Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Szóval tegnap voltam állásinterjún, úgy vettem ki hogy megfeleltem (persze egyáltalán nem biztos) és mikor végeztünk azt mondta a hr-es hogy majd próbál minél hamarabb értesíteni. Igazából nekem is tetszett a hely, de a mai nap folyamán felhívott egy másik cég akikhez egy kicsivel korábban jelentkeztem, hogy mehetnék hozzájuk is interjúra. Nyilván mondtam, hogy elmegyek, meg is beszéltük egy időpontot holnapra. Bevallom ez a második cég sokkal szimpatikusabb számomra, bár még ugye személyesen nem láttam, de a honlapjuk alapján jó helynek tűnik meg a szakmában is jókat hallani róluk. Szóval a kérdés az lenne, hogy mit csináljak ha mondjuk visszahívnak közben az első helyről? Fogadjam el? mert hát ennél a másodiknál még ugye semmi se biztos, de mi van ha elfogadom és tetszik a második is és inkább oda mennék, elég hülyén venné ki magát az első helyen, hogy mondjuk 5 nap után felmondok, vagy mi van ha átmegyek és pár nap után kiderül, hogy mégse annyira jó és akkor mindkét lehetőséget elpocsékoltam. Ti mit csinálnátok, vagy mi alapján döntenétek, döntöttetek korábban?
2023. szept. 14. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem néz ki hülyén erre van a próbaidő. Persze kicsit kellemetlen helyzet. Azt tudod még esetleg csinálni, hogy ha megvan hamar a második interjú akkor elmondod, hogy örülnél ha hamar kapnál visszajelzést, mert máshova is pályáztál de őket részesítenéd előnyben. Ha pedig az első hív és látod hogy pár nap különbség lesz csak akkor tudsz kérni gondolkodási időt.
2023. szept. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elmennék a másik interjúra is, ha hív az első cég hogy mehetek, akkor megyek, ha közbe hív a 2. is hogy mehetek, de az jobban tetszik (jobbak a juttatások stb.) akkor mondanám az 1.-nek, hogy bocsi kaptam jobb ajánlatot.


Egyébként ki tudja, lehet a második nem is ad annyi pénzt vagy egyebet, mint a második

2023. szept. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sajna megtörtént amitől kicsit tartottam és felhívtak az első helyről, hogy felvesznek és már hétfőn kezdhetnék is. Elfogadtam mert igazából szimpatikus helynek tűnt, meg úgy voltam vele, hogy max ha nagyon jó a másik akkor tényleg felmondok, hogy sorry de kaptam egy sokkal jobb ajánlatot. Aztán elmentem a mai interjúra a másik helyre ami előzetesen jobban érdekelt, de mondhatni szerencsére elég komolytalan ajánlattal fogadtak, úgyhogy nagyon is jól tettem, hogy elvállaltam az elsőt, mert ebből a másodikból így ilyen formában semmi nem lesz.
2023. szept. 15. 12:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert az új helyen :)
2023. szept. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na látod :) Sok sikert!
2023. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!