták már, nincs értelme kis céghez menni. Multinál minden lehetőség adott, ami kis cégnél is, fordítva viszont ez nem igaz. Persze multiból is csak normálishoz érdemes, de szerencsére még itt Magyarországon is lehet válogatni, Cisco-tól kezdve Google-ig.
2023. aug. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
8-11 ezer negyzetmeter es ahol nincs scrum. 🤭
2023. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Főleg ha külföld a cél akkor multi jobban mutat a CV-ben mert felismerhető és leinformálható.


Kis cégeknél sokszor az a gond hogy elég szemetek tudnak lenni, fizetésben és munkakörülményben is. Főleg ha valaki junior, mert akkor alapból azt hiszik hogy kihasználhatják az illetőt. Persze van kivétel de sokkal macerásabb jó kis céget találni mint jó multit.


Programozóként nem tudom hogy lehet ,,abszolút egyedi dolgot csinálnék, amit max az országban 1-2 helyen tudnék újra hasznosítani és persze 0-ról indulnék." ez max akkor igaz ha valami nagyon egzotikus nyelvet/technológiát használsz.

Attól hogy amit fejlesztesz egyedi az nem feltétlenül jelenti azt hogy a tudás nem hasznosítható máshol.

2023. aug. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"ez max akkor igaz ha valami nagyon egzotikus nyelvet/technológiát használsz"


Pontosan. Ezt az adott nyelvet úgy tudom, csak 1 másik itthoni cég használja egy nagyon specifikus területen. Nincs is benne a top 50 nyelvben, sőt sokan azt írják a neten, hogy "halott" a nyelv.


Ha rákeresek állásportálokon, akkor nem is dob rá ki pozíciót sehol, de egy reddites kérdés alapján tudtam meg, hogy használt egy másik cégben is.


Persze lenne lehetőségem olyan technológiával is ott foglalkoznom, amit máshol is használnak, de nem programozás keretein belül.

2023. aug. 22. 23:47
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9 Amm és mi a nyelvnek a neve?


Plusz biztosan van ezen kívül is vannak álláslehetőségek, ha nem szimpi valami akkor tovább kell keresni.

2023. aug. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!